LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 20.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMieszkańcy Łomianek zapraszają!
2018-10-12

KOMENTARZE: 0

Zapraszamy na wyprawę we wspaniały świat nowych możliwości, otwartych i przyjaznych Łomianek.

Na początek zapraszamy jednak na piknik w najbliższą sobotę, 13.10., by poznać nas i dowiedzieć się, co chcemy zrobić i jak będziemy wprowadzać XXI wiek do Łomianek. Opowiemy o naszym programie, a właściwie o programie, który spisaliśmy z setek rozmów na spotkaniach w sołectwach i osiedlach, na bazarku i przy różnych innych okazjach. Tak działamy i tak obiecujemy postępować w przyszłości, bo władza nie ma monopolu na ustalanie tego, co jest mieszkańcom potrzebne.Realizując nasz program, z pewnością zajmiemy się dojazdem do Warszawy. By ten problem rozwiązać, trzeba dysponować umiejętnością rozmowy, być otwartym na potrzeby innych. W tym wypadku na potrzeby naszego wielkiego partnera - Warszawy. Język buńczucznych pism i blokad jest dobry, by zbijać kapitał polityczny, napuszczając jednych mieszkańców na drugich, nie ma jednak nic wspólnego ze skutecznością.

Zmierzymy się też z inną, od lat nierozwiązaną kwestią, jaką jest stan gminnych dróg. Duży budżet, jakim dysponują Łomianki, to nie wszystko. Trzeba mądrych decyzji i kompleksowego planu działania, by wyeliminować z naszego krajobrazu nieutwardzone drogi. Nie może być tak, że budowa drogi jest nagrodą za posłuszeństwo radnego. Potrzeba otwartego i sprawiedliwego podejścia. Nie jest to ani trudne, ani kosztowne. Wymaga tylko uczciwości wobec mieszkańców. Przeszkodą w realizacji tego zadania są problemy własnościowe. Dlatego nie będziemy szczędzić wysiłków, by przekonywać mieszkańców do przekazywania własności działek drogowych.

Zamierzamy przywrócić właściwe priorytety planowaniu przestrzennemu i skoncentrować je na potrzebach mieszkańców i społeczności sołectw i osiedli. W każdym z nich potrzebne jest miejsce integracji i spotkań, potrzebne jest centrum ułatwiające zaspokajanie codziennych potrzeb.

O tym wszystkim i wielu innych pomysłach zawartych w naszym dwunastostronicowym programie będzie się można dowiedzieć podczas Pikniku Mieszkańców Łomianek w sobotę 13.10.2018 r. od godz 14:00 pod telebimem na budynku Polmo (ul. Warszawska 31).

KWW Mieszkańcy Łomianek


[Artykuł sponsorowany KWW Mieszkańcy Łomianek]

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum