LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISkargi na działalność burmistrza
2018-10-19

KOMENTARZE: 3

Jak wygląda rozpatrywanie skarg na działania burmistrza Tomasza Dąbrowskiego? Dość specyficznie...

Radni podczas Sesji, podczas głosowania nad zasadnością lub bezzasadnością skargi, nie mają dostępu do treści skarg. Mają głosować "w ciemno". Co zdarzyło się nie pierwszy raz w mijającej kadencji. Radnym z komitetu burmistrza taki sytuacja nie przeszkadza. Podnoszą zgodnie ręce za "bezzasadnością" skarg.

Natomiast radni niezależni od burmistrza na głosowanie w ciemno się nie zgadzają, w związku z czym opuścili salę obrad, co zosało przyjete oklaskami zgromadzonych podczas sesji mieszkańców.O komentarz poprosiliśmy radnych.

Radny Piotr Bartoszewski - przewodniczący Komisji Rewizyjnej RM (radni Tomasza Dąbrowskiego) nie chciał komentować sytuacji.

Rady Marcin Etienne (radni niezależni) pisze:
Oświadczenie Klubu Radnych Niezależnych
W porządku obrad XLV Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach znalazły się trzy skargi na działalność burmistrza. Tuż przed głosowaniem pierwszej z nich zostaliśmy poinformowani, że Komisja Rewizyjna z jej przewodniczącym Piotrem Bartoszewskim (KWW Tomasza Dąbrowskiego) nie była w stanie wypracować wspólnego stanowiska. Ponieważ radnym dostarczono projekty uchwał jedynie z przygotowanym przez przewodniczącego Tadeusza Krysteckiego jednostronnym uzasadnieniem, wnieśliśmy o udostępnienie treści przesłanych skarg. Odmówiono nam informując, że ze skargami będziemy mogli zapoznać się już po głosowaniu.
Wobec zaistniałej sytuacji radni z Klubu Radnych Niezależnych postanowili nie brać udziału w głosowaniu. Wzięli w nim udział jedynie radni KWW Tomasza Dąbrowskiego, których zdziesiątkowany skład (nieobecni: radny Maciej Wroniewski, Maria Zalewska, Bogumił Sikorski) nie uzyskał bezwzględnej większości, by skargę odrzucić. Z pomocą radnym przyszedł prawnik z urzędu, który poinformował zebranych, że w tym przypadku "raczej nie musi być bezwzględnej większości".
Nie chcąc dalej brać udziału farsie, postanowiliśmy opuścić salę obrad.
W imieniu Klubu Radnych Niezależnych
Marcin Etienne


_______________

Co o tym sądzicie?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 5.173.168.*
2018-10-19, 12:07    
Mam nadzieję ,że nie zostanie Pan Radnym przyszłej kadencji:)
NIEZALOGOWANY: #mim IP: 193.41.170.*
2018-10-22, 10:57    
Podajcie, jakie to skargi. Przecież skarżący mogli zawiadomić radnych opozycji. Ci z radością, by się z nimi zapoznali. Po to siedzą w radzie, żeby punktować burmistrza.
NIEZALOGOWANY: #mim IP: 193.41.170.*
2018-10-22, 16:02    
Ponieważ na końcu artykułu jest pytanie "co o tym sądzicie" odpowiadam.

Sądzimy, że to typowy przykład bicia piany, czyli proceduralnej przepychanki między rządzącymi a opozycją. Nie po to ludzie wybierają burmistrza i radnych, żeby Ci się nawzajem przepychali zamiast pracować. Jeśli demokracja nie działa, bo ludzie do niej nie dorośli, to może lepszy byłby "dobry król" zamiast prezydenta. Może lepiej, żeby gmina miała prywatnego właściciela, który by dbał o nią z miłości albo dla interesu, a nie żeby udowodnić coś wyborcom.

Wyborców nie obchodzi, kto ma rację - burmistrz czy opozycja. Nas interesuje, żeby był asfalt, wymienione żarówki, podlane kwiatki, ładna okolica, drogi zbudowane bez względu na protesty ekologów.

Pozdrawiam,
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT