|
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
|
|
|
 |
 |
 |
Chopin na Dąbrowie
2020-09-30
KOMENTARZE: 0
W dniu 1 października, we czwartek, w dniu Światowego Dnia Muzyki w Lemon Tree odbędzie się koncert z cyklu "Chopin na Dąbrowie".
Cykle koncertów "Chopin na Dąbrowie" mają wg koncepcji organizatora nie tylko przybliżyć mieszkańcom oczywisty fakt bliskości naszych Łomianek z pobliską Żelazową Wolą, miejscem urodzin naszego Mistrza Fryderyka, ale też dać asumpt do poszukiwań i badań w zakresie prawdopodobieństwa obecności Fryderyka Chopina w Dąbrowie, na szlaku Żelazowa Wola - Łomianki / Dąbrowa.
Zdaniem organizatorów mapy komunikacyjne owego czasu dają uzasadnione prawdopodobieństwo, że Fryderyk wraz z ojcem Mikołajem przemieszczał się z dworku w Żelazowej do stolicy poprzez nasze Łomianki i Dąbrowę.
Nie jest to wykluczone, kwestia badań i czasu... Ale z pewnością koncerty chopinowskie przybliżają nam to, co najważniejsze - jego muzykę. W koncercie wystąpią zarówno młodzi jak i profesjonalni muzycy w repertuarze Fr. Chopina.
Zapraszamy!
Lemon Tree, Łomianki Dąbrowa Zachodnia ul. Zachodnia 38
1 października, godz. 18.00.
Koncert odbędzie się w standardach epidemicznych (maseczki, dystans społeczny).
Wstęp bezpłatny.
Autor projektu: dr Lucjusz Pinkosz, Koncert jest współfinansowany przez UM Łomianki.
![[C] www.lomianki.info](pictures/4618-9202030510973123001601464371.jpg)
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz...
|
|
|
|
|
 |
|
|
|