LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 5.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIWarsztaty Świętego Mikołaja
2007-01-19

KOMENTARZE: 0

W przededniu świąt Bożego Narodzenia Miejska Biblioteka w Łomiankach zamieniła się w istną pracownię artystyczną dla najmłodszych mieszkańców miasta. Były papierowe wycinanki, słomkowe lale i obrazy na szkle malowane.

Dyrektor biblioteki, Grażyna Kozińska wraz ze współpracownikami zaprosiła łomiankowskie dzieci do wspólnego twórczego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Do pomocy poprosiła również studentów, którzy profesjonalnie poprowadzili spotkanie. Opowiadania czytał dzieciom Cyprian Demianiuk ze Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, a dalszą cześć warsztatów poprowadziły studentki Animacji Kultury Uniwersytetu Warszawskiego.

Na początek była ciemność

W czytelni biblioteki zapłonęła tylko świeca. Ponad pięćdziesięcioro dzieci czekało w skupieniu na dalszy rozwój wydarzeń. Pojawiła się jedna z animatorek, która stłumionym, wyciszonym głosem opowiedziała słuchaczom o Dniu Świętej Łucji, patronki światła, który 13 grudnia jest obchodzony w Szwecji, partnerskim państwie Łomianek. Nie mogło oczywiście zabraknąć pogadanki o polskich zwyczajach kolędniczych. Dzieci usłyszały o tradycji herodów i kolędników, którzy odwiedzali okoliczne domostwa w okresie między Bożym Narodzeniem, a świętem Trzech Króli. Potem były opowiadania, które wprowadziły maluchy w magię nadchodzących świąt. Stworzyły odpowiednią atmosferę, zachęcając dzieci do wspólnej zabawy.

Małe zamieszanie

Po pierwszej części spotkania przyszedł czas na warsztaty, na które dzieciaki czekały z niecierpliwością. W bibliotece zrobił się ruch. Widownia zmieniła się w kameralną pracownię artystyczną. Pojawiły się stoły i wokół nich stanęły krzesła. Na stołach pojawiły się kolorowe wycinanki, słoma i wełna, farby. W tle płynęły melodie polskich kolęd, a dzieci kolejno zasiadały do każdego ze stołów, aby móc spróbować każdej zabawy. Jedne robiły ludową metodą aniołki i gwiazdki na choinkę z artystycznej słomy, inne wycinały i malowały kartki świąteczne, a jeszcze inne malowały zimowe obrazki na szkle. Powstały w ten sposób barwne choinki, gwiazdki, bałwanki, a uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzyczek.

Spełniają marzenia

Dyrekcja biblioteki obiecuje, że również w przyszłym roku odbędzie się podobne spotkanie. - Bo dzieci są najważniejsze. To głównie dla nich tu jesteśmy i chcemy spełniać marzenia tych małych uśmiechniętych mieszkańców naszego miasta - powiedziała dyrektor Kozińska.

Agnieszka Zielińska
Echo Łomianek i Bielan nr 1 (82) / 2007

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum