LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 13.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINasza siła w naszych rękach
2019-06-24

KOMENTARZE: 0

Wiem, jak powinnam się zachować wracając po zmroku pustą ulicą, na co zwracać uwagę, czego nie robić. Znam też podstawowe sposoby obrony przed zaczepkami czy atakiem napastnika. Zdaję sobie sprawę, że choć moje umiejętności nie są duże, nie muszę być ofiarą ataku, mogę się bronić.

Tę świadomość dały mi 3-dniowe warsztaty samoobrony „Nasza siła w naszych rękach” zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Pracownia Łomianki i Straż Miejską w Łomiankach. Zajęcia w bezpośredni i profesjonalny sposób poprowadził komendant Straży Miejskiej, pan Marcin Węgiełek. Ćwiczyłyśmy w sali judo Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach.

To prawda, że łatwo nie było, zwłaszcza ostatniego dnia, kiedy temperatura na sali sięgała pewnie 28 stopni. Trener dawał nam w kość, pokazał błędy, które popełniamy, zwracał uwagę jak powinnyśmy reagować. Poznałyśmy podstawowe zasady obrony przed napastnikiem, głównie techniki wyswobodzenia się z próby obezwładnienia. Wiem dlaczego warto ćwiczyć wykonywanie półmostka i jak tę umiejętność wykorzystać w obronie przed atakującym. Ale to nie takie proste. Jak mówi trener, warsztaty pokazały tylko przykłady reakcji w sytuacji napadu lub próby przemocy, które warto znać i trenować, żeby czuć się pewniej.

Raz jeszcze dziękujemy Straży Miejskiej i komendantowi – naszemu fantastycznemu trenerowi Marcinowi Węgiełkowi za partnerską współpracę, Szkole Podstawowej nr 1 i Gminie Łomianki za udostępnienie sali. A uczestniczkom, które dotrwały do końca projektu, gratulujemy i życzymy, żeby nigdy nie musiały wykorzystać tych umiejętności.

SMW
Stowarzyszenie Pracownia Łomianki

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT