LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 6.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIProtest mieszkańców
2018-05-17

KOMENTARZE: 13

14 maja przy Urzędzie Miejskim odbył się protest mieszkańców Dziekanowa Polskiego, Nowego, Bajkowego, Kiełpina przeciw budowie tzw. małej obwodnicy łączącej gminę Czosnów z rondem na ul. Warszawskiej przy ul. Brukowej, mającej przebiegać m.in. przez Dziekanów, Kiełpin, Osiedle Chopina...

Mieszkańcy kolejny raz wyrażali swoje niezadowolenie z planów burmistrza Dąbrowskiego, które ich zdaniem będą skutkować m.in. wyburzeniami, zakazem remontów już istniejących budynków położonych przy ulicy Rolniczej, wprowadzeniem tranzytowego ruchu samochodowego do centrum miasta, pogorszeniu stanu bezpieczeństwa wielu mieszkańców i degradacją przyrody...
W proteście uczestniczyło około 50 osób. Z mieszkańcami na miejsce protestu przybyli przedstawiciele rad sołeckich oraz radny z Dziekanowa – Adam Salwowski.

KTO Z MIESZKAŃCAMI, KTO Z WŁADZĄ?

Do przyłączenia się do trwającego już protestu zostali zaproszeni radni (którzy początkowo nie byli zaangażowani w akcję – trzymali się z boku): Mariola Niecikowska, Wanda Karaś, Wojciech Berger, Bogusław Pawłowski z radnych niezależnych (dołączyli do protestujących) oraz Tadeusz Krystecki, Piotr Bartoszewski, Paweł Słupski Kartaczowski z radnych z komitetu burmistrza Dąbrowskiego, którzy mimo namów mieszkańców nie chcieli stanąć po ich stronie.
Słowa poparcia protestującym udzielił radny Powiatu Warszawskiego Zachodniego Hubert Zadrożny oraz radny RM Wojciech Berger. Zadrożny zaznaczył, że mieszkańcy protestują przeciw budowie MAŁEJ OBWODNICY, a nie – jak próbuje się dezinformować – przeciw budowaniu obwodnicy S7. Poparcie i zrozumienie wyraził też przedstawiciel mieszkańców Dąbrowy z ul. Grzybowej, gdzie mieszkańcy również (z pozytywnym skutkiem dzięki pomocy Policji i sądów) musieli walczyć z burmistrzem Dąbrowskim o swoje dobro.

INTERWENCJA POLICJI

Mimo, że protest odbywał się legalnie, został wcześniej zgłoszony, a organizator posiadał pozwolenia był zakłócany przez pracownika Urzędu. Zdziwienie i zaniepokojenie przybywających na protest mieszkańców wzbudził też fakt, że czekali na nich pod urzędem pracownik Urzędu oraz trzech panów, którzy mieli kieszenie wypchane butelkami z alkoholem.
Szczęśliwie dzięki szybkiej i sprawnej interwencji Policji trzej potencjalni prowokatorzy zostali usunięci z miejsca demonstracji. Panowie nawet nie wiedzieli jaki był cel protestu.

BRAK ZAUFANIA

Mieszkańcy wyrażali też swoje oburzenie tym w jaki sposób ich problemy są opisywane przez wiceburmistrza Rusieckiego na łamach kontrolowanej przez władze gazety.
Piotr Rusiecki nie pierwszy raz nazywając mieszkańców „opozycją” – prawdopodobnie w imieniu burmistrza Dąbrowskiego – zapewnia w gazecie, że „w Dziekanowie Polskim żadnych wyburzeń nie będzie!”. Podczas protestu można usłyszeć, że mało kto wierzy w słowa władzy.
Podkreślano też kilkukrotnie fakt skazania z kodeksu karnego Piotra Rusieckiego i Tadeusza Krysteckiego za „kłamstwo”.

BURMISTRZ NIEOBECNY, PETYCJA ZŁOŻONA

Protestujący nie doczekali się na przybycie burmistrza Dąbrowskiego. Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Krystecki z Komitetu burmistrza Dąbrowskiego poinformował delegację chcącą złożyć na ręce burmistrza petycję z 557 podpisami, że burmistrza nie ma. Petycja została złożona za potwierdzeniem odbioru do okienka podawczego Urzędu Miejskiego.

Czy protest mieszkańców tym razem przyniesie jakiś skutek? Przedstawicielka mieszkańców Elżbieta Podolska poinformowała wszystkich, że burmistrz ma zgodnie z prawem trzy miesiące na ustosunkowanie się do złożonej petycji...

Więcej zdjęć: www,facebook.com/lomianki.info

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 158.69.154.*
2018-05-17, 22:33    
Mieszkańcy Osiedla Chopina też popierają protest. Zupełnie nie rozumiem celowości budowania kilkupasmowej arterii, która prowadzi z Czosnowa do Burakowa. Żadna to obwodnica, bo i tak wszyscy staną w korku przy Auchan.
No chyba, że jest jakiś ukłon pod planowane osiedle i centrum handlowe w Pieńkowie o którym się mówi? Ale to Łomiankom chyba nie jest potrzebne? I jeszcze do tego wyburzenia? Komu racjonalnie myślącemu o Łomiankach na tym zależy?

Powinni wyasfaltować Kościelną Drogę do Armii Poznać, wtedy by to było dla mieszkańców Łomianek i by nie było nieporozumień.

I jeszcze do tego sprowadzanie panów z Dąbrowy, żeby prowokować? To jest jakiś obłęd i skandal!

NIEZALOGOWANY: # IP: 192.42.116.*
2018-05-18, 10:28    
Rusiecki i Krystecki skazani z kodeksu karnego! Dlaczego Ci dwaj skazani wyrokiem sądu są nadal w urzędzie i w radzie miejskiej. To przecież wstyd dla wszystkich mieszkańców Łomianek! Czegoś takiego jeszcze nigdy nie bylo w historii Łomianek by tacy skazani byli naszymi "przedstawicielami"?
NIEZALOGOWANY: # IP: 163.172.223.*
2018-05-18, 18:24    
Takiej jakości przekazywania informacji powinni się uczyć "dziennikarze" z gazety Łomiankowskiej. Czytlenikom należy się rzeczowe przekazywanie faktów a nie obśmiewanie mieszkańców, którzy mają odwagę walczyć o swoje. Brawo dla Info Łomianek.
Trzymam kciuki za protestujacych i mam nadzieję, że burmistrz i radni weźmą sobie do serca postulaty protestujących i chociaż jeden raz się sprzeciwią pomylonym pomysłom swojego zastępcy.
NIEZALOGOWANY: #asia IP: 89.64.19.*
2018-05-19, 10:10    
Mieszkańcy protestowali-ponad 100 osób .Burmistrz nie chciał do nich wyjść -czy się bał swoich mieszkańców ??? lub czy jak zwykle zwyczajnie ich olał i nasłał na nich 3 pijaków . Obecny na proteście przewodniczący Rady Miasta p.Krystecki stał z boku ,niekiedy się śmiał i nie miał nic do powiedzenia protestującym do mikrofonu.
Tak więc mieszkańcy protestowali przeciwko obwodnicy przez środek gęsto zabudowanych terenów i przeciwko wyburzeniom a władze udawały ,że ich nie widzą i nie słyszą .To nic nowego w Łomiankach .Gazeta Łomiankowska jak zwykle napisze ,że to opozycja i że to tylko opozycyjni radni i że tak naprawę wszystko jest cacy. Burmistrz cudowny ,rada też tylko mieszkańcy nie dorośli do takich wspaniałych reprezentantów.Ciekawe jak to się dalej rozwinie???
NIEZALOGOWANY: #POPIERAM BURMISRZA!!!!!!!!!!! IP: 162.247.73.*
2018-05-19, 16:08    
NA TYM PROTEŚCIE BYŁA OPOZYCJA I KILKU SKOŁOWANYCH MIESZKAŃCÓW JAK NAPISAŁ BURMISTRZ PIOTR RUSIECKI.
TAKA INFORACJA TEŻ PÓJDZIE W NASZEJ GAZECIE ŁOMIANKOWSKIJ I ZOSTANĄ POKAZNE WSZYSCY Z OPOZYCJI, KTÓŻY CHCĄ SIĘ DORWAĆ DO WŁADZY.
BURMISTRZ DĄBROWSKI ANI ŻADNI RADNI TAK JAK BURMISTRZ RUSIECKI NIE POWINNI SIĘ WDAWAĆ W ŻADNE DYSKUSJE Z OPOZYCJOISTAMI.
NIEZALOGOWANY: #paranoja IP: 83.31.142.*
2018-05-19, 18:46    
NIE ODDAMY STOŁKÓW!!!! NIGDY!!!! PRZENIGDY!!!!
NIECH ŻYJE RUSIECKI! NIECH ZYJE DADROWSKI!! NIECH ŻYJE KOSTRZEWSKI!!
KOSTRZEWSKI NA BURMISTRZA!11
NIEZALOGOWANY: #wyborca IP: 37.248.162.*
2018-05-19, 19:53    
Wszystko rozumiem ale kto to jest ten Kostrzewski?
NIEZALOGOWANY: #paranoja IP: 83.31.142.*
2018-05-19, 21:31    
Ten łysy dżentelman po prawej stronie:

http://www.mieszkancylomianek.pl/gmina-lomianki/gdzie-jest-burmistrz/
NIEZALOGOWANY: # IP: 188.146.235.*
2018-06-04, 20:24    
Trzeba wszystkim mieszkańcom uzmysłowić jako nam koszmar szykują!!!
NIEZALOGOWANY: # IP: 89.69.174.*
2018-06-26, 23:15    
Chodzi też pewnie o przyszle centrum handlowe w Łomnej (Forest Park Outlet). Bez nowej drogi, która w każdy możliwy sposób, odciąży na tym odcinku ul. Kolejową nikt z W-wy nie będzie chciał się tam fatygować. Korki nie są na rękę inwestorowi, ktôry jak widać dogadał się już z władzami Łomianek i pewnie dość jasno wyraził swoje oczekiwania. Opinia mieszkańców nie ma znaczenia gdy w grę wchodzi taka inwestycja.
NIEZALOGOWANY: #BBBB IP: 89.64.12.*
2018-07-05, 09:24    
Dzisiaj tj.05.07.2018r o godz 16 i o 17 w ICDS konsultacje na temat planów MPZP Dziekanów Nowy i SADOWA oraz Kiełpin Poduchowny B a w planach zatwierdzenie przebiegu tzw małej obwodnicy Łomianek- Kościelna Droga od Rezerwatu Kiełpińskiego do znowu planowanej do poszerzenia ul.Rolniczej/przy Wiklinowej/ oraz przebieg obwodnicy po polach wsi Dziekanów Nowy.TAM planowana jest szeroka na 27,5m droga równolegle do Rolniczej po gruntach klasy 3 od Szkoły do gminy Czosnów .Droga ta wchodzi w planowane w Czosnowie osiedle.I to tyle na temat zapewnień niektórych radnych ,że ten odcinek drogi nie jest planowany do budowy.
NIEZALOGOWANY: #nemo IP: 91.220.39.*
2018-07-23, 19:45    
A może by tak zawiadomić CBA o planowanej inwestycji?
NIEZALOGOWANY: #ola IP: 89.64.27.*
2019-07-29, 11:52    
ZNOWU PEWNIE BĘDZIE PROTEST- jest ciekawy artykuł.
https://dziekanowpolski.pl/czy-gddika-chce-zakorkowac-ulice-rolnicza/-
Czy GDDiKA chce zakorkować ulicę Rolniczą?
To chyba nie jest możliwe aby planowali cały ruch w przypadku awarii na S7 skierować w wąską ul.Rolniczą a nie w istniejącą ale wymagającą przebudowy starą ul.Kolejową tzw Opaskową biegnącą równolegle do S7. Przecież ten cały ruch po wąskiej Rolniczej od Łomny do Wędkarskiej zniszczy te wsie.
Może to tylko koncepcja do dyskusji???????????????
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT