LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKoronawirus: najistotniejsze informacje
2020-03-25

KOMENTARZE: 0

Urząd Miejski w Łomiankach zebrał najistotniejsze informacje dotyczące funkcjonowania naszej gminy oraz zaleceń i decyzji ogólnokrajowych dotyczące obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Jeśli odczuwasz objawy koronawirusa, powiadom o tym Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ożarowie Mazowieckim:
- 22 733 73 33 w godzinach 8:00-16:00
- 602 472 821 całodobowo
- Specjalna całodobowa infolinia NFZ 0 800 190 590.
Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:
- www.gis.gov.pl
- https://www.gov.pl/web/zdrowie
- https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno - epidemiologiczną.

Każdego dnia na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ozarow.psse.waw.pl zamieszczany jest komunikat przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.
_____________

Praca Urzędu Miejskiego w Łomiankach
Urzędnicy pracują normalnie, jednakże spotkania z Interesantami zostały ograniczone do minimum. Każdą ze spraw, którą możecie Państwo załatwić zdalnie - załatwcie zdalnie (mail, telefon, e-PUAP) - dla własnego i naszego bezpieczeństwa. Jeśli to nie jest możliwe złóżcie wypełnione i podpisane dokumenty w biurze podawczym przy ul. Warszawskiej 115.
Pracujemy: poniedziałki: 10.00-18.00; pozostałe dni: 8.00–16.00
Tu znajdziecie nasze telefony i adresy mailowe:
https://lomianki.pl/pl/kontakt/urzad-miejski/7258,Urzad-Miejski.html

W zakładce komunikaty na www.lomianki.pl znajdziecie wszystkie bieżące informacje dotyczące sytuacji epidemicznej i zmianach, które są jej konsekwencją. Zapraszamy do śledzenia: https://lomianki.pl/pl/aktualnosci/komunikaty
_____________

Wszystkie place zabaw na terenie gminy zostały zamknięte do odwołania.
Nie korzystajcie z placów zabaw – to w obecnej sytuacji niebezpieczne!
_____________

Straż Miejska poza swoimi zadaniami statutowymi obserwuje zamknięte place zabaw i prosi rodziców z pociechami do wybrania bezpieczniejszych w tym czasie miejsc, jeździ ulicami gminy i przez megafon zwraca uwagę, aby unikać skupisk ludzi, tłumaczy grupom młodzieży, że bezpieczniejsi są w domach.
Strażnicy Miejscy oplakatowali urzędowymi apelami skierowanymi do obywateli Ukrainy (po ukraińsku) wszystkie duże sklepy, słupy.
_____________

„Paczka dla Seniora” i nie tylko
23 marca br. Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS) w Łomiankach uruchomił kolejny program pomocowy. Jego celem jest zakup i dostarczenie podstawowych zakupów żywnościowych osobom potrzebującym. Zakupy będą finansowane ze środków budżetowych OPS. Wsparcie otrzymają mieszkańcy gminy, którzy są szczególnie narażeni na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Mowa głównie o seniorach powyżej 65. roku życia, którzy mieszkają samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku czy z niepełnosprawnością. Taką pomocą zostaną objęte także osoby niepełnosprawne powyżej 18 roku życia, które nie mogą liczyć na pomoc bliskich.
Regulamin znajduje się tutaj https://lomianki.pl/pl/aktualnosci/komunikaty/8825,Paczka-dla-Seniora-i-nie-tylko.html
Zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 22 751 90 57 wew. 101 od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do godziny 12:00.

_____________

Telefoniczna pomoc psychologiczna dla osób objętych kwarantanną i/lub potrzebujące wsparcia psychologicznego
Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach zaprasza do konsultacji psychologicznych przez telefon dla osób potrzebujących wsparcia, osoby w kryzysie i trudnościach związanych z zagrożeniem epidemicznym pod nr telefonu 22 732 70 85.
Telefon czynny w godzinach: poniedziałek 11.00-18.00; wtorek 8.00-12.00, 15.00-18.00; środa 8.00-18.00; czwartek 8.00-18.00; piątek 8.00-12.00.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 880 330 264 czynny w środy i czwartki w godz. 12.00-15.00.
_____________

Teleporady dla osób uzależnionych i ich bliskich
Gminny Punkt Informacyjno-Konsultacyjny udziela telefonicznych porad specjalisty-terapeuty osobom mającym problemy alkoholowe bądź narkotykowe oraz ich bliskim:
- problemy alkoholowe: poniedziałki w godz. 12.00-18.00 (Teresa Kopka - tel. 669 484 455)
- problemy narkotykowe: środy w godz. 18.00-20.00 (Anna Twierdziańska - tel.: 502 336 947)
- punkt konsultacyjny dla młodzieży: środy w godz. 17.00-19.00 (Tomasz Pawluk - tel. 602 347 796)
_____________

Wydłużono termin zamknięcia placówek oświatowych do 10 kwietnia br.
Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 493), w którym zostały określone zadania dyrektora jednostek systemu oświaty związane z organizowaniem kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Działanie to ma na celu pozostanie dzieci i młodzieży w domu. Dzieci i młodzież są łatwymi nośnikami wirusa, dlatego konieczne jest ograniczenie ich kontaktów do niezbędnego minimum.

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne
_____________

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych cały czas trwa
Pomimo zamkniętych placówek rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych cały czas trwa.
Przypominamy o nowych zasadach rekrutacji, wprowadzonych w związku z sytuacją epidemiczną.
Szczegółowe informacje znajdują się tutaj https://lomianki.pl/pl/aktualnosci/komunikaty/8791,Rekrutacja-Aktualne-informacje.html
_____________

Uwaga przedsiębiorcy!
Jeśli jesteście Państwo przedsiębiorcami, prowadzicie swoją działalność na terenie Gminy Łomianki i w Łomiankach płacicie podatki należne gminie tj.: podatek od nieruchomości oraz od środków transportowych możecie wnioskować się o:
- odroczenie terminu zapłaty,
- rozłożenie na raty,
- w wyjątkowych sytuacjach - o ich umorzenie.
Wnioski poszczególnych przedsiębiorców będą rozpatrywane w oparciu o ich indywidualną sytuację.

Pracownicy Wydziału Podatków i Opłat odpowiedzą na Państwa pytania. tel.: 22 768 63 17 lub 22 768 63 14, mail: malgorzata.kepa@lomianki.pl
_____________

Wniosek CEIDG-1:
Przedsiębiorcy, którzy nie posiadają Profilu Zaufanego lub innego narzędzia umożliwiającego dokonanie złożenia wniosku CEIDG-1 ( np.: czynności zawieszenia , wznowienia czy wprowadzenia innych zmian do CEIDG ) mogą wypełniony i podpisany wniosek w formie tradycyjnej złożyć w Urzędzie Miejskim w Łomiankach przy ul. Warszawskiej 115.
Wnioski przyjmowane są w: poniedziałki w godz. 10.00-18.00; od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Referatem Ewidencji Działalności Gospodarczej tel. 22 768 62 10
_____________

Biblioteka Publiczna w Łomiankach
Wszystkie placówki Biblioteki Publicznej w Łomiankach są nieczynne do odwołania.
Termin zwrotu materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia zostaje przedłużony do 15 kwietnia br. W czasie, gdy nie można odwiedzić biblioteki osobiście zachęcamy do korzystania z nowego katalogu zbiorów. Nowością jest możliwość wypożyczania e-booków na swoją kartę biblioteczną. Nowy katalog dostępny jest pod adresem http://katalog.biblioteka.lomianki.pl
_____________

Centrum Kultury w Łomiankach zaprasza do spotkań online
szczegółowe informacje na www.kultura.lomianki.pl
_____________

Gminny Program Wymiany Pieców - wstrzymany do odwołania
Wstrzymano do odwołania rozpatrywanie nowo składanych wniosków na udzielenie dotacji celowej w ramach Gminnego Programu Wymiany Pieców. Przyczyną tego jest konieczność przeprowadzania kontroli w budynkach mieszkańców.
_____________

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK)
na terenie Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK) mogą przebywać JEDNOCZEŚNIE tylko 2 osoby. Do odwołanie zmianie ulegają również godziny pracy: poniedziałek - piątek w godz.7.00-15.00; sobota - nieczynne. Zmiana obowiązuje do odwołania
_____________

Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego podjął decyzję o zamknięciu wszystkich Zamiejscowych Punktów Obsługi Klienta do odwołania.
Przed wizytą w siedzibie Urzędu, w trosce o wspólne dobro zachęcamy do kontaktu z Urzędem telefonicznie, faxem lub e-mailowo: tel. 22 725 42 91, 22 731 90 04, 22 733-73-99; fax 22 725 41 44; e-mail: wabl@praca.gov.pl
www.ozarowmazowiecki.praca.gov.pl
http://pup.blonie.ibip.pl
_____________

Komunikat w sprawie wizyt profilaktycznych dzieci
Komunikat Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz Konsultantów krajowych w dziedzinie pediatrii, medycyny rodzinnej i epidemiologii dotyczący wizyt profilaktycznych dzieci znajduje się tutaj https://lomianki.pl/pl/aktualnosci/komunikaty/8824,Komunikat-w-sprawie-wizyt-profilaktycznych-dzieci.html
_____________

Uwaga! Wszystkie informacje dotyczące sytuacji epidemicznej związanej z koronawirusem znajdują się na www.lomianki.pl w zakładce Komunikaty

źródło: Urząd Miejski w Łomiankach

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT