LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 27.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBrak Ci kultury - spotkajmy się on line
2020-03-23

KOMENTARZE: 0

Przechodzimy na online
W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pana Piotra Glińskiego, na czas kwarantanny, związany najpierw ze stanem zagrożenia epidemiologicznego i następnie stanem epidemiologicznym, została zawieszona działalność wszystkich instytucji kultury w kraju. Dotyczy to również okolicznych domów kultury, w tym naszego Centrum Kultury w Łomiankach. Wszystkie zajęcia, jak i wydarzenia artystyczne, które miały odbyć się w naszej instytucji w marcu i na początku kwietnia zostają przez nas odwołane lub przeniesione na terminy późniejsze, niekiedy nawet jesienne. Kwarantanna jest dla Centrum Kultury czasem trudnym ale również inspirującym i bogatym w poszukiwania nowych dróg docierania do naszych odbiorców. Podjęliśmy wiele kroków żeby osoby chcące korzystać z dóbr kultury oferowanych za naszym pośrednictwem nadal miały taką możliwość bez konieczności wychodzenia z domu.

"Brak mi kultury" – kanał na youtube
Nasz kanał na portalu youtube funkcjonuje od wielu lat. Regularnie zamieszczamy na nim nagrania z koncertów i wystąpień odbywających się w przeszłości na naszych scenach. Teraz postanowiliśmy tworzyć na nim serię o przekornym tytule „Brak mi kultury”, pozwalającą na to by pozostać w łączności z naszą społecznością. Zamieszczamy na kanale filmy z poleceniami kulturalnymi prosto od osób tworzących naszą instytucję – pracowników Centrum Kultury. Nagrywamy również serię „Zrób to sam”, czyli pomysły na to, co plastycznego możemy robić z dziećmi żeby się nie nudziły lub co robić samemu żeby rozwijać swoją kreatywność. Na kanale zamieszczane również będą zwiastuny zajęć prowadzonych przez naszych instruktorów. W planie między innymi: streaching, zabawy muzyczne dla maluchów, nauka języków, zajęcia taneczne.

Zajęcia online
Pracujemy nad wprowadzeniem możliwości uczestniczenia w zajęciach z naszej oferty cyklicznej w formie online. Uczestnicy za pośrednictwem specjalnej aplikacji będą mogli spotykać się z prowadzącymi zajęcia za pomocą własnych komputerów w swoich domach. Duża część przygotowań jest za nami więc najprawdopodobniej pierwsze zajęcia z serii systemowego przejścia na wersję online odbędą się już na początku kwietnia. Wszyscy uczestnicy zapisani na obowiązujące od początku roku artystycznego listy zajęć dostaną potrzebne informacje wraz ze wskazówkami technicznymi, gdy platforma będzie gotowa.

Live z wydarzeń kulturalnych
Również wydarzenia kulturalne, takie jak: koncerty, spektakle, teatrzyki, stand-upy, będą odbywać się w wersji online – za pomocą transmisji na żywo ze sceny Centrum Kultury. Przygotowanie do transmitowania wydarzeń na najwyższym poziomie również wymagają od nas przekształceń i wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych, zdobycia nowych umiejętności ale na aktualnym etapie są jak najbardziej wykonalne.
O wszystkich zmianach i nowościach informujemy naszą społeczność za pośrednictwem strony internetowej: kultura.lomianki.pl oraz za pomocą profili na portalach społecznościowych. Funkcjonujemy w aplikacjach: instagram oraz facebook. Zachęcamy do śledzenia naszych działań i korzystania z kultury w naszych domach.

Centrum Kultury w Łomiankach

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT