LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 25.2.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPrzedszkola najwcześniej 18 maja
2020-05-08

KOMENTARZE: 0

Jak informuje naczelnik Wydziału Edukacji Jadwiga Idziaszek..

"Po wnikliwej analizie szczegółowych Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z 4 maja 2020 r. dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej na wniosek dyrektorów placówek Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak wyraziła zgodę na zawieszenie prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w tych placówkach do 17 maja 2020 r. Decyzję burmistrz podjęła w trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców naszej gminy, ich rodzin i pracowników placówek.
W tym czasie placówki przygotują się do bezpiecznego przyjęcia dzieci: m.in. opracują i wdrożą procedury bezpieczeństwa, zaplanują szczegółowo nową organizację pracy, zabezpieczą placówki w odpowiednie środki ochrony osobistej i środki do dezynfekcji, wdrożą procedury bezpiecznego żywienia dzieci. Do 17 maja br. zostanie wykonane również badanie wody w każdej z placówek. Próbki wody pobierze i zbada w swoim akredytowanym laboratorium ZWiK. Przy pomiarach temperatury pomogą wykwalifikowani ratownicy medyczni z łomiankowskiej Straży Miejskiej.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o cierpliwość i wyrozumiałość. Zdajemy sobie sprawę, że dla rodziców zamknięte przedszkola są utrudnieniem, że trudno jest pogodzić konieczność pracy poza domem z opieką nad dzieckiem. Chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom i oczekiwaniom. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy jest dla nas priorytetem w tej niecodziennej sytuacji. Wspólnie z dyrektorami samorządowych szkół i przedszkoli czynimy starania, by od 18 maja br. uruchomić nasze przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, w warunkach nowego reżimu sanitarnego i dostosowane do wymagań Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
W okresie czasowego zawieszenia działalności przedszkola samorządowe oraz oddziały przedszkolne w samorządowych szkołach podstawowych będą realizować zadania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Jednocześnie informujemy Rodziców/prawnych opiekunów dzieci uczęszczających do niepublicznych przedszkoli, niepublicznych punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w niepublicznych szkołach podstawowych, niepublicznych żłobków oraz przebywających pod opieką dziennych opiekunów zatrudnionych przez podmioty niepubliczne, że decyzja o otwarciu tych placówek należy do organów prowadzących te placówki i jest niezależna od stanowiska Gminy Łomianki.
7 maja br. odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego, w którym poza burmistrzami, pracownikami urzędu, władzami: ICDS, ZWiK i Straży Miejskiej wzięli udział dyrektorzy samorządowych placówek oświatowych. W trakcie spotkania ustalono podział zadań i kolejne kroki przygotowujące placówki do przyjęcia dzieci."

źródło, foto: UM Łomianki

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT