LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIŁomianki szyją maseczki
2020-03-24

KOMENTARZE: 0

Od kilku dni mieszkańcy Łomianek zaangażowali się akcję "#szyjęmaseczki". Organizatorem tej i innych akcji pomocowych są nieformalne grupy "WIDZIALNA RĘKA ŁOMIANKI" oraz "WIDZIALNA RĘKA NOWY DWÓR MAZOWIECKI", a przede wszystkim mieszkańcy Łomianek, Nowego Dworu Mazowieckiego, Izabelina.
Działania na terenie Łomianek są prowadzone we współpracy i w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łomiankach, Urzędem Miejskim w Łomiankach i Strażą Miejską.

Jak informuje inicjatorka akcji na terenie Łomianek - harcerka, instruktorka Szczepu 462 DHiGZ w Łomiankach im. Batalionu "Zośka"...
"Całą inicjatywa wywodzi się z bezinteresownej potrzeby niesienia pomocy bliźnim, co zawarte jest w Przyrzeczeniu Harcerskim.
Do współpracy z nami włączyli się włodarze Łomianek oraz Nowego Dworu Mazowieckiego i Izabelina, firmy prywatne, które przekazują fizelinę, gumki do szycia maseczek, firmy gastronomiczne, oraz osoby prywatne.
To praca nas wszystkich, przede wszystkim mieszkańców, którzy w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy potrafią się zjednoczyć i ponad podziałami pomagać potrzebującym.

Maseczki szyte są przede wszystkim dla szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim, który po uzgodnieniu z władzami miasta przekazał nam wytyczne dotyczące masek, których potrzebują.
Dziś gotowe maseczki trafiły też do Szpitala w Dziekanowie Leśnym chwile po tym jak Szpital ogłosił, że potrzebuje pomocy m.in. w tym zakresie.

Do pracy zaangażował się bezinteresownie sztab ludzi. Jedni zajmują się transportem bel fizeliny, inni cięciem na kawałki, rozwożeniem pakietów gotowych do szycia, a jeszcze inni szyją i oddają gotowe produkty. Do akcji włączyła się również firma Wittchen, która w swoich szwalniach rozpoczyna produkcję maseczek.
Do chwili obecnej uszyliśmy ponad 2000 szt. maseczek, 1100 szt. trafiło do szpitala, w którym zostały wysterylizowane. Pozostała część maseczek trafiła do Ośrodków Pomocy Społecznej w Łomiankach, Nowego Dworu Mazowieckiego, do Pogotowia Ratunkowego, do Ochotniczej Straży Pożarnej, do lokalnych sklepów i osób prywatnych.

Lokalnie w Łomiankach działają też akcje "#zakupy" i "#pomocdlaseniora" w ramach której mieszkańcy wydrukowali ulotki dla seniorów informujące by zostali w domu, a o pomoc zadzwonili pod wskazany numer telefonu.

Chciałam podziękować - MIESZKAŃCOM oraz władzom Łomianek oraz Nowego Dworu Mazowieckiego, Izabelina za pomoc i okazane serce. Bezinteresowna pomoc ludzi jest w tych czasach nieoceniona."

___________________

Zapraszamy wszystkich, którzy szukają pomocy lub chcą zaoferować swoją pomoc do grupy na Facebooku WIDZIALNA RĘKA ŁOMIANKI, lub do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łomiankach (22 751 90 57 wew.101 od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do godziny 12:00).

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT