LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKRAWCZAK JAKUB
2018-10-19

KOMENTARZE: 0

Jakub Krawczak - Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach,
KWW Wolne Łomianki, 39 lat
Okręg wyborczy Nr 2 - osiedla w mieście Łomianki: Łomianki Górne, Łomianki Centralne, Łomianki Pawłowo, Łomianki Stare, Łomianki Trylogia, Łomianki Powstańców

________________________

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg wyborczy Nr 2 - osiedla w mieście Łomianki: Łomianki Górne, Łomianki Centralne, Łomianki Pawłowo, Łomianki Stare, Łomianki Trylogia, Łomianki Powstańców

Komitet wyborczy: KWW Wolne Łomianki

Wiek: 39 lat
Wykształcenie: wyższe
Zawód wykonywany: geodeta

Kontakt dla wyborców: jkrawczak@wp.pl

Podstawowe informacje o kandydacie.
Jestem specjalistą z zakresu gospodarki nieruchomościami i inwestycji drogowych, geodetą uprawnionym. Podtrzymuję tradycję rodzinną - mój tata był niegdyś jednym z pierwszych geodetów w okolicy. Obecnie sam prowadzę działalność w zakresie geodezji w naszej gminie.
Ukończyłem studia wyższe na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Jestem członkiem Geodezyjnej Izby Gospodarczej a w latach 2013-2017 byłem członkiem Rady GIG.
W Łomiankach mieszkam od urodzenia.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Moim zdaniem Łomianki powinny zachować swoją tożsamość i niezależność od Warszawy. Być solidnym partnerem dla stolicy, oferującym swoim mieszkańcom pełen wachlarz atrakcji i możliwości. Miastem w pełni wykorzystującym swój potencjał ludzki i gospodarczy, a także walory przyrodnicze.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Jednym z najważniejszych działań jakie przed nami stoją jest rozwiązanie problemów komunikacyjnych, zarówno tych związanych z dojazdem i wyjazdem z Warszawy, jak i tych lokalnych. Kolejnym ważnym tematem jest sprawa edukacji. W szczególności dotyczy to inwestycji w kadrę nauczycielską, pełnego wykorzystania infrastruktury szkolnej oraz równego wsparcia dla przedszkoli, zarówno tych prywatnych jak i publicznych.

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec? Jakimi wartościami powinien się kierować?
Samorządowiec powinien być przede wszystkim lokalnym społecznikiem nie związanym z żadną partią polityczną. Na poziomie rady miejskiej nie ma miejsce na wielką politykę, niezależnie od indywidualnych sympatii i poglądów. Samorządowiec powinien kierować się dobrem ogółu mieszkańców, być otwartym na ich problemy, zachowywać wysoką kulturę osobistą oraz być zawsze uczciwym i prawdomównym.

4. Jakie według Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Mamy doskonałe położenie, zarówno pod względem komunikacyjnym na tle całego kraju, jak i przyrodniczym - między Wisłą i Kampinosem. Dysponujemy również niesamowitym potencjałem ludzkim który trzeba uwolnić i wspierać.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Niestety cały czas jesteśmy mocno podzieleni, wciąż głos mieszkańców jest przeciwstawiany i zagłuszany przez interesy większych podmiotów. Przez lata nie udało się rozwiązać problemów komunikacyjnych z dojazdem i wyjazdem ze stolicy.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Chciałbym poprawy jakości wykonania inwestycji, chciałbym żeby osoby korzystające i sąsiadujące z nimi miały na nie wpływ i były wysłuchiwane przed przystąpieniem do ich realizacji. Chcę podjąć działania mające na celu udrożnienie kanalizacji deszczowej w ul. Staszica oraz doprowadzenie do przebudowy ul. Fabrycznej.

Ponadto:
Chcę zająć się również sprawą wyrównania szans działania prywatnych przedszkoli w gminie. Będę dążył także do tego aby w 100% udostępnić mieszkańcom i wykorzystywać istniejącą infrastrukturę oraz budynki publiczne.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT