LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 15.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPSZCZÓŁKOWSKI WIESŁAW
2018-10-09

KOMENTARZE: 2

Wiesław Pszczółkowski - Kandydat na Radnego Rady Powiatu WZ, Komitet wyborczy Forum Samorządowe Gmin, 59 lat, z-ca Naczelnika Wydział Inwestycji.

________________________

Kandydat na Radnego Rady Powiatu WZ

Okręg Łomianki
Komitet wyborczy: Forum Samorządowe Gmin

Wiek: 53 lata
Wykształcenie: Wyższe Mgr inż.
Zawód wykonywany: z-ca Naczelnika Wydział Inwestycji

Kontakt dla wyborców: pszczolkowski.w@gmail.com

Podstawowe informacja o kandydacie.
Urodził się w 1959 roku. Od 1982 roku mieszka w Łomiankach. Jest absolwentem Magisterskich Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów i Techników Budownictwa. Żonaty, dwie córki, dwójka wnucząt. Z samorządem gminnym i powiatowym związany jest od 2001 roku. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej przepracował 30 lat na samodzielnych stanowiskach kierowniczych bądź funkcyjnych, między innymi był: zastępcą i naczelnikiem Wydziału, szefem budowy w dużej firmie budowlanej, dyrektorem ds. logistyki w spółce prawa handlowego i kierownikiem działu w Centrali Handlu Zagranicznego. W kadencji 2002–2006 był radnym Rady Miejskiej w Łomiankach. W kadencji 2006-2010 pełnił zaszczytną funkcję Burmistrza Łomianek. W kadencji 2014-2018 pełni funkcję radnego Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Za zasługi na rzecz społeczności lokalnej został odznaczony:- Srebrnym Krzyżem Zasługi,- Odznaką za Zasługi na rzecz kombatantów przez Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, - Medalem „PRO MEMORIA” nadanym przez Kierownika Urzędu do Spaw Kombatantów i Osób Represjonowanych, - srebrną oznaką za zasługi na rzecz pożarnictwa nadaną przez strażaków ochotników.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki będą jedną z dzielnic Warszawy. Należy wykorzystać nasze walory przyrodnicze. Wisła i Kampinos będą przyciągać coraz więcej chętnych do zamieszkania. Zrównoważony rozwój miasta pozwoli nam na uniknięcie czarnego scenariusza, w którym blokada budowy nowych dróg przez GDDKiA spowoduje całkowity paraliż.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Wodociągi, kanalizacja i budowa szkoły w sołectwie Łomianki Chopina

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec. Jakimi wartościami powinien się kierować?
Podstawowe cechy to: uczciwość, rzetelność oraz neutralność przy podejmowaniu decyzji. Musi czuć współodpowiedzialność za działanie.

4. Jakie według Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Mocne to zdecydowanie bliskość stolicy Polski. Olbrzymim atutem jest Wisła i Kampinos, czyli obszar NATURA 2000.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Brak przestrzeni publicznej i zaniedbany system komunikacyjny.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego? (
Przebudowa ulicy Rolniczej w granicach obecnego pasa drogowego o elementy bezpieczeństwa z wyznaczeniem nowych przejść dla pieszych i pojazdów.

Ponadto:
Łomianki to jest miejsce, z którym związałem się w 1982 roku na dobre i na złe.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Dobrze

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 5.173.168.*
2018-10-15, 12:05    
Szanowny Panie oceniam Pana pracę na stanowisku Burmistrza bardzo źle.Trzeba być ślepym żeby nie widzieć jaka jest różnica w rozwoju naszego miasta za pańskich czasów (WSTYD!!!),a za obecnego Burmistrza-Łomianki stały się pięknym miasteczkiem .
Proszę się nie ośmieszać i mieć choć trochę honoru .
Pozdrawiam mieszkanka łomianek od 21 lat
NIEZALOGOWANY: #Euzebiusz IP: 5.173.208.*
2018-10-16, 01:07    
Pan Wiesław jest jaki jest, w przeciwieństwie do Pana Kukiełki umie coś samemu powiedzieć, bez uprzedniej konsultacji z Ruskim (Secymińskim) centrum dowodzenia. To za jego rządów zaczęły się starania o dofinansowania i nakłady na inwestycje - przykładem Ośrodek na Szpitalnej.
Pan Kukiełka miał otwartą drogę do skorzystania ze środków unijnych, bo poprzedniej ekipie udało się w jakimś stopniu wyprostować i spłacić bałagan po Sokole. Trzeba być idiotą by w takich warunkach mało zbudować. Szkoda, że byle jak, ale jak widać niektórym to wystarcza.
Ciekawe jak Pan Kukiełka by sobie poradził z zagrożeniem powodziowym? Chyba narobiłby w gacie, żoncia by go przewinęła?
Prawda jest taka, że kto by tam na górze nie zasiadł, to duża część naszych reprezentantów przy okazji bliskości korytka przytula parę ładnych złotych. A to za przychylenie się do decyzji firmy, która chce zbudować centrum handlowe, a to deweloperowi, który chce postawić szpetne piętrowce, a to za zupełnie przypadkowe wygranie przetargu na obsługę spółki gminnej. Mistrzem jest Pan Wiesław Chlebek, niegdyś członek PZPR, gość który będzie kandydował nawet z trumny. Czerwonej. Wiadomo, żołd komandosa niski, ale szkoda, że pieniążki i rauty to jedyne motywacje Pana Kukiełki. Może poza byciem Panem Kukiełką nie został obdarzony innym talentem.
Na szczęście jest nadzieja, że w tym tygodniu marzannę utopią, a Wiesław zostanie w powiecie.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT