LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 19.5.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMieszkańcy Łomianek zapraszają!
2018-10-12

KOMENTARZE: 0

Zapraszamy na wyprawę we wspaniały świat nowych możliwości, otwartych i przyjaznych Łomianek.

Na początek zapraszamy jednak na piknik w najbliższą sobotę, 13.10., by poznać nas i dowiedzieć się, co chcemy zrobić i jak będziemy wprowadzać XXI wiek do Łomianek. Opowiemy o naszym programie, a właściwie o programie, który spisaliśmy z setek rozmów na spotkaniach w sołectwach i osiedlach, na bazarku i przy różnych innych okazjach. Tak działamy i tak obiecujemy postępować w przyszłości, bo władza nie ma monopolu na ustalanie tego, co jest mieszkańcom potrzebne.Realizując nasz program, z pewnością zajmiemy się dojazdem do Warszawy. By ten problem rozwiązać, trzeba dysponować umiejętnością rozmowy, być otwartym na potrzeby innych. W tym wypadku na potrzeby naszego wielkiego partnera - Warszawy. Język buńczucznych pism i blokad jest dobry, by zbijać kapitał polityczny, napuszczając jednych mieszkańców na drugich, nie ma jednak nic wspólnego ze skutecznością.

Zmierzymy się też z inną, od lat nierozwiązaną kwestią, jaką jest stan gminnych dróg. Duży budżet, jakim dysponują Łomianki, to nie wszystko. Trzeba mądrych decyzji i kompleksowego planu działania, by wyeliminować z naszego krajobrazu nieutwardzone drogi. Nie może być tak, że budowa drogi jest nagrodą za posłuszeństwo radnego. Potrzeba otwartego i sprawiedliwego podejścia. Nie jest to ani trudne, ani kosztowne. Wymaga tylko uczciwości wobec mieszkańców. Przeszkodą w realizacji tego zadania są problemy własnościowe. Dlatego nie będziemy szczędzić wysiłków, by przekonywać mieszkańców do przekazywania własności działek drogowych.

Zamierzamy przywrócić właściwe priorytety planowaniu przestrzennemu i skoncentrować je na potrzebach mieszkańców i społeczności sołectw i osiedli. W każdym z nich potrzebne jest miejsce integracji i spotkań, potrzebne jest centrum ułatwiające zaspokajanie codziennych potrzeb.

O tym wszystkim i wielu innych pomysłach zawartych w naszym dwunastostronicowym programie będzie się można dowiedzieć podczas Pikniku Mieszkańców Łomianek w sobotę 13.10.2018 r. od godz 14:00 pod telebimem na budynku Polmo (ul. Warszawska 31).

KWW Mieszkańcy Łomianek


[Artykuł sponsorowany KWW Mieszkańcy Łomianek]

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum