LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 26.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKiedy ruszą przedszkola w Łomiankach?
2020-05-01

KOMENTARZE: 0

Premier Mateusz Morawiecki zakomunikował na konferencji prasowej otwarcie m.in. żłobków i przedszkoli od 6 maja. Zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiedzialnością za dzieci zostało scedowane na samorządy.

Burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotrak informuje:
"Bardzo bym chciała, żeby łomiankowskie maluchy mogły już 6 maja br. wrócić do swoich przedszkoli, a Państwo do pracy. To niestety niemożliwe. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i ich rodzin. Zakończyliśmy właśnie spotkanie Zespołu ds. zarządzania kryzysowego. Poza urzędnikami wzięli w nim udział przedstawiciele dyrektorów samorządowych przedszkoli i szkół posiadających oddziały przedszkolne. Zgodnie stwierdziliśmy, że na obecnym etapie – jedynie wytycznych oraz informacji pokonferencyjnych od premiera - jest zbyt dużo niewiadomych, żebyśmy mogli podjąć takie ryzyko. Musimy zrobić wszystko, żeby wyeliminować je do minimum, a do tego potrzebny jest czas.
Dyrektorzy placówek przeprowadzają rozeznanie potrzeb wśród rodziców i przeanalizują liczbę zainteresowanych opieką. Państwa deklaracje pozwolą ocenić możliwości lokalowe (w stosunku do liczby dzieci), sanitarne i kadrowe. Wtedy będziemy mogli stwierdzić ile mniejszych grup musimy stworzyć i ilu nauczycieli potrzebujemy.
Zabezpieczyliśmy już część podstawowych środków ochrony, koniecznych do zorganizowania możliwie bezpiecznej pracy w naszych placówkach. Wszyscy jednak mamy świadomość, że nie istnieją zabezpieczenia eliminujące w stu procentach ryzyko zarażenia koronawirusem.
Nasze propozycje opracowanych procedur dla konkretnych placówek przedstawimy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ożarowie Mazowieckim, która jako jedyna może ocenić ich skuteczność w kontekście bezpieczeństwa epidemicznego w naszym powiecie.
Przed nami długi, pracowity weekend. Zrobimy wszystko, żeby przedszkola wróciły do stacjonarnej pracy jak najszybciej, ale nie będzie to 6 maja br."

źródło, foto: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT