LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 25.2.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDebata Kandydatów na Burmistrza / VIDEO
2018-10-10

KOMENTARZE: 17

7 października odbyła się zapowiadana miesiąc temu III Debata Kandydatów na Burmistrza Łomianek.

Do udziału w organizowanym przez portal www.LOMIANKI.INFO spotkaniu, zostali zaproszeni wszyscy kandydaci ubiegający się o urząd Burmistrza Łomianek.


Na spotkanie z mieszkańcami znalazła czas kandydatka KWW Mieszkańcy Łomianek - Małgorzata Żebrowska-Piotrak oraz kandydat KWW Wolne Łomianki - Adam Salwowski.
Małgorzata Żebrowska-Piotrak i Adam Salwowski prezentowali swoje programy wyborcze, pomysły na rozwój Łomianek, pomysły na zbliżającą się kadencję, ale też wskazywali ułomności ostatnich czterech lat rządów obecnego burmistrza i radnych z jego zaplecza politycznego.
Mimo widocznych różnic kandydaci potrafili rozmawiać kulturalnie, spierając się na argumenty, bez obrażania, co niestety w kończącej się kadencji, zwłaszcza na Sesjach Rady Miejskiej i innych publicznych spotkaniach z udziałem obecnie rządzących, nie jest normą.

Na spotkaniu nie pojawił się kandydat KWW Tomasza Dąbrowskiego - Tomasz Dąbrowski. W przekazanym przed Debatą oświadczeniu można przeczytać, że Tomasz Dąbrowski nie będzie mógł uczestniczyć w Debacie, gdyż ma w tym czasie wcześniej umówione spotkanie z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem.
Jak się okazało było to spotkanie w Grodzisku Mazowieckim dotyczące m.in. otwarcia tamtejszej "Mediateki" oraz podpisania umowy "Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu", które odbyło się w godzinach 15.00-16.00. Zgodnie z harmonogramem imprezy w czasie trwania Debaty (od godziny 17.00) w Grodzisku po odbywał koncert kwartetu instrumentów dętych oraz impreza taneczna. Szkoda, że kandydat Dąbrowski nie potrafił tak zorganizować swojego kalendarza by spotkać się nie tylko z politykami, ale też z mieszkańcami i kontrkandydatami.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania video całości Debaty.Dziękujemy serdecznie wszystkim mieszkańcom, którzy postanowili uczestniczyć z spotkaniu "na żywo".

Dziękujemy kandydatom Małgorzacie Żebrowskiej-Piotrak oraz Adamowi Salwowskiemu za obecność i merytoryczne podejście do naszych lokalnych spraw.
Dziękujemy panu Rochowi Siemianowskiemu za prowadzenie Debaty oraz zespołowi ICDS za profesjonalną obsługę techniczną oraz Grzegorzowi Porowskiemu za nagranie i montaż materiału video.

redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Mieszkaniec IP: 195.175.204.*
2018-10-10, 08:11    
Mowilem ze tak bedzie,kandydaci mieli sie nieco posprzeczac,natomiast wladza wyszla z tego zwyciezko.Kto zatem w debacie robil punkty elicie? Madrzy sie domysla
NIEZALOGOWANY: #zwykły wyborca IP: 185.242.113.*
2018-10-10, 17:10    
Taka debata to bardzo ważne potkanie dla Łomianek. Jednak jak widać nie wszyscy do takiego czegoś dorośli.

Prezentujący się kandydaci nie zachwycili. Widać stres i czasem brak doświadczenie w wystąpienich. Jednak doceniam to, że spotkali się z mieszkańcami. Mam faworyta, a raczej faworytkę :)

To że Dąbrowski nie przyszedł w ogóle to go kompromituje i dyskwalifikuje w moim odczuciu.
Pszukałem informacji z wrodzonej dociekliwości o tym spotkaniu w Mediatece i szczerze to nie bardzo rozumiem w jakim celu on tam pojechał. Projekt jest dla Bibliotek, a nie dla Urzędów, więc obecność Pani Dyrektor była wystaczająca. Tak jak z innych pozostałych 13 bibliotek.
Zachowanie Dąbrowskiego traktuję jak zwykły unik, zresztą spokojnie w godzinę mógł wrócić do Łomianek i uczestniczyć w debacie.
NIEZALOGOWANY: #prorok IP: 79.185.213.*
2018-10-10, 20:34    
Przesyłam dwie mądrości ludowe:
1.Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania innych.
2.Ludzie, którzy głosują na: nieudaczników, złodziei, zdrajców, oszustów nie są ich ofiarami.Są ich wspólnikami.
PS
Szanowny czytelniku- mieszkańcu Łomianek przeczytaj posty i 18 listę kandydatów Okręgu Wyborczego nr 2 /Łomianki Info/ i przyjdź na sesję w dniu 15.10 br. godz 10.00 Szkoła Podstawowa nr 2. Może być ciekawie.
NIEZALOGOWANY: #Rusofob IP: 195.175.204.*
2018-10-12, 10:56    
Szkoda tylko ze wraz ze swoim cieniem nie ruszyli w gmine czytac bajek,jak mialo to miejsce w czasie demonstracji wkurzonych mieszkancow dziekanowa
NIEZALOGOWANY: #mim IP: 193.41.170.*
2018-10-16, 10:06    
Panie "proroku" - i co, było ciekawie wczoraj na sesji w szkole podstawowej nr 2 ?
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 5.173.168.*
2018-10-16, 11:58    
Minus dla prowadzącego za brak stronniczości .
Swoje zdanie może Pan wypowiadać ,ale nie podczas debaty.
Dlatego debata na niskim poziomie .
NIEZALOGOWANY: #Anka IP: 185.193.125.*
2018-10-16, 17:24    
Mi akurat ta debata wiele wyjaśniła.
1. Potwierdziły się moje przypuszczenia na temat tego gdzie Dąbrowski ma mieszkańców i wyborców. Pokazał to dobitnie nas olewając.
2. Ciekawe, ale widać że chaotyczne i nie do końca przemyślane pomysły Salwowskiego, dają mu w moim odczuciu szanse na przyszłość.
3. Żebrowska Piotrak pokazała, jaki powinien być nowoczesny samorządowiec z prawdziwego zdarzenia. Otwarty, życzliwy a jedocześnie mertoryczny i chętny do współpracy i słuchania mieszkańców. Pomysły zwłaszcza te zapreentowane na stronie internetowej www.mieszkańcylomianek.pl pod hasłem "program" pokazują jak można myśleć odważnie ale i konrektnie o Łomiankach.

Ja osobiście stawiam na Żebrowską-Piotrak.

ps. prowadzący z charakterem, nie jakiś nudne flaki.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 5.173.160.*
2018-10-16, 23:31    
Stawiam na kolejna kadencje Pana Tomasza Dąbrowskiego .
Pani Żebrowska dużo mówi , ale nie widze nauczyciela humanisty na stanowisku zarządcy całej tak duzej gminy .Ma za sobą kiepskie zaplecze Pszczolkowska Etienn 😢
Panie Burmistrzu kolejne 5 lat bedzie należało do Pana 👍

NIEZALOGOWANY: #mieszkanka IP: 178.42.40.*
2018-10-17, 17:52    
Mam nadzieję, ze burmistrzem nareszcie zostanie KOBIETA ! Wykształcenie humanisty komuś przeszkadza - to może dziadek po zawodówce lepszy ? A obecny burmistrz to specjalnie w naukach się nie wyróżniał, o ile wiem. Lepsze 5 lat na uniwersytecie i dyplom magistra, niż licencjat na prywatnej uczelni ("fabryka dyplomów"), którym się poniektórzy pochwalili. Następne 5 lat niech nareszcie należy do kogoś energicznego, kto sprawdził się zawodowo, rodzinnie i z bardzo dobrym zapleczem uczciwych ludzi, społeczników.
NIEZALOGOWANY: #Artur IP: 185.220.101.*
2020-12-02, 04:37    
Dąbrowski nie wziął udziału w debacie i to go położyło. Zostal odebrany jako tchórz i ignorant. To największy błąd tego lokalnego polityka. Jakby wziął udział w dbacie to w tej kadencji byłby nadal burmistrzem. Mając dorobek, fakty mógłby zakasować kontrkandydatów.
Niestety całą kampanię i na radnych i na burmistrza rozwalił przez butę i arogancję zastępca Dąbrowskiego.

Czy byłby lepszym burmistrzm niż Żebrowska?
Pierwsza jego kadencja to marazm. Niewiele się działo oprócz propagandy Gazecie Łomiankowskiej. Trzeba podkreślić, że propagasndy skutecznej bo na drugą kadencję zapewnił sobie większość w radzie. Mierną, ale więszość.
W czasie dobrobytu w drugiej kadencji wiele inwestowali. To fakt. Nie da się wszystkiego przejeść i przebalować w ranczach.

Ale jakby teraz dał sobie radę w czasam pandemii, niskich i ciągle uszczuplanych przez rząd wpływów do budżetu samorządowego? Z nowymi obowiązkami nakładanymi przez sejm? Trudno powiedzieć.

Nauczką dla przyszłych kandydatów jest to, że ignorowaia mieszkańców i chowanie głowy w piasek w czasie niezależych debat jest bardzo dużym błędem.


NIEZALOGOWANY: #Do Artur IP: 37.47.42.*
2020-12-03, 13:58    
Nie to go "położyło". Głosujący dali się nabrać na straszenie i demonizowanie rozbudowy ul.Kościelna Droga, a teraz, gdy za na początku kadencji Burmisrz MŻP ruszyła budowa bloków, a teraz się kończy, mieszkańcy Kościelnej Drogi i Al.Chopina będą błagać o przebudowę Kościelnej Drogi stojąc w korkach na Armii Poznań i Paderewskiego, żeby wyjechać na chociażby Rolniczą, gdy nowi mieszkańcy blokowisk swoim ponad 1000 aut będą wyjeżdżać do pracy...były też inne hasełka jak np: 15 minut do Warszawy i na to też ludzie dali się nabrać...
NIEZALOGOWANY: #Burmistrz MŻP musi odejść IP: 37.47.42.*
2020-12-03, 14:02    
Poza tym w pierwszej kadencji Burmistrz Dąbrowski miał przeciwko sobie większość rady miejskiej, więc nic praktycznie nie mógł zrobić, zdominowana przez PO rada miejska blokowała praktycznie każdą jego inicjatywę. Dopiero w 2014 roku mieszkańcy podziękowali takim radnym i wtedy inwestycje ruszył z kopyta, a PAni Burmistrz MŻP ma większość w radzie od początku i co z tego wynika? Dokładnie NIC - cIeMnOśĆ!!! Zdążyła się już pokłócić nawet ze swoim najbliższym do tej pory koalicjantem w radzie Panem Salwowskim...I to miała być nowa jakość zarządzania...w Łomiankach STAGNACJA...
NIEZALOGOWANY: #Czemu się dziwisz? IP: 185.100.86.*
2020-12-04, 00:17    
Dąbrowski, Dąbroswski? A kto to? Nie pamiętam.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 83.28.215.*
2020-12-04, 06:47    
Coraz więcej tych z amnezją w Łomiankach, zasiedlają te nowe osiedla, nie pamiętają jak zasiedlali Warszawę opuszczając swoje wiochy,teraz wracają gdzie ich korzenie,wracają z nową tradycja ,,tęczową", opłatami za śmieci ,,ala trzaskowski", przeszkadza im kogut piejący z rana, bicie dzwonów kościelnych, a nawet jak kumpel rozpali w kominku to im śmierdzi.A to że stagnacja w działaniach włodarzy wszelka niekompetencja to wina rządu i pisiorów.
NIEZALOGOWANY: #joozek IP: 83.31.100.*
2020-12-07, 21:33    
Dąbrowski nigdy nie był burmistrzem. Był figurantem, taką pacynką na gumce. Jak miał wziąć udział w debacie, skoro nie umie sklecić dwóch zdań? Móglby czytać z kartki, ale na debacie tak się raczej nie da. Widac to zresztą teraz, gdy jest radnym i czasem "zabiera głos".
Nie tęsknijcie za Dąbrowskim. Gdyby tamta ekipa teraz rządziła, mielibyście tu miniaturę PiSu w lokalnym wydaniu. Z calym dobrodzejstwem ich zkłamania i hipokryzji.
Obecna burmistrz trafiła na trudny czas dla wszystkich samorządów. I w takim kontekście trzeba ją oceniać.
A to, że budowa bloków rozpoczęła się za jej kadencji, to akurat przypadek. Przecież to nie burmistrz wydaje pozwolenie na taką inwestycję, a przygotowanie do niej trwa kilka lat. To już było przesądzone wcześniej.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 83.28.215.*
2020-12-08, 05:22    
Przecież był TD na debacie i wygrał z Pszczółkowskim i chyba ktoś na niego głosował skoro został burmistrzem.I nie trzeba się wysławiać, a trzeba zarządzać. A kto stoi z MŻP jakaś deweloperka i nieudacznicy raczej lustrzane odbicie rządów Tuska,kolorowo tęczowo.Pieniędzy niema i nie będzie. I wielka szkoda że tu w Łomiankach nie ma tej miniatury PiSu. Bo to że wygrał PiS to dobrodziejstwo dla Polski i polaków, tylko ludzie złej woli chcą powrotu do tego jak było. Może i u nas nastąpi dobra zmiana po wyborach.
NIEZALOGOWANY: #Jacek W IP: 83.28.215.*
2020-12-08, 07:00    
Burmistrz Dąbrowski potrafił dobrać sobie prężnie działająca ekipę, konkretnie zastępcę, nazywanego ,,człowiekiem orkiestrą"i to dobrze o nim świadczy, a jest wytykane jako nieudolność, jak by sobie dobrał takich jak mamy dziś to by błyszczał jak lustro w słońcu.Burmistrz Dąbrowski szanuje rodzinę, tradycje, patriotyzm,nie jak teraz gloryfikacja LGBT i anty Polskość, i wcale nie chodzi o to aby znowu został wybrany na burmistrza ale o zmianę tego pseudo postępowego kierunku.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT