LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 15.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI18. edycja Konkursu im. Zarębskiego
2018-11-30

KOMENTARZE: 1

W dniach 1-7 grudnia br. w Łomiankach m.in. w Centrum Kultury odbęd± się przesłuchania 18 edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego. Już po raz kolejny młodzi arty¶ci z całej Polski i zagranicy będ± prezentować swoje talenty.

Przypomnijmy: konkurs dla młodych wykonawców został zorganizowany po raz pierwszy w 2000 roku. Dzi¶ jest konkursem międzynarodowym. Zwycięzcy łomiankowskich artystycznych zmagań to obecnie znakomici utytułowani arty¶ci, laureaci międzynarodowego konkursu im. Fr. Chopina, piani¶ci Krzysztof Ksi±żek, Szymon Nehring, Arisa Onoda czy też Celina Kotz - laureatka skrzypcowego Konkursu im. H. Wieniawskiego.

Eliminacje odbęd± się w kilku sekcjach instrumentalnych: fortepian solo i duet fortepianowy, zespół kameralny i sekcja solistyczna: skrzypkowie i wiolonczeli¶ci. Przysłuchiwać się i oceniać będzie jury złożone z polskich i zagranicznych artystów muzyków i plejady profesorów z akademii muzycznych.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego we współpracy z Niepubliczn± Szkoł± Muzyczna w Łomiankach. Nagrod± główn± jest ufundowanie pobytu i recitalu w sali koncertowej w Brukseli, w tym, w parlamencie europejskim. Warto przy okazji wspomnieć, że prezes Centrum Kultury w Belgii, który jest fundatorem nagrody głównej, zaprosił już naszych najmłodszych artystów z Łomianek, laureatów i wyróżnionych w Konkursie Juliusza Zarębskiego, którzy odwiedzili Brukselę, gdzie dali piękny koncert w sali koncertowej.

Miło¶ników muzykowania zapraszamy do Centrum Kultury w Łomiankach, a także na Galę Koncert Laureatów, który odbędzie się 7 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim.
Bezpłatne Zaproszenia na Koncert w Zamku Królewskim do odbioru w sekretariacie Konkursu, nr telefonu 601 65 80 20, 601 789 154 lub w siedzibie współorganizatora Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Łomiankach ul. Warszawska 73, pokój nr 135 (sekretariat Konkursu).

dr Lucjusz Pinkosz, dyrektor Konkursu

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
2018-12-10, 21:46    
koncert laureatów na Zamku Królewskim wypadł ¶wietnie
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jeste¶ "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałe¶ się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT