LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 25.2.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIChopinowska rocznica w Łomiankach
2019-11-01

KOMENTARZE: 0

17 października w Łomiankach w auli koncertowej w ICDS odbył się koncert, który wpisał się w światowe obchody 170 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina.

Wystąpiła Julia Łozowska, studentka prof. Joanny Ławrynowicz-Just kandydatka Polski do przyszłorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fr. Chopina, laureatka wielu międzynarodowych pianistycznych zmagań, m.in. w Pekinie, Nowogrodzie, Bydgoszczy, a także, przed laty, uczestniczka Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Łomiankach. Niespełna 18-letnia Julia będzie z pewnością jedną z najmłodszych uczestniczek przyszłorocznego chopinowskiego konkursu.

W drugiej części wieczoru wystąpiła przedstawicielka Kraju Kwitnącej Wiśni Miho Nishimura uczestniczka festiwali, masterclasse, laureatka konkursów. Po studiach w Tokyo, Hanowerze, Paryżu rozpoczęła obecnie staż mistrzowski w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym w klasie wybitnego chopinisty, a znanego nam z koncertów w Łomiankach profesora Jerzego Romaniuka. Podobnie wielu młodym pianistom Dalekiego Wschodu Miho uzupełnia pianistyczne szlify w ojczyźnie Chopina.

Obie Panie wykonały błyskotliwie program złożony wyłącznie z dzieł naszego Mistrza Fryderyka, przy czym u Juli była to część obowiązującego programu konkursowego. Wspaniale było wysłuchać kompozycje Mistrza w naprawdę znakomitym wykonaniu. Szczególnie zapamiętaliśmy prezentację Walca e-moll i Scherza b-moll przez Miho i Mazurki oraz Balladę f-moll w interpretacji Julii (także na bis IV część Sonaty b-moll).
W ramach Estrady Najmłodszych popisywali się Maria Ewa Mączyńska w transkrypcji wiolonczelowej "Życzenie" Fr. Chopina uczennica prof. Piotra Wolanina z akompaniamentem fortepianu Swietłany Dumańskiej i Karol Balicki w Arii J. S. Bacha z klasy prof. Anny Jaskanis z akompaniamentem Lucjusza Pinkosza - najmłodsi artyści uczą się w Niepublicznej Szkole Muzycznej w Łomiankach.

Podziękowania dla ekipy ICDS za znakomita poziom współpracy przy organizacji sali: dla Panów Pawła i Roberta, a także managera Pawła Radoły, pod czujnym okiem obecnego na koncercie, miłośnika chopinowskiego muzykowania, dyrektora ICDS mgr inż. Pana Jerzego Warchoła.
Koncert został zorganizowany przez Fundację Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego wespół z ICDS i Niepubliczna Szkołą Muzyczną w Łomiankach, autor projektu Lucjusz Pinkosz.

Już teraz zapraszamy na następne koncerty. 1 grudnia odbędzie sie koncert wybitnego polskiego pianisty laureata wielu konkursów pianistycznych Piotra Pawlaka, a od 4 grudnia zapraszamy na przesłuchania Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego (Centrum Kultury, wstęp wolny) i na Koncert Laureatów do Zamku Królewskiego w dniu 9 grudnia. Bezpłatne zaproszenia będą do odebrania w początkach grudnia (informacje na stronie www.szkolamuzycznalomianki.pl i www.konkurs-zarebski eu).

foto Franciszek Toczyński

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT