LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 4.10.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINadzwyczajna niezwyczajna Sesja RM
2020-02-18

KOMENTARZE: 1

13 lutego miała się odbyć Nadzwyczajna XXI Sesja Rady Miejskiej podczas, której radni mieli obradować nad poprawionymi uchwałami dotyczącymi opłat za odpady.

Uchwały przyjęte wcześniej przez radnych, w którym Regionalna Izba Kontroli dopatrzyła się błędów, wprowadzały m.in. naliczanie opłat dla tzw. zabudowy wielorodzinnej w oparciu o zużycie wody, a nie tak jak było dotychczas, od osoby. Zmiana taka zdaniem Urzędu miała być realnym obniżeniem opłat za odbiór odpadów.

Radni z powodu braku kworum (wystarczającej liczby radnych) nie podjęli jednak żadnej z uchwał. Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Salwowski zaraz po przywitaniu przybyłych zamknął obrady.

Urząd Miejski poinformował, że "Sesja zamknięta niespełna minutę po rozpoczęciu. Radni nie zdążyli się zalogować. [...] Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak zwołała sesję w trybie nadzwyczajnym, by Rada Miejska mogła zagłosować nad poprawioną uchwałą w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami na terenie gminy Łomianki. [...] Dziś Przewodniczący Rady Miejskiej, Adam Salwowski nie dał miejskim radnym szansy na podpięcie tabletów i zalogowanie się. O godz. 16.00 rozpoczął sesję, o godz. 16.01 po prostu ją zamknął stwierdzając brak kworum. Sam przewodniczący nie podpisał listy, nie zalogował się i nie potwierdził fizycznie swojej obecności. Przewodniczący opuścił aulę."

Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Salowowski wystosował Oświadczenie w którym można m.in. przeczytać: "Od godziny 15:30 byłem obecny na sali posiedzeń sesji, a od godziny 15:50-16.00 trzykrotnie wzywałem obecnych radnych do zalogowania się w systemie E-sesja, aby można było stwierdzić kworum, niestety to nie nastąpiło. [...] Aby stwierdzić kworum w systemie musi być zarejestrowanych 11 Radnych Rady Miejskiej w Łomiankach" .

Zapis video przebiegu Sesji znajdziecie na: www.lomianki.esesja.pl


Załączone dokumenty:
Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Łomianki..pdf
Projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XII/142/2015 Rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 26 listopada 2015 roku w sprawie realizacji programu działań zmierzających do polepszenia warunków życiowych rodzin wielodzietnych na terenie Gminy Łomianki.pdf
Projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XII/143/2015 Rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 26 listopada 2015 roku w sprawie podjęcia działań zmierzających do polepszenia warunków życiowych rodzin opiekujących się sierotami zupełnymi, dziećmi przebywający.pdf
Projekt uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łomianki.pdf


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Czytelnik IP: 37.248.161.*
2020-02-20, 12:54    
To ciekawe, że przewodniczący Salwowski
wzywał radnych do potwierdzenia obecności, jednocześnie samemu nie będąc na sesji, jak wynika z listy obecności.

A gdzie reszta radnych? Nie chce się pracować?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT