LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 6.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKto łamie Kodeks Wyborczy?
2018-10-19

KOMENTARZE: 8

Zgodnie z Art. 110. Kodeksu Wyborczego plakaty wyborcze można wieszać m.in. na latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

Jak informuje Rzecznik Prasowy PGE Dystrybucja S.A. "W związku z toczącą się kampanią wyborczą informujemy, że PGE Dystrybucja S.A. od wielu lat nie wyraża zgody na wykorzystanie urządzeń infrastruktury elektroenergetycznej do zamieszczania materiałów reklamowych i wyborczych.
Umieszczanie materiałów reklamowych na słupach i innych urządzeniach elektroenergetycznych nie jest zgodne z zasadami dotyczącymi utrzymania tych urządzeń, ich znakowania oraz dbałości o ich funkcjonalność i wygląd. Może ponadto stanowić zagrożenie dla osób postronnych oraz dla funkcjonowania linii oraz jest istotnym utrudnieniem dla elektromonterów, którzy te linie konserwują i naprawiają. Umieszczane na słupach lub zawieszone pomiędzy słupami napowietrznych linii elektroenergetycznych tablice i bannery reklamowe często uniemożliwiają lub utrudniają prawidłową eksploatację linii oraz wydłużają czas usuwania awarii.
"

Kto za nic przepisy prawa - Kodeksu Wyborczego? Wystarczy przejść się główną ulicą Łomianek.
Nie trudno zauważyć, że prym w zaśmiecaniu przestrzeni publicznej i braku poszanowania cudzej własności wiedzie KWW Tomasza Dąbrowskiego - kandydat Tomasz Henryk Dąbrowski oraz jego radni - Joanna Roszkowska, Wanda Kuczera, Piotr Bartoszewski, Tadeusz Krystecki... oraz prawa ręka Piotr Rusiecki.
Oprócz powiewających nad głowami przechodniów plakatów KWW Tomasza Dąbrowskiego na słupach energetycznych plakaty wywiesili też kandydaci KW Prawa i Sprawiedliwości.

Czy tak trudno przychodzi szanownym kandydatom stosowanie się do przepisów prawa? Czy muszą narażać na niebezpieczeństwo osoby postronne? Czy nie mogą jak inne cywilizowane komitety - m.in. Mieszkańcy Łomianek z Małgorzatą Żebrowską-Piotrak czy Wolne Łomianki z Adamem Salwowskim - korzystać z miejsc i powierzchni wynajętych od prywatnych osób, czy firm zajmujących się np. reklamą świetlną?

Warto się zastanowić czy poszanowanie przepisów prawa, może się przełożyć na poszanowanie wyborców - już po wyborach.

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Buch IP: 146.0.42.*
2018-10-19, 06:01    
Burmistrz będzie sobie wywieszał plakaty swoje i swoich radnych gdzie będzie chciał i kiedy będzie chciał. A jak się wam nie podoba to się wyprowadzcie i będzie cisza raz na zawsze. Nic wam do tego matoły.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 5.173.168.*
2018-10-19, 12:21    
Ludzie nic Wam się w tym naszym mieście nie podoba.
Wszystko źle ,wszystko nie tak.Napiszcie proszę co dla Gminy zrobili poprzednicy P.Dąbrowskiego.Mieszkam w Łomiankach 21 lat i dopiero jak Burmistrzem został P.Dąbrowski Łomianki wyglądają jak miasto.Dlaczego opozycja nic nie widzi żadnego ,ale to żadnego dobrego słowa nie napiszecie co zostało zrobione ciekawe dlaczego??Nie możecie znieść pięknego widoku naszego miasta szkoły, przedszkola ,piękne drogi,park ile jeszcze można wymieniać i wymieniać .....
Tak to Was boli .Pan Pszczółkowski wypisuje na facebooku głupoty czepia się działań dzisiejszej władzy .Niech się uderzy w pierś i napisze prawdę co on zrobił dla naszego miasta NIC !!! Co ma w sumie pisać do błędów się trudno przyznać.Teraz na radną startuje żona po co pytam chce kontynuować nic nie robienie ??A Pan Sokołowski ?? JAkie macie zasługi dla naszego miasta.Mam nadzieję,że żaden z Was nie dostanie sie do powiatu .Pozdrawiam mieszkanka Łomianek .
NIEZALOGOWANY: #Tymczasowy IP: 83.31.12.*
2018-10-21, 22:33    
Droga Magdo, burmistrz to nie misja, tylko miejsce pracy. Płatny etat. Bardzo dobrze płatny! I to z gwarancją zatrudnienia na lata. Oczywiście że Łomianki się zmieniają. Z takimi dochodami by się miały nie zmieniać? Burmistrz i Rada Miejsca tylko tymi pieniędzmi dysponują. Nie jest ŻADNĄ ich zasługą, że są pieniądze na rozwój. Pewne inwestycje są po prostu konieczne: ilość szkół i przedszkoli, rozwój wod-kan. One wynikają z przepisów prawa i ich brak byłby karany.
Osobiście uważam, że Dąbrowski jest bardzo słabym burmistrzem, marionetkowym. Jego pensja to pieniądze wyrzucone w błoto. Pszczółkowski też był średnim burmistrzem i nie chciałbym jego powrotu.
NIEZALOGOWANY: #WW. IP: 199.249.230.*
2018-10-21, 23:03    
Też mnie dziwi skąd przekonanie, że to dzięki Dąbrowskiemu są inwestycje? Wystarczy odrobina refleksji, zdrowego rozsądku i spojrzenie w budżet, a zwłaszcza w cyferki, które pokazują o ile ten budżet WZRÓSŁ, by stwierdzić, że tak nie jest.

Inwestycje przy tak dynamicznym wzroście liczby mieszkańców i podatków są czymś naturalnym.
Jest tak dużo kasy, że trzeba by poważnie się napychać by to wszystko przeżreć. Przepraszam za tak lapidarny opis sytuacji.

Moim zdaniem największym problemem Dąbrowskiego jest jego brak konktatu z rzeczywistością, czyli z mieszkańcami, którzy sie na ten budżet składają. Najwyraźiejszym przykładem był wykręt by nie przyjsć na debatę. Mi takie zachowanie pokazuje, że jestem dla niego niepotrzebnym dodatkiem do comiesięcznego uposażenia.
NIEZALOGOWANY: #mim IP: 94.75.95.*
2018-10-26, 12:30    
He, he, tylko TD i PiS pokazano na zdjęciach. I to jest ta bezstronna informacja w "Łomianki Info" ?

Od roku 1989 biorę udział w wyborach i zawsze plakaty wyborcze były wszędzie. Teraz to nawet po trawniku można chodzić w Polsce. Proszę państwa, skończył się w Polsce komunizm...
NIEZALOGOWANY: #czytelnik IP: 31.0.39.*
2018-10-29, 08:39    
Na słupach tylko wisiał i wisi Dąbrowski i PiS. Wszyscyśmy to widzieli, więc skąd mają mieć zdjecia innych kandydatów skoro nie wisieli. Mają sobie dorobić w photoszopie?
NIEZALOGOWANY: #mim IP: 193.41.170.*
2018-10-30, 12:57    
Aha, no to rzeczywiście, wieszanie plakatów na słupach jest niezgodne z konstytucją.

PGE ma u mnie minus za wpadkę przy podłączaniu domu do sieci. Musiałem dzwonić i się denerwować, bo po "podłączeniu" nie miałem w domu prądu. Bałagan i biurokracja - bezsensowny podział na PGE Dystrybucja i PGE Obrót. "Nie wie lewica, co czyni prawica". Musi chyba jedno pokolenie wymrzeć, żeby w Polsce było lepiej.
NIEZALOGOWANY: #elektryk IP: 37.47.37.*
2018-11-05, 18:28    
Wieszali plakaty na słupach bo wyszli z założenia że zwycięzców nikt nie będzie rozliczał. A tu proszę - niespodzianka .
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT