LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 13.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMistrzostwa Europy w tańcu na wózkach
2018-11-07

KOMENTARZE: 1

Już w najbliższy weekend na parkiecie Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego zawiruje ponad 50 par - tańce standardowe, latynoamerykańskie, gorące rytmy, wyszukane kreacje, piękno i muzyka w mistrzowskim wykonaniu tancerzy z 16 krajów Europy. Honorowy patronat nad imprezą objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Listopadowe Mistrzostwa Europy w Łomiankach, które odbędą się w dniach 9-11.11. 2018 r. to wydarzenie o bardzo dużej randze i prestiżu. Niezaprzeczalnie jest to najważniejsza w roku 2018 impreza europejska, w której biorą udział tancerze na wózkach. Łomianki, już od lat stanowią serce polskiego tańca na wózkach, tanecznym sercem Europy stają się po raz kolejny za sprawą Stowarzyszenia Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing-Duet, które nie po raz pierwszy jest organizatorem tak dużej międzynarodowej imprezy sportowej dla osób niepełnosprawnych (międzynarodowy charakter miały także minione Mistrzostwa Polski, na które przyjechali zawodnicy z 15 krajów świata).

W dniu 9 listopada od godz. 15.00 do 20.00 zostaną rozegrane wszystkie konkurencje freestyle. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw odbędzie się w sobotę 10 listopada o godz. 15.00, tuż po niej rozpoczną się zawody. Turniej w niedzielę rozpocznie się o godz. 15.00, a ceremonia zamknięcia odbędzie się o godz. 19.00.

W turnieju weźmie udział 110 zawodników, w tym 70 tancerzy na wózkach z 16 krajów europejskich. Zawody rozgrywane będą w konkurencjach: combi, duo i soliści. Combi, osoba niepełnosprawna tańczy ze sprawnym partnerem, duo (dwie osoby na wózkach) oraz soliści (kobiety i mężczyźni tańczą na wózkach).

W dwóch klasach tanecznych klasa 1 - osoba na wózku o mniejszej sprawności ruchowej, klasa 2 - osoba na wózku o większej sprawności ruchowej. Ponadto w dwóch stylach: standardowym (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep) i latynoamerykańskim (samba, cha-cha, rumba, pasodoble, jive). Zawody freestylu polegają na dowolnej technice tanecznej par lub solistów do indywidualnie wybranej muzyki.

Taniec, to dyscyplina dająca możliwość zorganizowania wspaniałego widowiska sportowego. Widowiska, które dostarcza bogatych wrażeń estetycznych dzięki zestawom barw, strojom zawodników, rywalizacji sportowej, a przede wszystkim elegancji ruchu tancerzy. Sędziowie oceniając tancerzy na wózkach biorą pod uwagę takie same kryteria, jak przy ocenie par sprawnych, tzn. rytm, charakter tańca, technikę, a także choreografię, prezencję, charyzmę i ogólne wrażenie. Biorąc to wszystko pod uwagę, taniec na wózkach jest niezapomnianym przeżyciem dla występujących par i dla publiczności.

Zawody organizowane są pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Miasto i Gmina Łomianki są gospodarzem imprezy, natomiast Ministerstwo Sportu i Turystyki współfinansuje zawody. Patronat medialny objęła antena TVP SPORT. Impreza odbędzie się w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym (ICDS) w Łomiankach (ul. Staszica 2).

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Basia IP: 212.96.239.*
2019-04-24, 18:32    
Jak wyglądają takie zajęcia? Czy tam- https://www.szkoladancefloor.p... również uczą takiego tańca?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT