LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 15.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI10 lat historii Pocieszenia w Polsce
2018-11-24

KOMENTARZE: 1

W tym roku mija dziesięć lat od rozpoczęcia posługi Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia w Polsce.

17 listopada 2008 roku po otrzymaniu mandatów misyjnych do Warszawy przyjeżdża trzech ojców: o. Silvanus Stock, o. Luca Bovio i o. Ashenafi Yonas Abebe. Mieszkają najpierw na Białołęce, potem na Marymoncie, by w 2013 roku osiedlić się na stałe w Kiełpinie. Tu kupują dom od oo. Sercanów Białych i podejmują się kontynuowania posługi wśród społeczności Kiełpina. W ciągu kolejnych pięciu lat we wspólnocie w Polsce pracują też o. Nathaniel Kagwima, o. Juan Carlos Araya Carmona oraz kleryk Ditrick Sanga.

Ojcowie realizują misyjny charyzmat swojego zgromadzenia przez prowadzenie animacji, rekolekcji i dni skupienia w całej Polsce, współpracę z Papieskimi Dziełami Misyjnymi oraz działania na rzecz wolontariatu misyjnego młodych – przy zgromadzeniu funkcjonuje grupa „Dzieło na misji”, która wyjeżdża pracować do krajów Afryki i Ameryki Południowej. Misjonarze pracują również ze studentami, seminarzystami i wspólnotami życia konsekrowanego.

Ojcowie od początku pobytu w Polsce pielgrzymują co roku na Jasną Górę z Grupą Srebrną Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitarnej. Nieustająco zapraszają do przeżywania razem z tą grupą rekolekcji w drodze.

Stale współpracują też z parafiami pw. św. Małgorzaty w Łomiankach i pw. Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym, pomagając w pracy duszpasterskiej i angażując się między innymi w organizację takich wydarzeń jak dni diecezjalne Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku i jasełka uliczne - Orszak Trzech Króli.

W niedzielę 25 listopada 2018 roku ojcowie zapraszają na uroczystą mszę świętą dziękczynną z okazji dziesięciolecia obecności w Polsce na godz. 10.15. O godz. 11.30 odbędzie się koncert zespołu Chordis Duo, a po nim wspólne świętowanie przy ciepłej herbacie i smacznych ciastach.

Więcej o zgromadzeniu na www.consolata.pl

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #kiełpinianin IP: 83.24.15.*
2018-12-10, 05:00    
A coś pożytecznego robią? Bo nie znalazłem w tekście.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT