LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 8.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIJest decyzja środowiskowa w sprawie S7
2018-04-30

KOMENTARZE: 27

Zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami przez Ministerstwo Infrastruktury, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska opublikowano "Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 27 kwietnia 2018 r., znak WOOŚ-II.4200.8.2016.MW.52, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: Północny wylot z Warszawy drogi ekspresowej S-7 w kierunku Gdańska na odcinku Czosnów – Trasa Armii Krajowej w Warszawie, Etap II – budowa drogi ekspresowej nr 7 na odcinku Kiełpin – Trasa Armii Krajowej w Warszawie".

Teraz samorządy (m.in. Łomianek, Izabelina, Bielan, Bemowa) mają 14 dni na opublikowania Decyzji. W tym czasie każdy ma prawo się od niej odwołać, po czym Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad może podtrzymać lub uchylić w części decyzję lub uchylić całkowicie Decyzje wydaną przez RDOŚ.

Prawdopodobieństwo odwołania się od Decyzji wydanej przez RDOŚ jest bardzo duże - wszystko wskazuje na to, że takie działania podejmą samorządy dzielnic Warszawy. To czy zostanie ona podtrzymana czy uchylona zależy tylko i wyłącznie od kwestii merytorycznych - głównie od tego czy np. nie zostały popełnione jakieś błędy formalne podczas wydania ww. Decyzji.
Na to czy Decyzja RDOŚ zostanie podtrzymana lub uchylona nie mają na to wpływu, tak jak i do tej pory, żadne blokady czy pikiety "za" lub "przeciw", które mają jak można wnioskować, charakter akcji propagandowo-politycznych organizowanych (podobnie jak cztery lata temu) przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Informacja na stronach Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska:
http://www.ekokarty.pl/wykaz/rdos-warszawa/index.php?rob=szczegoly&id=37967&id_inst=2323&rodzaj=X
http://bip.warszawa.rdos.gov.pl/obwieszczenie-regionalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-w-warszawie-z-dnia-27-kwietnia-2018-znak-woos-ii-4200-8-2016-mw-52


Załączone dokumenty:
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: Północny wylot z Warszawy drogi ekspresowej S-7 w kierunku Gdańska na odcinku Czosnów – Trasa Armii Krajowej w Warszawie, Etap II – budowa drogi ekspresowej nr 7 na odcinku Kieł.pdf


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Arek IP: 185.152.65.*
2018-04-30, 14:27    
Czyli wszystko zgodnie z tym co kilka miesięcy temu można było się dowiedzieć telefonicznie w Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Mówili że kwitnia maja powinni się wyrobić w decyzją środowiskową.
Ale i tak pewnie zaraz pan Rusiecki i jego Radna Roszkowska będą trąbili, że to zasługa tych kilkunastu osób i urzędników wkurzających zwykłych kierowców podrózujących na Kolejowej :)
Ciekawe czy ludzie w Łomiankach są tak naiwni i bezmyślni żeby w to uwierzyć?
NIEZALOGOWANY: #info IP: 94.75.94.*
2018-04-30, 14:30    
Czy pan redaktor przeprosi organizatorów pikiety za zniechęcanie mieszkańców do uczestnictwa w niej poprzez szereg artykułów.
NIEZALOGOWANY: #Maria IP: 212.47.227.*
2018-04-30, 14:53    
Dobrze, że chociaż Info Łomianki pokazują rzeczowo i obiektywnie na jakim etapie jest sprawa budowy S7. Już chyba wszyscy mają dość populistycznych i groteskowych zagrywek pani Roszkowskiej i pana Rusieckiego w stylu TVPis :-)


Mam nadzieję, że tym razem dokumentacja w RDOŚ zostałą przygotowane prawidłowo i budowa ruszy jak Ministrstwo przeznaczy środki finansowe.
NIEZALOGOWANY: #Kolek IP: 79.191.85.*
2018-04-30, 15:53    
Tak ten serwis wspolnie z przeciwnikami cały czas zniechęcali do pokiet. Bez pikiet żaden urzędnik niczego by nie zrobił. Tak było przez ostatnie 2 lata gdy urzędy przepychamy się pismami. Po pikietach wszystko przyspieszyło.
Gratulacje dla Łomianek Razem i mieszkańców.
NIEZALOGOWANY: #Igor IP: 77.247.181.*
2018-04-30, 19:17    
Oczywiście można się spodziewać że w najbliższym biuletynie propaganowym napiszą, że to dzięki Łomiankom Razem i ich pikietom RDOŚ podwinęła rękawy i wydała na szybko decyzję środowiskową. Idę o zakład, że tak będzie :)

A to że było od dawna wiadomo, że decyzję mają wydać w maju to już pewnie redaktor Zielke (znana z profesjnalizmu i rzetelności dziennikarskiej) nie wspomni, no bo niby po co? Trzeba robić propagande, że Łomianki Razem czyli polityczne zaplecze załatwiły budowę trasy :)
NIEZALOGOWANY: #Mikrus IP: 79.185.148.*
2018-04-30, 23:24    
Jak słusznie informuje autor tekstu, prawdopodobieństwo odwołań jest znaczne. Ponadto w odwołaniach mogą być wytknięte braki i niejasności, oczywiście chodzi o sprawy merytoryczne. Od dawna wiadomo, że procedury inwestycyjne są niezwykle sformalizowane, do tego Unia obcina pieniądze. Z drugiej strony GDDKiA kilkakrotnie informowała, że ogłosi przetarg na wykonawcę, nie tylko po uzyskaniu samej decyzji, ale po jej UPRAWOMOCNIENIU, czyli po zakończeniu procedury odwoławczej. Wszystko może się jeszcze zdarzyć, co wcale mnie nie cieszy. A najmniej mnie cieszy "politykowanie" lokalnych włodarzy. Tymi blokadami to bardziej zaszkodzili, niż pomogli. Nacisk na urzędników ? Kto w takie teksty uwierzy.....
NIEZALOGOWANY: #dlodlu IP: 89.65.51.*
2018-05-01, 17:31    
Przejrzeliście treść decyzji? Wiecie dlaczego na stronie urzędu jest zamieszczona tylko pierwsza strona?:-) A no dla tego, że 26 stron to decyzja, natomiast 150 pozostałych stron to -odwołania/skargi/uwagi/protesty wspólnot w imieniu setek mieszkańców poza listą!/protesty urzędów dzielnic(Bemowo-Bielany)/Parafii/Lotniczego Pogotowia Ratunkowego/Związku działkowców/5-ciu organizacji ekologicznych/Lasów miejskich/Aeroklubu Warszawskiego/Polskiego Automobilklubu/ Wojskowej Wspólnoty Mieszkaniowej/Firm prywatnych/Operatorów telekomunikacyjnych/Gestorów Sieci/Szkół i Przedszkoli.../
Zgadnijcie ile osób z imienia i nazwiska podpisało się na NIE lub z uwagami, które znacząco ingerują w to postępowanie.???
Powiem Wam bo liczyłem od rana: 5478!
85 stron jest zapisanych uwagami i protestami osób na NIE!
Natomiast 5 stron jest zapisanych nazwiskami osób na TAK!( pkt.10-12 i str.143-146 Są to osoby z Łomianek, Młocin (przy Pułkowej) i ludzi z SISKOMU.

259 osób!!! które są na TAK!
5478! jest na NIE lub z uwagami!
Około 2000 pism nie było wziętych pod uwagę z powodów formalnych lub nieczytelności.

Łomiankowicze,-czy po raz kolejny dacie się nabrać Stowarzyszeniu Łomianki Razem na numer z S7???
NIEZALOGOWANY: #dlodlu IP: 89.65.51.*
2018-05-01, 18:03    
Wkradła się nieścisłość
85 stron jest zapisanych samymi tylko nazwiskami-(imonami-nazwiskami+e-mail+data) od osób które są na NIE lub mają istotne zastrzeżenia!

Czujecie proporcję 85-nie / 5-tak to jak 17-nie / 1-tak!
17/1
I co na to powiecie mądrale i specjaliści od mydlenia oczu Łomiankowiczom,Dalej będziecie opowiadać, że Łomianki Razem załatwiły właśnie S-7.??? Jesteście w relacji do Bemowa na pozycji ujadającego głośno ratlerka. Tymczasem korki i udręka dla naszego miasta jest spowodowana waszymi niekończącymi się manipulacjami i bezczynnością w temacie udrożnienia E-77
NIEZALOGOWANY: #Mikrus IP: 83.6.148.*
2018-05-01, 21:00    
Jasne staje się, dlaczego decyzję wydano nie czekając na koniec maja. Widać decydenci liczą się z poważną ilością odwołań. Kilka dni majówki praktycznie skraca i tak krótki termin odwoławczy. Nie ma co liczyć na szybkie uprawomocnienie się decyzji. Rzeczywiście #dlodlu ma rację, proporcje są ośmieszające dla krzykliwych politykierów z Łomianek. Ujadający głośno ratlerek, to mi się podoba.
NIEZALOGOWANY: #dlodlu IP: 89.65.51.*
2018-05-01, 21:56    
Jest to normalne termin 2 tygodnie od daty doręczenia. Tak jest napisane na ostatniej stronie tego dokumentu. Muszę przyznać, że czułem,że Łomianki są okłamywane.Że w sprawach strategicznych jesteśmy trzymani przez czarnego piotrusia pod informacyjnym kloszem. Ale w najśmielszych przypuszczeniach nie sądziłem, że 5,5 tys. ludzi+instytucje dadzą o sobie znać na piśmie w sprawie Warszawskiego odcinka S7. Pamiętam jak przez mgłę, że w poprzednim postępowaniu o S7 było takie Stowarzyszenie co się nazywało "Chomiczówka przeciw zanieczyszczeniom" czy coś takiego. Miało 30 członków. Wpadli w dresach na spotkanie informacyjne i ruszyli na Wojewodę z PO -Kozłowskiego, który o mało nie narobił w spodnie. Poważnie to było ze 30 osób bardziej zdeterminowanych z tych wysokich bloków przy ul. Maszewskiej i to wtedy wystarczyło,żeby sprawę uwalić. No to chyba jak jest 5000 ludzi, którzy nie tylko się podpisują pod gotowcem jak było u nas, ale sami z siebie tworzą dyskusję w RDOŚ to chyba jednak jest opór przeciwko tej inwestycji. Łomianki Razem powinny być w tych wyborach poprostu zmiecione za politykę świadomej dezinformacji i manipulowania faktami.

tu można poczytać:
http://www.lomianki.info/news/dokumenty/2018_04_30_1525089483.pdf
NIEZALOGOWANY: #dlodlu IP: 89.65.51.*
2018-05-01, 21:56    
Jest to normalne termin 2 tygodnie od daty doręczenia. Tak jest napisane na ostatniej stronie tego dokumentu. Muszę przyznać, że czułem,że Łomianki są okłamywane.Że w sprawach strategicznych jesteśmy trzymani przez czarnego piotrusia pod informacyjnym kloszem. Ale w najśmielszych przypuszczeniach nie sądziłem, że 5,5 tys. ludzi+instytucje dadzą o sobie znać na piśmie w sprawie Warszawskiego odcinka S7. Pamiętam jak przez mgłę, że w poprzednim postępowaniu o S7 było takie Stowarzyszenie co się nazywało "Chomiczówka przeciw zanieczyszczeniom" czy coś takiego. Miało 30 członków. Wpadli w dresach na spotkanie informacyjne i ruszyli na Wojewodę z PO -Kozłowskiego, który o mało nie narobił w spodnie. Poważnie to było ze 30 osób bardziej zdeterminowanych z tych wysokich bloków przy ul. Maszewskiej i to wtedy wystarczyło,żeby sprawę uwalić. No to chyba jak jest 5000 ludzi, którzy nie tylko się podpisują pod gotowcem jak było u nas, ale sami z siebie tworzą dyskusję w RDOŚ to chyba jednak jest opór przeciwko tej inwestycji. Łomianki Razem powinny być w tych wyborach poprostu zmiecione za politykę świadomej dezinformacji i manipulowania faktami.

tu można poczytać:
http://www.lomianki.info/news/dokumenty/2018_04_30_1525089483.pdf
NIEZALOGOWANY: #Mikrus IP: 83.6.148.*
2018-05-02, 09:28    
Polityka świadomej dezinformacji to specjalność Czarnego Piotrusia. Łomianki Razem uczniem czarnoksiężnika.
NIEZALOGOWANY: #NIE_CZEKAJA_NA_ODWOLANIA IP: 89.66.120.*
2018-05-03, 01:30    
Drodzy, w decyzji pod konied RDOŚ wskazuje, że nadaje decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, czyli GDDKiA może działać bez czekania na rozpatrzenie odwołań.
NIEZALOGOWANY: #Mikrus IP: 188.146.162.*
2018-05-03, 08:08    
Druga Rospuda, nie czekali z robotami budowlanymi na zakończenie procedury odwoławczej i przegrali. Pożyjemy zobaczymy jak będzie. A tymczasem stoimy w korkach na Pułkowej i jeszcze to potrwa.
NIEZALOGOWANY: #Onkel IP: 89.65.51.*
2018-05-03, 10:20    
A tak najdroższy. Poprzednio był dokładnie taki sam rygor jeszcze większej wykonalności bo polityczne warunki w tamtym postępowaniu były wręcz idealne. Wśród decydentów S7 miała samych wręcz przyjaciół. Gdake, dyr. Dąbrowskiego(oby wreszcie wyszedł z więzienia), DHV co na dokumentację dostało 5mln.,Samych sympatyków w radach Bielan i Bemowa Dyr. Misiaka w KPN. PO co widziało całą Polskę w budowie ,Panią prezydent HGW co się nie bała reprywatyzacji no i przede wszystkim KASĘ Ż UNII!!! A teraz co jest: Wybory w których każdy obieca kg.kiełbasy 5000 zagorzałych sympatyków na bemowie/chomiczowce . Jakiegoś burmistrza którego widziałem sam w telewizji co mówił że S7 nie odpuści .HGW której Jaki odmienia się przez wszystkie przypadki i przede wszystkim BRAK KASY!!! Jeszcze raz powiadam Łomianki Razem w imię partykularnych interesów promują od lat "projekt widmo" a w codziennych korkach stoimy właśnie przez nich.
NIEZALOGOWANY: #zadra IP: 79.189.37.*
2018-05-05, 08:12    
Radna Roszkowska pisała, że wielokrotnie występowała do GDDKiA z pismami w sprawie przyspieszenia budowy trasy. Jakoś nie mogę znaleźć tych pism. Nie ma ich nawet w wydanej ostatnio decyzji środowiskowej.
Na wykazie osób, które były za budową trasy w wariancie II nie znalazłem więc nazwiska radnej Roszkowskiej. Za to wiceburmistrz Piotr Rusiecki wysłał aż 2 e-maile w tak ważnej sprawie - 18.0.2017 i 19.10.2017 (str. 144). Inni mieszkańcy Łomianek wysyłali również po 2 e-maile. Wysyłali je także poszczególni członkowie rodzin. Wszystko zapewne po to, aby dołożyć pracy przygotowującym dokument. Tak można gonić króliczka do wyborów samorządowych. I o to zapewne chodzi !!!
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 159.205.191.*
2018-05-05, 21:50    
Radna Roszkowska zapadłą się pod ziemie ze wstydu. Teraz mamy do czynienia z ananimowymi Łomiankami Razem. Burmistrz jak zwykle stoi z boku i nie mówi nic!
NIEZALOGOWANY: #robert_c IP: 93.105.177.*
2018-05-07, 00:15    
Bzdura bzdurę goni w tym wpisie.
Wydanie decyzji środowiskowej było zapowiadane przez RDOŚ na 31 maja 2018. GDDKiA nie mogła mówić nic innego, bo to nie ta instytucja wydaje decyzję.
Akcje Łomianek Razem przyspieszyły wydanie decyzji środowiskowej. I nie chodzi tylko o akcje w terenie, ale o masę pism, które trafiły do RDOŚ i GDDKiA z niewygodnymi pytaniami do tych instytucji o dotychczasową opieszałość w procedurze.
Miesiąc to oczywiście niewiele, ale ŁR zapowiadają, że przez cały czas będą przyglądać się działaniom GDDKiA i interweniować jeśli urząd ten znów zacznie coś przeciagać.
Nie jest prawda, że działania oddolne nic nie dają. Ktoś, kto tak pisze być może chce w ten sposób usprawiedliwić własną niemoc w działaniach. W Polsce działa tysiące organizacji pozarządowych. Ich działania nic nie znaczą, czy akurat tylko te ŁR?
NIEZALOGOWANY: #Arek IP: 185.220.101.*
2018-05-07, 15:01    
Co z brednie wypisuje robert_Ch
Skoro decyzja miała być wydana to po co były te pseudo blokady mające doprowadzić do wydania decyzji? Przecież to nielogiczne i na piwrwszy rzut oka widać że to kampania przedwyborcza radnych burmistrza. Wystawrczy sobie poczytać komentarze z Facebooka

W Polsce działa tsiące organizacji pozarządowych i większość z nich by się wstydziła robić to co robi ŁR czyli popierać tak jak ŁR komitet wyborczy jakigokolwiek polityka.

ps. gdzie się te pisma, którymi nękaliście urzędników?
NIEZALOGOWANY: #JJJRRR IP: 51.15.72.*
2018-05-07, 17:17    
A kto pozwolił zamieszczać tutaj te dokumenty. To jest nie do mieszkańców tylko do Urzędu kierowane, Jest kierowane do Urzędu w Łomiankach i oby tego burmistrz nie obwieszczał, bo znowu się zaczną awantury mieszkańcy koło których tą autorstradę wybudują. Oby Burmistrz tego nie obwieszczał!
Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie! Ktoś powinien się temu publikowaniu dokumentów przyjżerzeć czy to nie jest niezgodne z prawem.
POPIERAMY BURMISTRZA RUSIECKIEGO I DĄBROWSKIEGO. DOBRA ZMIANA W ŁOMIANKACH!!!
NIEZALOGOWANY: #HANECZKA IP: 192.42.116.*
2018-05-07, 18:01    
NARESZCIE PRZESTANĄ SIĘ DZIKI ŚWINIE , JERZE I INNE DZIKIE ZWIERZĘTA W ŁOMIANKACH JAK WYBUDUJĄ AUTORSTRADĘ . JUŻ DOŚĆ TEGO STRASZENIA OSOB STARSZYCH I DZIECI .
BRAWO PANIE BURMISTRZU ! JUŻ STARCZY GŁUPICH KOMPROMISÓW Z ZIELONYMI OSZOŁAMAMI !
NIEZALOGOWANY: #arbi IP: 31.0.122.*
2018-05-09, 20:06    
Koń by się uśmiał. Robert_c pisze:" ŁR zapowiadają, że przez cały czas będą przyglądać się działaniom GDDKiA i interweniować jeśli urząd ten znów zacznie coś przeciagać".
Cienkie bolki jesteście. Stowarzyszenie, które składa się z klakierów władzy. Kilkanaście osób, ledwo piszących, udaje "walkę" w imieniu samorządu od wyborów do wyborów.
Skąd wy się wzięliście. Żenada.
Decyzja jest i należy się cieszyć i mieć nadzieję, że do 2025 trasa powstanie.
A burmistrz realnie nic nie zrobił. Sam nie potrafi zbudować wpływów w instytucjach państwowych bo jest jak to stowarzyszenie - cienki bolek. Mieszkańców nie potrafi zjednoczyć nawet w takim ważnym celu bo zarządza rękoma "piotrusia z boiska" przez konflikt. Na bemowie potrafili zobligować kilka tysięcy ludzi aby poparli ich protest a u nas 20-40 osób i to głównie z urzędu lub stowarzyszenia.
Obecną władzę podziwiam za spryt ale sam nie oddałbym wam złamanego grosza. Pipidówem starym wam rządzić a nie Łomiankami.
arbi
NIEZALOGOWANY: #Mikrus IP: 178.42.27.*
2018-05-10, 22:17    
Arbi, dzięki za spontaniczna ocenę, z którą się zgadzam. Bemowo podniosło otwarty bunt, będzie o nim bardzo głośno, a my jesteśmy "mały Pikuś". Do tego taki ujadający, ktoś porównał do ratlerka sławetne stowarzyszenie. Przykre, że tak nas ośmieszają. Mam nadzieję, że tylko do jesieni.
NIEZALOGOWANY: #Dlodlu1 IP: 89.64.13.*
2018-05-15, 00:25    
https://www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz/posts/1833655786694738?refid=52&__tn__=R-R

Czytajcie bo nie uwierzycie!!! Ja czytam i nie wierzę. Rozumiem że PIS z Bemowa jest przeciwko Decyzji Środowiskowej dla Trasy S7 ale żeby odwołanie złożył główny zainteresowany czyli Hanna Gronkiewicz Waltz Urzedujacy Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa...??? Czy my w Łomiankach żyjemy w jakimś Matriksie.??? Przecież było ogłoszone że Piotr Rusiecki i Jola Roszkowska załatwili dla Łomianek trasę przy KPN!!! TO CO NIE WIEDZIELI ŻE NIE BEMOWO A WARSZAWA JEST PRZECIWKO TEMU PROJEKTOWI???

Dobrze mówił mój sąsiad co się wyprowadził. ŁOMIANKI TO STAN UMYSŁU.
NIEZALOGOWANY: #AA. IP: 178.175.148.*
2018-05-15, 00:52    
Kolego musisz się przyzwyczaić do tego, że to co mówi p.Rusiecki a rzeczywistość już ocenił sąd wyrokiem.

Sąd Rejonowy w Warszawie uznał Tadeusza Krysteckiego i Piotra Rusieckiego za winnych przestępstwa z art. 212 § 1 i § 2 k.k., a Sąd Okręgowy w dniu 21 grudnia 2017 roku po apelacji oskarżonych wyrok utrzymał w mocy.

Ciekawe kiedy p.Rusiecki napisze w gazecie lomiankowska.pl albo w tej białorusko czerwonej, że sąd to opozycja?

http://www.mieszkancylomianek....
NIEZALOGOWANY: #Mikrus IP: 178.42.39.*
2018-05-16, 21:02    
Cisza w temacie radości z wydania nieprawomocnej decyzji środowiskowej ? Okazuje się, że Bemowo, a nawet Prezydent Warszawy, protest złoży. Bemowo zapowiada walkę przed sądem, jeżeli będzie trzeba. To nie jest dla nas żadem sukces. To jest klęska cieszących się włodarzy naszych i nasza, bo zostajemy z zatkaną Pułkową i bez S7 na kolejne lata.
NIEZALOGOWANY: #pocoblokadybyły IP: 83.6.186.*
2019-08-10, 19:58    
No i co dobrego przyniosły blokady? Na decyzję nadal czekamy, widać Pani Roszkowska i Ł.R. dokładnie zablokowali urzędników. Efekt odwrotny, niestety - szkodliwy dla nas. Decyzji nadal nie ma. Kiedy Łomianki Razem NAPRAWDĘ poprą budowę buspasa ? Jakoś cisza po informacjach z Biuletynu, a szkoda.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum