LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIGAWDA WITOLD
2018-10-13

KOMENTARZE: 0

Witold Gawda - Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach,
Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańcy Łomianek, 67 lat, analityk mediów
Okręg wyborczy Nr 1 - osiedla w mieście Łomianki: Buraków, Dąbrowa Leśna, Dąbrowa Rajska, Dąbrowa Zachodnia, Równoległa, Łomianki Baczyńskiego, Łomianki Prochownia, Łomianki Majowe

________________________

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg wyborczy Nr 1 - osiedla w mieście Łomianki: Buraków, Dąbrowa Leśna, Dąbrowa Rajska, Dąbrowa Zachodnia, Równoległa, Łomianki Baczyńskiego, Łomianki Prochownia, Łomianki Majowe

Komitet wyborczy: KWW Mieszkańcy Łomianek

Wiek: 67 lat
Wykształcenie: socjolog
Zawód wykonywany: analityk mediów

Kontakt dla wyborców: witold.gawda@dialoglomianki.pl

Podstawowe informacje o kandydacie.
Twórca Dialogu, organizacji, która wydała kilkanaście numerów swej gazetki, zainstalowała 50 tablic ogłoszeniowych, zorganizowała liczne spotkania i szkolenia a także brała udział w tworzeniu gminnych dokumentów, takich jak projekt rewitalizacji, statut, czy kodeks krajobrazowy.
Przewodniczący Zarządu Osiedla Dąbrowa Zachodnia -najaktywniejszego osiedla w Łomiankach.
Członek zarządu Kongresu Ruchów Miejskich do spraw małych i średnich miast.
Inicjator szerokiego porozumienia, które doprowadziło do powstania inicjatywy Mieszkańcy Łomianek i Szefem Sztabu Wyborczego.
Z wykształcenia socjolog, prowadzi Instytut Mediów zajmujący się audytem kampanii medialnych.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Miasto-ogród, do którego każdy chce się przenieść, bo jest znane z wyjątkowej przyrody umiejętnie połączonej z podmiejską zabudową. Miasto - lider partycypacyjnego zarządzania, wypracowane tu rozwiązania powtarzane są w innych miastach. Urbanistycznie i komunikacyjnie stanowiące jeden organizm z Warszawą, ale z zachowanym odrębnym samorządem. No i specjalny autobus dla uczniów przyjeżdżających z Warszawy do tutejszego liceum ze względu na jego wyjątkowy poziom.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Priorytetem inwestycyjnym powinny być gminne drogi. Musimy wyeliminować te wstydliwe relikty minionych czasów. Dobra droga otwiera różne inne możliwości rozwojowe. Zła droga odbiera całą radość mieszkania w Łomiankach. Trybuna na stadionie może poczekać. Drugim ważnym wyzwaniem jest tworzenie lokalnych centrów w sołectwach i osiedlach. Nie może być tak że na warszawskiej cuda a kilka kilometrów dalej diabeł mówi dobranoc.

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec? Jakimi wartościami powinien się kierować?
Wszystkie role, w jakich występują samorządowcy są pomyślane jako służące ludziom i społecznościom. Ale czy wiele z tego wynika?
Od radnego oczekuję świadomości, że jest tylko trybem w maszynie przenoszącej potrzeby ludzi na zapisy prawa miejscowego. Oczekuję niezależności od władzy wykonawczej, nacisków różnych lobby i bezwzględnego oddzielenia prywatnych interesów. Od burmistrza oczekuję sprawnej realizacji zadań. Nie warto mieszać różnych ról pod jedną nazwą "samorządowiec".

4. Jakie Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Duży potencjał wykształconych i otwartych na zmiany mieszkańców.
Wyjątkowe walory przyrodnicze dające szanse na budowanie marki Łomianek.
Bliskość Warszawy, na synergii z którą można wiele wygrać, jeśli tylko władze Łomianek to potrafią.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Kontrast między dużym budżetem inwestycyjnym i technicznymi możliwościami a sposobem zarządzania opartym na XX-wiecznym sposobie myślenia. Atmosfera zaścianka niesiona przez żenującą propagandę i autokratyczne rozwiązania. Do tego wyroki za kłamstwa i niejasne interesy (patrz śledztwo prokuratorskie w sprawie Kasztanowej) stwarzają duszną atmosferę prowincji mimo bycia praktycznie przedmieściem Warszawy.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Okręg to 1/3 gminy. Obiecywanie przez każdego z kandydatów, że przeciągnie krótką kołdrę inwestycji na swój kawałek gminy nie najlepiej wróży pracy Rady Miejskiej. Chciałbym by każdy z nas mając bieżący kontakt ze swymi wyborcami i doskonale znając potrzeby, był gotów do pracy nad systemowymi rozwiązaniami. Np zamiast przepychanek, o to gdzie najpierw zbuduje się drogę wolałbym wypracować obiektywne i sprawiedliwe kryteria takich decyzji. Jestem pewien że więcej na tym skorzysta także mój okręg.

Ponadto:
Chciałbym powiedzieć, że jestem dumny, że po porażce 2014 r. polegające przede wszystkim na rozdrobnieniu komitetów, udało się przez ostatnie 4 lata połączyć wszystkie niemal siły, znaleźć świetną kandydatkę na burmistrza i przygotować profesjonalną kampanię. Czy udało się namówić mieszkańców, by zrezygnowali z anachronicznych Łomianek na rzecz otwartości i nowoczesności? Mam wielką nadzieję, że również się udało.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT