LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIII Sesja Rady Miejskiej
2018-12-11

KOMENTARZE: 13

28 listopada odbyła się II Sesja Rady Miejskiej. Radni wybrali składy i przewodniczących Komisji Budżetowej, Technicznej, Społecznej, Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, Statutowej, Bezpieczeństwa.
Ustalono wynagrodzenie dla Burmistrz Łomianek Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak.


SKŁADY KOMISJI:
Komisja Budżetowa: Mateusz Krogulec (przewodniczący), Jerzy Serzysko, Maria Zalewska.
Komisja Techniczna: Jerzy Serzysko (przewodniczący), Janusz Skonieczny, Tomasz Dąbrowski, Andrzej Graf, Krzysztof Wawer.
Komisja Społeczna: Marcin Etienne (przewodniczący), Mariola Niecikowska, Michał Naftyński, Magdalena Cłapińska, Agnieszka Gawron-Smater, Grzegorz Bryk, Joanna Zabłocka-Łudzeń.
Komisja Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego: Agnieszka Gawron-Smater (przewodnicząca), Janusz Skonieczny, Jerzy Serzysko.
Komisja Statutowa: Grzegorz Lenard (przewodniczący), Maria Pszczółkowska, Jerzy Serzysko, Michał Naftyński, Tomasz Dąbrowski.
Komisja Bezpieczeństwa: Tomasz Dąbrowski (przewodniczący), Marcin Etienne, Michał Naftyński, Cezary Astrau, Grzegorz Bryk.

Przyjęto też uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia miesięcznego dla Burmistrz Łomianek Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak. Decyzją radnych ustalono je na 9660 zł brutto.
W poprzedniej kadencji wynagrodzenie burmistrza Tomasza Dąbrowskiego – jak poinformował przewodniczący Salwowski – wynosiło 12 216 zł brutto.
Radny Astrau zawnioskował by wynagrodzenie burmistrz Żebrowskiej-Piotrak wynosiło 8600 zł brutto. Nikt jednak go nie poparł.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania II Sesji VIII kadencji Rady Miejskiej.Prowadzenie i przebieg Sesji można ocenić pozytywnie. Radni nie są oddzieleni od mieszkańców. Nie są też podzieleni na tych "dobrych" i tych "złych", jak to było w poprzedniej kadencji.
Każdy ma możliwość swobodnej wypowiedzi i nikt nie zgłasza wywołujących zażenowanie wniosków o zamknięcie dyskusji. Obecny przewodniczący, w odróżnieniu od poprzedniego, nie ucieka się do niepotrzebnego komentowania i oceniania radnych i ich wypowiedzi.
Czy obrady będą wyglądały tak tylko przez kilka pierwszych sesji, czy może taki – w końcu normalny – sposób dyskusji w łomiankowskim samorządzie zagości na najbliższe 5 lat? Poczekamy, zobaczymy... Na razie subtelnie powiało optymizmem.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Adam IP: 109.201.133.*
2018-12-11, 10:39    
Jaka to ulga nie widzieć i słyszeć byłej radnej Roszkowskiej , której specjalność to zamykanie dyskusji, radnego Krysteckiego , który wybitnie nie radził sobie z prowadzeniem , SŁupskiego , który wygłaszał przemówienia przypominające przemowy działaczy pzpr.
O Rusieckim nie ma sensu wspominać , bo szkoda klawiatury.
NIEZALOGOWANY: #TT. IP: 216.218.222.*
2018-12-11, 11:38    
Pani Roszkowska była z komisji planowania i zagospodarowania rady miejskiej, to tak dla przypomnienia też jest w tej organizacji Łomianki Razem.
Okazuje się po 8 latach rządów Pana Dąbrowskiego i Rusieckiego, że mamy w Łomiankach poważny problem w postaci ruszającej blokow na osiedlu Chopina. Co z tym teraz zrobić?
Co z planami zagospodarowania, które pozwalają zbudować tereny nadwiślańkie szeregowcami.

Współczuje nowej radzie i pani burmistrz bo teraz muszą to wszystko jakoś naprostować, tak by Łomianki były dla mieszkaców. Nie będzie to łatwe po pozwolenia skoro już rusza budowa musiały zostać wydane przez poprzedników Pani Żebrowskiej.

Współczuję.
NIEZALOGOWANY: #budowniczy BOB IP: 37.47.32.*
2018-12-11, 12:54    
Faktem jest, że w kadencji 2014-2018 kiedy w radzie miejskiej miał większość rządzący wówczas Burmistrz Dąbrowski pokryto miejskimi planami zagospodarowania przestrzennego ponad 85% gminy Łomianki. Właśnie wtedy P.Joanna Roszkowska była przewodniczącą komisji planowania przestrzennego.

W kadencji 2010-2014 burmistrz nie miał większości w radzie, mając większość radnych przeciwko sobie i nie mógł uchwalać nowych planów.

Jednakże w kadencji 2006-2010 ówczesny Burmistrz Pszczółkowski z ramienia PO, miał większość w radzie i ile planów uchwalił? No właśnie....wtedy większość leciała na WZ-kach...

Kiedy rozpoczęto prace nad planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego sankcjonującym blokowiska na kilku wybranych działeczkach przy Chopina/Armii Poznań oto należałoby spytać ówczesnego przewodniczącego rady miejskiej Pana Zielskiego (kadencja 2006-2010)? Według mojej oceny to pod koniec kadencji burmistrza Pszczółkowskiego rozpoczęto prace nad tym kontrowersyjnym planem miejscowym a zaraz na początku kadencji burmistrza Dąbrowskiego ten przygotowany wcześniej plan niestety uchwalono. Burmistrz Dąbrowski wstrzymywał inwestycję jak mógł, gdyż wiedział, że mieszkańcy nie zaakceptują bloków w takiej lokalizacji. Przygotował zmiany w planie miejscowym - WYSTARCZY JE TERAZ UCHWALIĆ, ale to będzie zależało już od nowej rady miejskiej, w której ma większość obecna Burmistrz Żebrowska-Piotrak. Ciekawe też czy nowa Pani Burmistrz zdecyduje się wyrazić zgodę na przebudowę sieci wod-kan (koszt ponad 4 miliony złotych z naszych podatków) żeby dostosować ją do potrzeb dewelopera...
NIEZALOGOWANY: #Grześ IP: 94.142.242.*
2018-12-12, 09:11    
Życzę powodzenia nowym radnym, choć pewnie trudno będzie posprzątać ten bałagan, zwłaszcza jeżeli chodzi o wydane pozwolenia na bodowę bloków i innych szeregowców.
NIEZALOGOWANY: #taa IP: 95.40.237.*
2018-12-13, 20:15    
Szkoda że poprzedni burmistrz, nie zdążył uchwalić te plany. Bo jak wspomniano wyżej "WYSTARCZY JE TERAZ UCHWALIĆ". T.D nie zdążył? Czy bał się to zrobić przed wyborami.. :) Lepiej potem obarczyć kogo innego
NIEZALOGOWANY: #niezalogowany IP: 79.185.213.*
2018-12-14, 00:44    
Budowniczy Bobie. Faktem jest, że taka sytuacja gospodarcza w Polsce w jakiej byli Rusiecki i Dąbrowski to się długo nie powtórzy. Tanie usługi na rynku zwłaszcza budowlanym, to już nie wróci.
Ja uważam, że niestety te ostatnie kilka lat to czas, w którym można było zrobić dużo, dużo więcej.
Czy faktycznie nasze pieniądze były wydawana z rozwagą i po gospodarsku to mam nadzieję pokaże audyt o którym burmistrz Żebrowska-Piotrak mówiła w wywiadzie w ostatniej gazecie Łomianki Info.

Obawiam się, że się okaże dużo za dużo było wydawane na zachcianki i szaleństwa władzy. Już samo wynagrodzenie p. Rusieckiego to coś niepokojącego a i do tego jeszcze nagrody. Zobaczymy.
NIEZALOGOWANY: #Leming IP: 83.31.152.*
2018-12-14, 15:56    
Bardzo ciekawa argumentacja Pani Domu dotycząca wniosku, który padł na dzisiejszej sesji dot. możliwości montażu spowalniaczy na ulicy Zachodniej i Sierakowskiej.

"Chyba nie można bo to droga przelotowa", niedoszły radny Gawda siedział jak mumia i nie zabrał głosu w sprawie. Padł jeszcze argument jednego radnego, że karetkom spowalniacze przeszkadzają. Na innych ulicach jakoś nie przeszkadzają, a może trzeba je zdemontować? W Warszawie spowalniacze nawet autobusom nie przeszkadzają wystarczy chcieć.
NIEZALOGOWANY: #obserwator IP: 193.17.14.*
2018-12-15, 19:59    
5 lat stracone dla rozwoju Łomianek.
Radni w garniturach i nawet patologia sprostała ,a tu masz babo placek uśmiechnięty pajac z Burakowa sweterek w serek . Przypominam zapominalskim -=
Ta ekipa już była i g...o zrobiła .
NIEZALOGOWANY: #kto brał nagrodę? IP: 37.47.32.*
2018-12-17, 18:28    
Nagrody, nagrody...poczytajcie tak było według doniesień prasowych...2009r wtedt to Wam nie przeszkadzało?


https://www.lomianki.info/document.php?did=1410
NIEZALOGOWANY: #budowniczy BOB IP: 37.47.32.*
2018-12-21, 16:22    
niezalogowany po rządach Pani Burmistrz też ktoś zrobi audyt...
NIEZALOGOWANY: #budowniczy BOB IP: 37.47.32.*
2018-12-21, 16:22    
niezalogowany po rządach Pani Burmistrz też ktoś zrobi audyt...
NIEZALOGOWANY: ##pan da IP: 193.254.247.*
2018-12-27, 12:31    
Bob budowniczy. Czy na spalonej ziemi można robić będzie audyt.Strach pomyśleć co ta grupa dyletantów nawyprawia. Na ile zadłuży gminę.
2018-12-27, 22:49    
Po żyjemy zobaczmy jak coś to za rok referendum i spowrotem powrót do garów.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT