LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIZ kim i dlaczego?
2019-12-13

KOMENTARZE: 1

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę – zaproponowaną przez Urząd – o wystąpieniu ze Związku Miast Nadwiślańskich oraz przystąpieniu do Stowarzyszenia Gmin „Metropolia Warszawa”.

O powodach zaproponowania ww. uchwał zapytaliśmy Urząd Miejski w Łomiankach. Jak poinformował Witold Gawda, wiceburmistrz ds. społecznych:
Gmina Łomianki należy obecnie do 5 organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego. By móc aktywnie uczestniczyć w ich działalności, trzeba poświęcić znaczące ilości czasu pracy, kierować pracowników na delegacje, analizować dokumenty. Dokonano więc przeglądu korzyści jakie gmina uzyskuje z poszczególnych przynależności. Najmniej stwierdzono ich w przypadku Związku Miast Nadwiślańskich z siedzibą w Toruniu. Korzyści jakie oferuje ta organizacja to granty na imprezy nadwiślańskie w wysokości 1000 zł oraz rejsy dla dzieci podopiecznych OPS, które ze względów logistycznych (konieczność dowożenia dzieci do Torunia) nie są dla nas atrakcyjne. Podobnie oceniły zasadność udziału w Związku takie miasta jak Warszawa i Kraków, które do niego nie należą. Decyzja o przystąpieniu do Stowarzyszenia Gmin „Metropolia Warszawa” jest natomiast podyktowana potrzebą wpływu na dystrybucję znaczących środków, jakimi dysponuje ta organizacja. Są to Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, z których sfinansowano np. ścieżki rowerowe na terenie naszej gminy.

Aktualnie Łomianki należą do: Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich, Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem”, Unii Miasteczek Polskich, Stowarzyszenia Gmin „Metropolia Warszawa”.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Brawo IP: 167.86.94.*
2019-12-20, 01:05    
Bardzo dobry pomysł. Brawo Pani Burmistrz, brawo Radni!
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT