LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 15.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICzwartki lekkoatletyczne
2020-09-15

KOMENTARZE: 1

Czy wiedzą Państwo, gdzie odkryto wielki talent, najsłynniejszej polskiej lekkoatletki z Łomianek, ś.p. Ireny Szewińskiej? Gdzie swoje pierwsze kroki stawiali inni wielcy olimpijczycy jak Marian Woronin (sprint), Zdzisław Hoffaman (trójskok), a z młodszej generacji Adam Kszczot (800m), Piotr Lisek (tyczka), Iga Baumgart (400m) i wielu innych. Właśnie na Czwartkach Lekkoatletycznych, które już od września 2020r. na stałe zagoszczą w Łomiankach.

Czwartki Lekkoatletyczne – to największe, cykliczne wydarzenie lekkoatletyczne dla dzieci szkolnych z klas od IV-VI (9-13 lat). Dzięki słynnym Czwartkom, początkujący adepci lekkiej atletyki mogą poznać i sprawdzić się w dyscyplinach „Królowej Sportu” jak nazywana jest lekkoatletyka, takich jak: sprinty i biegi średnie, skoki w dal i wzwyż oraz rzuty piłeczką palantową czy pchnięcie kulą.

Czwartki, to impreza z dużą tradycją, która odbywa się już od 26 lat. Reaktywowana przez Mariana Woronina, pierwszego „białego człowieka”, który złamał barierę 10 sek. na 100m ustanawiając ówczesny rekord Europy, nadal będący rekordzistą Polski na tym dystansie. Finały Czwartków mają opinię „nieoficjalnych mistrzostw Polski dzieci”.

Czwartki, to coroczny cykl, w którym udział bierze ok. 2500-3500 dzieci z ponad 120 miast. Na cykl, składa się 6 spotkań (zazwyczaj 2 jesienne i 4 wiosenne), by wyłonić na majowo-czerwcowych finałach miejskich tych, którzy następnie będą reprezentować swoje miasta na finale ogólnopolskim. Finał ogólnopolski od kilku lat odbywa się w Łodzi w okolicach połowy czerwca. Zwycięzcy swojej kategorii wiekowej w danej dyscyplinie mają szansę być zaproszeni jako reprezentanci Polski na międzynarodowy finał Czwartków, jeśli taki odbywa się w danym roku. Mają wówczas okazje zmierzyć się z przedstawicielami kilku naszych bliższych i dalszych sąsiadów z Europy Centralno-Wschodniej.

Zatem Czwartki to świetne miejsce zarówno dla tych, którzy chcą tyko poznać i pobawić się z „Królową Sportów”, jak i tych, którzy są już gotowi na pierwsze sportowe sprawdzenie swoich predyspozycji i kształtowanie charakterów w duchu fair-play i zasadach olimpijskich.

Niezmiernie miło nam poinformować, że już od września 2020r. również Łomianki dołączają do ponad setki polskich miast. Dzieci z Łomianek i okolicznych gmin będą miały możliwość poznać się i sprawdzić w Czwartkach Lekkoatletycznych.

Zapraszamy Państwa do udziału oraz dopingowania swoich dzieci, wnuków lub znajomych.

Na inaugurację zaproszone zostały Władze Łomianek, Marian Woronin oraz Rodzina ś.p. Ireny Szewińskiej, mieszkanki Łomianek, patronki Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach.

Czas (czwartki): 17.09  i 24.09.2020r. g.16:00 oraz kolejne edycje na wiosnę 2021
Miejsce: ICDS Łomianki, boisko ul. Staszica 2 (17.09) oraz bieżnia przy Szkole w Dziekanowie Leśnym (24.09)
Dla roczników: 2008,2009,2010 i młodsi.
Dyscypliny: 60m,300m, 600m (dz) i 1000m (chł), skok w dal, ppal.

Zgłoszenia u organizatora: UKS Orzełki – tel. 516 725 709 lub mail: uksorzełki@wp.pl

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #entuzjastasportu IP: 94.75.95.*
2020-09-16, 09:56    
BRAWO!
-powinno być więcej takich inicjatyw (innych niż piłka nożna) w naszej gminie!
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT