LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBURCZYŃSKA DANUTA
2018-10-09

KOMENTARZE: 0

Danuta Burczyńska - Kandydatka na Radną Rady Miejskiej w Łomiankach, Komitet Wyborczy PIS Łomianki, 67 lat, wolny zawód.
Okręg wyborczy Nr 3 - sołectwa: Łomianki Chopina, Łomianki Dolne, Kiełpin, Dziekanów Bajkowy, Dziekanów Polski, Dziekanów Nowy, Kępa Kiełpińska, Dziekanów Leśny, Sadowa

________________________

Kandydatka na Radną Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg wyborczy Nr 3 - sołectwa: Łomianki Chopina, Łomianki Dolne, Kiełpin, Dziekanów Bajkowy, Dziekanów Polski, Dziekanów Nowy, Kępa Kiełpińska, Dziekanów Leśny, Sadowa

Komitet wyborczy: Komitet Wyborczy PIS Łomianki

Wiek: 67 lat
Wykształcenie: średnie
Zawód wykonywany: wolny

Kontakt dla wyborców: d.burczynska@gmail.com

Podstawowe informacja o kandydatce.
Długoletni publiczny pracownik korporacji PZU S.A. Wieloletnia działaczka w NSZZ "Solidarność" oraz Komisji Socjalnej w PZU S.A Wieloletni członek Zarządu Stowarzyszenia Amazonek" Żonkil " Warszawa. Zaangażowana społecznie , w problemy mieszkańców Dziekanowa Bajkowego, w którym zamieszkuje od 5 lat.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki zasługują na wygląd, miasta na miarę XXI wieku z pięknym ratuszem i uporządkowaną przestrzenią publiczną. Bez szpeczących reklam, banerów i haosu urbanistyczego. Z odkorkowanymi ulicami Łomianek. Zapaszam na facebooka PIS Łomianki - To się da zrobić.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Wszystkie wymienione inwestycje, dla Łomianek są ważne. Łomianki są na fali rozkwitu, ale dużo mają jeszcze do zrobienia. Jedną z ważniejszych inwestycji, to budowa placówki oświatowej tj szkoły średniej. Nie wspomnę o kanalizacji i wodociągu, na terenach sołeckich. Utwardzonych nawierzchniach uliczek lokalnych i chodnikach , czy oświetlonych ścieżkach rowerowych.

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec. Jakimi wartościami powinien się kierować?
Samorządowiec to człowiek społecznik. Uczciwy, elastyczny , posiadający dar dyplomacji. Dobry samorządowiec to człowiek otwarty na innych. Samorządowiec to człowiek z pomysłami, komunikatywny, kreatywny , potrafiący słuchać głosu mieszkańców .Przede wszystkim to ktoś, kto potrafi szanować innych. To człowiek ,który budzi zaufanie swoich mieszkańców.

4. Jakie według Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Do mocnych stron Łomianek zaliczyłabym ;
- bezpłatne zajęcia dla seniorów i prowadzona polityka kulturalna.
- organizowanie imprez sportowych,zawodów, biegów, maratonów, rajdów rowerowych.
- organizowanie pikników rodzinnych oraz imprez okolicznościowych, reaktywowanie parku miejskiego J.Fabryczna
Mocną stroną Łomianek są też place zabaw dla najmłodszych, park linowy oraz prężnie działająca biblioteka.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Do słabych stron Łomianek zaliczyłabym, pozbawienie sołectwa Dziekanów Bajkowy, funduszy sołeckich. Brak wyjaśnień UG-Łomianki, co było powodem odebrania tych funduszy, należy też do słabych stron Łomianek. Do słabych stron Łomianek, należy zaliczyć też, narastający przez lata, konflikt z radnymi z opozycji.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego? (
Dla swojego okręgu tj Dziekanowa Bajkowego chciałabym, aby sprawnie i szybko, doszło do uregulowania gospodarki wodno-ściekowej. Chciałabym, wraz z mieszkańcami mieć asfalt na uliczkach oraz ich oświetlenie. Moim sukcesem i z mojej inicjatywy na ul Krasnoludków, mamy wbudowany destrukt. Prace zostały wykonane przez UG-Łominaki Z mojej inicjatywy, zlikwidowano również , słupy trakcji elektrycznej, stojące w środku drogi ul. Krasnoludków, które były zagrożeniem dla kierowców.

Ponadto:
Liczę, że nowo wybrany Burmistrz i Rada Miejska, zatroszczą się o sołectwo Dziekanów Bajkowy i wyciągną go z marazmu i stagnacji. Myślę, że uda mi się uruchomić moją inicjatywę wykonania chodnika dla pieszych przy opasce ul. Kolejowej, na odcinku ul. Graniczka i Wędkarska. Zatem apeluję do mieszkańców, Dziekanowa Bajkowego, nie zmarnujcie swojego głosu w dniu 21.X.2018.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Dobrze

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT