LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIAtrakcje nie tylko dla dzieci
2019-05-17

KOMENTARZE: 5

Wraz z wiosną i cieplejszą aurą rozpoczął się sezon na imprezy, pikniki i festyny.

RODZINNIE NA BAJKOWYM
27 kwietnia na osiedlu Dziekanów Bajkowy odbyła się 9. edycja imprezy „Szukamy Wielkanocnych Jajek”. Jak zwykle organizatorzy-wolontariusze, mieszkańcy Dziekanowa Bajkowego, przy koordynacji organizacyjnej radnego Marcina Etienne, przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych. Dzieci szukały czekoladowych jajek, były zabawy sportowe, liczne konkursy, nagrody, budowanie z klocków LEGO naturalnej wielkości figury policjanta zorganizowane przez lokalną firmę MANAMI.
Do organizacji pikniku włączyło się Centrum Kultury przygotowując dla dzieci gry i zabawy w stylu retro. Była gra w gumę, hula-hoop, gra w klasy i puszczanie jojo. Dzieci mogły też własnoręcznie wytłoczyć sobie przypinki: „Kultura nie kłuje”, czy imprezowe „Szukamy Wielkanocnych Jajek”.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Moja Szkoła” uruchomiła w swoim namiocie produkcję gniotek, które podbiły serca maluchów. Ośrodek Pomocy Społecznej otworzył podczas imprezy swój punkt konsultacyjny, w którym można było uzyskać fachową poradę. Pracownicy Ośrodka przeprowadzili również zapowiadaną i zakończoną dużym sukcesem akcję „Miś Pocieszyciel”.
Na imprezie można było zakręcić kołem garncarskim i stworzyć własnoręcznie coś z gliny, odbył się pokaz akrobatyki, była nauka fechtunku, strzelanie z łuku, były alpaki Lucek i Alka, strażacy z OSP oraz wiele innych atrakcji. W specjalnie podstawionym KrwioBusie można było oddać krew. Z okazji tej skorzystały 22 osoby, oddając w sumie 10 litrów krwi.
Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Szczegółowe sprawozdanie z imprezy znajdziecie na www.dziekanowbajkowy.pl

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH
12 maja w Parku Miejskim przy ulicy Fabrycznej odbył się piknik rodzinny w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Jak wiadomo park ten powstał właśnie dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. Oprócz animacji dla najmłodszych i ich rodzic
ów Urząd Miejski przygotował teatr plenerowy, a Centrum Kultury organizowało konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się miejska gra rowerowa zorganizowana przez coraz bardziej aktywne Stowarzyszenie „Młode Łomianki”, natomiast łomiankowski Jacht Klub zachęcał do udziału w swoich przedsięwzięciach. Dużą atrakcją były też przejażdżki na kucykach prowadzone przez Fundację „Byka za Rogi”.
Swoje programy wyborcze próbowali zaprezentować kandydaci Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości startujący w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, co jednak się nie udało, gdyż zaraz po oficjalnym zamknięciu Pikniku Rodzinnego pogoda skutecznie przegoniła potencjalnych wyborców.

Więcej zdjęć: www.facebook/lomianki.info

W najbliższym czasie zaplanowano m.in. Piknik Rodzinny z koncertem z okazji obchodów jubileuszu 30-lecia uzyskania praw miejskich przez Łomianki, który odbędzie się 2 czerwca przy ICDS.

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 5.173.192.*
2019-05-21, 09:40    
Uważam ,że radnym najbardziej angażującym się w sprawy naszego miasta jest P.Janusz Skonieczny .Zaimponował mi swoją dociekliwością na Radach Miasta. Jego wypowiedzi są bardzo kulturalne jest dociekliwy i drąży większość spraw dla nas ważnych.
Przyjrzyjcie się mieszkańcy temu Panu ja widziałabym go w przyszłości na stanowisku Burmistrza.
P.Januszu oby tak dalej :))
NIEZALOGOWANY: #Ann IP: 104.244.77.*
2019-05-22, 00:12    
Bardzo udana impreza. Fajny teatrzyk dla dzieci. Szkoda, że pod koniec imprezy spadł deszcz i musieliśmy szybko się zbierać.

Miło też było zamienić i wyjaśnić kilka spraw naszego osiedla z Panią Burmistrz. Bez wywyższania się i sztucznych uśmieszków i co najważniejsze bez dziwnie wyglądających panów, którzy poprzedniego burmistrza nie odstępowali na krok i skutecznie utrudniali zadania mu jakiegoś pytania.
NIEZALOGOWANY: #Pochlebca IP: 37.47.13.*
2019-05-22, 17:49    
Wszystko jest super. ubudubu ubudubu. Nowe władze Łomianek są najlepsze niezależnie od tego co robią.Bezapelacyjnie popieram wszystko co robi nowa władza. Poprzednia władza była be i wszystko co złe jest winą poprzedniej władzy. Ta obecna jest nieomylna.
NIEZALOGOWANY: #moja opinia IP: 144.217.165.*
2019-05-22, 23:25    
Nie byłem zwolennikiem Pani Żebrowskiej w ostatnich wyborach jednak poziom kultury, dyskusji i podejśie do mieszkańców np. na zebraniach osiedlowych jest zupełnie inny niż za czasów poprzeników. Można zapytać, zwrócić uwagę i nie zostanie się opryskliwie potraktowanym, a otrzyma się wyjaśnienia i odpowiedź, a nawet Pani Burmistrz potrafi przeprosić np. za opóźnienia z odbiorem worków.
Pan Dąbrowski niestety nie potrafił niczego wyjaśnić, a jego zastępca opryskliwie traktował pytających. Ciągle coś agresywnie pokrzykiwał o "opozycji". Wtedy można było to odbierać jako coś normalnego, a dopiero z perspektywy czasu widac, że to nie było normalne traktowanie mieszkańców.
Wyborcy w demokratycznych wyborach ocenili Pana Dąbrowskiego i jego zastępcę. Mi się też ten wynik wyborów na początku nie podobał, jednak należy wynik wyborów uszanować.
Myślę, że Pani Burmistrz należy dać szansę by się wykazała, a potem w następnych wyborach ją ocenić. Kadencja trwa 4 lata.
NIEZALOGOWANY: #pochlebca do moja opinia IP: 37.47.13.*
2019-05-23, 20:01    
Kadencja trwa 5 lat. Oczywiście może zostać skrócona. Pamiętamy, jak w trakcie kadencji Pana Dąbrowskiego, niektórzy znajomi teraźniejszej Pani Burmistrz organizowali referendum (nieudane) żeby odwołać Burmistrza Dąbrowskiego. Teraz taka sama sytuacja może być z Panią Burmistrz czyli może rządzić pełnych 5 lat lub może zostać odwołana w ramach referendum. Takie są uroki demokracji i nie ma co się obrażać, że ktoś krytykuje Panią Burmistrz. Co niektórzy zapomnieli już jaki hejt spadał w trakcie kadencji na Burmistrza Dąbrowskiego - to jak to jest Burmistrza Dąbrowskiego można było krytykować za wszystko, a nową Panią Burmistrz już nie? Można było zrobić referendum w sprawie odwołania Burmistrza Dąbrowskiego przed końcem kadencji a Pani Burmistrz Ż-P nie można próbować odwołać przed końcem kadencji i trzeba czekać do jej końca?
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT