LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 27.1.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMaraton po lodzie...
2020-03-07

KOMENTARZE: 0

PIOTR OBŁUSKI – mieszkaniec Łomianek, założyciel grupy biegowej ORT Łomianki pokonał 1 marca XVI Baikal Ice Marathon – maratoński bieg na dystansie 42 km 195 m, po zamarzniętym Jeziorze Baikał na Syberii.

Wrażeniami z ukończonego biegu podzielił się tuż po powrocie do Łomianek...

W tegorocznych zawodach wzięło udział 127 zawodników z 27 krajów. Wystartowaliśmy o godz. 9:00 czasu lokalnego (w Polsce była godz. 2:00 w nocy) z miejscowości Listwianka. W chwili startu temperatura powietrza wynosiła -17 stopni Cejsusza i wiał lekki wiatr, nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się później.
Podczas tych zawodów, głównym bohaterem była pogoda i ona rozdawała karty. Na około 18 km trasy, zerwał się silny boczny wiatr ok. 50 km/h, co w połączeniu z niską temperaturą powietrza skutecznie zniechęcało do walki o rekordowe wyniki. Dodatkowo, po kilku kolejnych kilometrach oprócz wiatru, zaczął padać intensywny śnieg, który ograniczał widoczność do około 30 metrów. Paliki z czerwonymi flagami, które wyznaczały trasę biegu zaczęły znikać przysypywane przez śnieżną zamieć. Gdy dotarliśmy do około 30 km trasy, pokrywa sypkiego śniegu wynosiła 40-50 cm.
Zmarznięci, wycienczeni zawodnicy brnęli przez ten śnieg, posuwając się mozolnie do mety. Pojawiły się odmrożenia, ale świadomość, że z każdym krokiem meta jest coraz bliżej dawała energię do walki.
Zwycięzca dotarł do mety w czasie 3h 55min, ja dotarłem do mety w czasie 4h 30min, co dało mi 27 miejsce. Nigdy w dotychczasowym życiu nie doświadczyłem, tak ekstremalnych sportowych przeżyć. 1 marca to nie tylko dzień tych zawodów, ale przede wszystkim moja żona Monika obchodzi tego dnia urodziny, a te szczególnie pozostaną w naszej pamięci.
Czy było ciężko? Tak! Czy bym to powtórzył? TAK! Dla takich chwil warto żyć.
Z tego miejsca jeszcze raz dziękuję za olbrzymie wsparcie i wiele miłych słów jakie otrzymaliśmy od naszych znajomych. Mam już w głowie pomysł na kolejny bieg, ale na razie o tym głośno nie mówię...

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT