LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 19.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICo z odbiorem odpadów zielonych?
2019-04-04

KOMENTARZE: 13

Jak informuje UM Łomianki... odbiór odpadów zielonych z posesji mieszkańców rozpocznie się od 15 kwietnia br. Odbierane będą, tak jak oo tej pory, tradycyjne odpady zielone - skoszona trawa, liście. Dodatkowo Urząd ma zapewnić (czego nie było do tej pory w ofercie) 2-3 razy w roku odbiór gałęzi oraz odbiór choinek po okresie świątecznym.

Odbiór odpadów zielonych będzie realizowany zgodnie z przekazanymi wcześniej harmonogramami.

Warto przypomnieć, że przez cały rok można oddawać odpady zielone w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK) przy ul. Brukowej. Tam też można pobrać worki do gromadzenia takich odpadów.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Krzysiek IP: 82.94.132.*
2019-04-05, 19:17    
A były wice burmistrz pisał na facebooku i jego taryfiarz mu przytakiwał, że nie będzie odbioru zielonych. Znowu potwierdził swoją wiarygodność. I do tego jeszcze obraża. Robi to samo co przez ostatnie lata. Skąd siębiorą tacy ludzie.

Jak widać po kilku miesiącach można sprawować urząd nie obrażając nikogo i informując o faktach bez kombinowania. Brawo Pani Burmistrz Małgorzato Żebrowska Piotrak. Trzymamy kciuki.
NIEZALOGOWANY: #wiwaldi IP: 109.70.100.*
2019-04-05, 22:02    
A czy jemu ktoś jeszcze wierzy. Trzeba być naprawdę ograniczonym by go traktować poważnie.
Ośmiesza się
NIEZALOGOWANY: #niezalogowany IP: 109.70.100.*
2019-04-06, 12:18    
Bardzo dobry pomysł z tym odbiorem gałęzi. Ciekawe dlaczego za czasów Dąbrowskiego to ignorowali, że niby nie można było.
A teraz proszę, jak widać, jak się chce to można wsłuchać się w głosy mieszkańców. Tylko trzeba chcieć, a nie udawać najmądrzejszych.
Łomianki zaczynają być normalne.
NIEZALOGOWANY: #mjastowy IP: 81.219.96.*
2019-04-08, 10:50    
a kiedy mnie te choinkie odbierzeta bo juz mnie bąbki spadajo na paasdzkie
NIEZALOGOWANY: #Zawiedziona IP: 83.28.187.*
2019-04-19, 16:56    
No cóż...a dziś wg harmonogramu BYŚ miał odbierać worki i ni widu ni słychu...jest piękna pogoda i cała zawartość worków zaczyna się kisić we własnym sosie...nie wspominając o zapachu oraz walorach estetycznych ulic w łomiankach, gdzie zalegają NIE ODEBRANE worki z odpadami...
2019-04-20, 16:45    
Faktycznie według harmonogramu są odbierane. Worki jak stały tak stoją zaczynają smrodzić i piękna wizytówka na święta. Nie ma co widać że gmina jest w dobrych rękach ale cóż zwisa to p.burmistrz ponieważ zapewne wyjechała do siebie na święta ma wioche podobnie jak jej poplecznicy z Chopina
Poprzedni vice burmistrz wcale się nie pomylił twierdząc że będą problemy z odbiorem śmieci zielonych.
2019-04-20, 16:51    
Czas poogonic kuchareczkę z magistratu zapewne do wyrobów świątecznych ma większe kompetencję niż zarządzanie gminą!
NIEZALOGOWANY: #śmieciarz IP: 37.47.13.*
2019-04-25, 17:38    
Worki z odpadami zielonymi nadal zalegają na ulicach i zaczynają śmierdzieć. Robi się mały Neapol... Trzeba przyznać, że małe busiki Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach sp. z o.o. próbują temu zaradzić i wywożą niewielkie ilości (bo ile takich worków można na busik załadować) do Sochaczewa. Ponoć pracownicy ZWiK w Łomiankach nie są zachwyceni, że pełnią rolę śmieciarzy... Swoją drogą nie tak to winno wyglądać. Burmistrz tłumaczy, że za dużo jest odpadów zielonych i padła sugestia, że nie wszyscy mieszkańcy segregują odpady i do zielonych wrzucają inne odpady - przynajmniej ja tak zrozumiałem wypowiedź nowej Pani Burmistrz. Pojawił się również apel, też od zwolenników Pani Burmistrz, na forach, że przecież odpady zielone można do GP szoku wywozić... Oczywiście, że można, ale przecież my płacimy już gminie za wywóz zielonych, więc skoro płacimy za wywóz zielonych, dlaczego mamy je wozić naszymi autami do gp-szoku. Nie wszyscy też mają duże samochody lub w ogóle samochody... Mam nadzieję, że Pani Burmistrz rozwiąże ten problem, bo zaraz zielonych znowu przybędzie, gdyż zaczyna się sezon koszenia traw.
NIEZALOGOWANY: #śmieciarz IP: 37.47.13.*
2019-04-25, 17:42    
Aha i jeszcze jedno, czy w zeszłym roku były problemy z odbieraniem odpadów zielonych? Odpowiedź jest prosta: Nie było.
Czy w zeszłym roku mieszkańcy segregowali odpady jak należy? Z całą pewnością nie robili nic więcej, ani nic mniej niż teraz.
Czy w zeszłym roku było mniej odpadów zielonych? Z całą pewnością była ich podobna ilość - więc z całą pewnością, jak wynika to z doświadczenia lat ubiegłych można zapewnić prawidłowy odbiór odpadów zielonych... Mieszkam w Łomiankach od urodzenia i po 1989 nie pamiętam czasów żeby odpady nie były odbierane lub żeby były odbierane z tak dużym opóźnieniem.
NIEZALOGOWANY: #śmieciarz IP: 37.47.13.*
2019-04-25, 17:43    
Aha i jeszcze jedno, czy w zeszłym roku były problemy z odbieraniem odpadów zielonych? Odpowiedź jest prosta: Nie było.
Czy w zeszłym roku mieszkańcy segregowali odpady jak należy? Z całą pewnością nie robili nic więcej, ani nic mniej niż teraz.
Czy w zeszłym roku było mniej odpadów zielonych? Z całą pewnością była ich podobna ilość - więc z całą pewnością, jak wynika to z doświadczenia lat ubiegłych można zapewnić prawidłowy odbiór odpadów zielonych... Mieszkam w Łomiankach od urodzenia i po 1989 nie pamiętam czasów żeby odpady nie były odbierane lub żeby były odbierane z tak dużym opóźnieniem.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 5.173.160.*
2019-04-28, 09:17    
No i P. Burmistrz poległa na śmieciach wszędzie pod posesjami zalegają śmieci zielone ciepło deszcz i będzie fetor .
Bus pasa nie da rady zrobić w Łomiankach nic się nie dzieje pi 6 miesiącach jakieś plany co będzie się robili za nasze pieniądze ??
Na razie deweloperzy rządzą i grodzactylko nowe tereny .
Chyba nie tak to miało wyglądać !!!!!
NIEZALOGOWANY: #NIKOŚ IP: 83.31.151.*
2019-05-03, 09:49    
Pozwoliłem sobie wykonać telefon do referatu odpowiedzialnego za odbiór śmieci w naszej gminie. Pani która odebrała nie ma zielonego pojęcia do czego jest zobowiązana gmina względem mieszkańca, twierdzi ze nie maja oni obowiązku odbierać odpady biodegradowalne w okresie zimowym! No i ze odbiór zielony w okresie wiosna-lato-jesień też jest ukłonem gminy w kierunku mieszkańców bo jak argumentowała nie wszystkie gminy odbierając odpady zielone. A na koniec usłyszałem: Przecież ma Pan GPSZOK można samemu wywieść". Myślę ze nowa P.Burmistrz powinna się solidnie zabrać za swoich podwładnych i wysłać ich na szkolenia aby przybliżyć pracownikom ustawę o odbiorze śmieci i kto tak naprawdę na tym zarabia!!!
NIEZALOGOWANY: #Zawiedziony IP: 37.248.156.*
2019-05-05, 10:55    
No i wynika z tego że Pan Piotr miał racje. Szkoda że osoby piszące wcześniejsze komentarze nie potrafią przyznać się do błędu. To takie Polskie. Pan Maciej tez chyba powinien coś więcej napisać na ten temat i poruszyć ten problem chyba że jest tubą Pani Burmistrz. Zawsze jest zagrożenie że Gazeta Łomiankowska zacznie przyjmować ogłoszenia i jego gazeta straci ogłoszeniodawców. Panie Maćku co z Pana OBIEKTYWNOŚCIĄ
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT