LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 7.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMieszkańcy ŁOMIANEK...
2018-04-20

KOMENTARZE: 10

Na początku marca w Łomiankach pojawiła się nazwa „MIESZKAŃCY ŁOMIANEK”. Internet zawrzał. Co ciekawe, większość internautów pozytywnie przyjęła same idee, jak i sposób ich komunikowania przez Stowarzyszenie. Czy ten wstępny entuzjazm i sygnały sympatii oznaczają nadzieję na zmiany w naszym mieście? O to, kim są „Mieszkańcy Łomianek” i jakie mają plany, zapytaliśmy współzałożycielkę Stowarzyszenia, radną Rady Miejskiej – Małgorzatę Żebrowską-Piotrak.LOMIANKI.INFO: Kim są „Mieszkańcy Łomianek”. Jakie są cele stowarzyszenia, dlaczego powstało?

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: „Mieszkańcy Łomianek” to ludzie działający na rzecz społeczności łomiankowskiej. Rozproszenie wysiłków, działanie w pojedynkę nie było jednak skuteczne, dlatego postanowiliśmy się zjednoczyć. Chcemy, by nasz głos się liczył, by nie ignorowano potrzeb jednostek. Od kilku lat narasta frustracja z powodu muru dzielącego Urząd Miasta Łomianki od jego mieszkańców, niedostępności urzędników oraz kontrowersyjnych decyzji burmistrza. Arogancja, buta i pogarda władzy dały się we znaki wielu z nas. Dlatego zaczęliśmy mówić jednym, silnym głosem.

LOMIANKI.INFO: Czy inicjatywa ma coś wspólnego ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi? Wystawicie swoich kandydatów?

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: Inicjatywa to potrzeba chwili. Tworzą ją mieszkańcy Łomianek. Ukierunkowana jest na działanie długofalowe, wieloletnie. Aby mieć realny wpływ na to, co się dzieje wokół, należy działać na różnych poziomach. Zarówno oddolnie, jak i tam, gdzie są podejmowane decyzje o charakterze strategicznym, dotyczące rozwoju gminy. W tej sytuacji jest oczywiste, że stowarzyszenie „Mieszkańcy Łomianek” weźmie udział w najbliższych wyborach samorządowych.

LOMIANKI.INFO: „Mieszkańcy Łomianek łączą, nie dzielą.” „Mieszkańcy Łomianek, cieszą się z rozwoju”, „Zapraszamy do współpracy”... to dość dziwne hasła, jak na łomiankowskie realia. Do tej pory efekty wyborcze przynosiła kampania negatywna. Wszyscy dobrze pamiętamy poziom „czerwonej gazety”, której twórcy przegrywają teraz sprawy sądowe.

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: Tak, to może uchodzić za novum w naszych lokalnych realiach. Zauważyliśmy, że to, co zniechęca społeczników do działania w Łomiankach, to właśnie lokalne „dziel i rządź”, to skłócanie jednych z drugimi. To również obrzydliwie brudna kampania wyborcza. Wielu pewnie powie: „Tak przecież jest wszędzie”. To prawda. Ale czy u nas musi tak być? W Łomiankach, moim zdaniem, mieszka wiele fantastycznych ludzi – i tych, którzy na tych terenach są „od zawsze”, i tych, co zamieszkali tu całkiem niedawno. Właśnie rozmowy z nimi utwierdziły nas w przekonaniu, że już dość, że już wystarczy tej nagonki, tego brudu, że chcemy inaczej – właśnie łączyć, a nie dzielić, że potrzebne są merytoryczne spotkania i taka praca, by służyła większości. I mamy odwagę mówić o tym głośno. Że warto wprowadzać nowe, otwierające na współpracę standardy i do sąsiedztwa, i do urzędu. Na tym będzie bazowała nasz kampania. Czy inni też w taki sposób podejdą do tematu? Mam nadzieję, że tak.

LOMIANKI.INFO: Stowarzyszenie działa jawnie. Nie skrywacie swoich intencji. Na stronie internetowej pod każdym artykułem widnieje nazwisko. Jesteście transparentni. Nie obawiacie się ataków personalnych?

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: Oczywiście, że działamy otwarcie. Naszą zaletą jest właśnie autentyczność. Szczycimy się tym. Mówimy wprost, co nas boli, co chcemy zmienić. Wkrótce sprecyzujemy, jak to zrobimy. Właśnie ta nasza jawność, pisanie pod własnym nazwiskiem, bezpośredni kontakt z realiami łomiankowskiej codzienności przysporzył nam tak wielu sympatyków. Świadomi jesteśmy, że obecne władze gminy niszczą swoich przeciwników. Jesteśmy gotowi stawić im czoła.

LOMIANKI.INFO: Co Mieszkańcy Łomianek chcieliby przekazać czytelnikom?

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: Napoleon Hill powiedział: „Wygrywają jedynie ci, co mają jasno określone cele i nieodparte pragnienia, by je osiągnąć”. Mieszkańcy Łomianek mają i cele, i pragnienia. Mają ponadto odwagę i ogromną determinację, by działać.
Zapraszam na stronę internetową – www.mieszkancylomianek.pl, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o naszych inicjatywach, pomysłach na przyszłość oraz o sprawach, które dotyczą każdego mieszkańca Łomianek.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #vjwgscf IP: 94.75.94.*
2018-04-20, 13:45    
Kto to jest ?
Bardzo "brzydka" ta kobieta.....
NIEZALOGOWANY: #mieszkam w Łomiankach IP: 95.160.156.*
2018-04-20, 15:26    
Całym sercem popieram. Brawo za to co zostało zrobione i za to co będzie dalej.
NIEZALOGOWANY: #hmmm IP: 146.0.42.*
2018-04-20, 16:07    
Tracicie kobiety przez wpisy takich głupków jak #vjwgscf. Widzę, że nerwowo się robi. Zastanówmy się, komu zabrakło argumentów. Panu Rusieckiemu? Radnemu Wroniewskiemu, czy Słupskiemu-Kartaczowskiemu. Trudne do odgadnięcia, bo wszyscy trzej pomimo różnicy wieku, mentalnie reprezentują bardzo podobny poziom.
NIEZALOGOWANY: #Gość IP: 159.205.191.*
2018-04-20, 19:03    
Brawo twórcy stowarzyszenia. Tak trzymać.Czas na koniec wszechwładzy bliźniaków dwujajowych w gminie.
NIEZALOGOWANY: # IP: 37.47.44.*
2018-04-22, 22:14    
Słuchaj #vjwgscf, ty masz takie pojęcie o urodzie kobiet jak gęś o logarytmach-to po pierwsze a po drugie " nie dla psa kiełbasa".
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 94.254.143.*
2018-04-26, 13:59    
Dziękuję jako mieszkanka Łomianek za tak piękne Łomianki.
Mamy dobrego gospodarza brawo P.Tomaszu.
NIEZALOGOWANY: #stary Łomiankoszczak IP: 5.172.232.*
2018-05-01, 19:32    
Zróbmy coś z panem prezesem spółdzielni mieszkaniowej Łomianki za bardzo się panoszy i dlaczego tak oskubał z pieniędzy gminną kasę a przy okazji nas wszystkich mieszkańców
NIEZALOGOWANY: # IP: 95.130.12.*
2018-05-02, 00:33    
HE HE HE HE. PRAWDZIWI MIESZKAŃCY ŁOMIANEK GŁOSUJOM NA PANA BURMISTRZA RUSIECKIEGO I DĄBROWSKIEGO KTÓRZY PODNIEŚLI ŁOMIANKI Z KOLAN
A JAK SIĘ KOMUŚ NIE PODOBA TO SIE MOŻE WYPROWADZIĆ

GŁOSUJEMY NA PANA BURMISTRZA RUSIECKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIEZALOGOWANY: #NIEZALOGOWANY IP: 195.128.229.*
2018-10-03, 07:37    
a co takiego zostało zrobione przez to stowarzyszenie ?
nic nie słyszałam. Robią rozgłos przed wyborami i tyle w temacie.
Obecny burmistrz zasługuje na wielkie brawa , mieszkanka Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #Marek IP: 89.234.157.*
2018-10-03, 10:33    
"Niezalogowana" możesz zajrzeć na stronę www.mieszkancylomianek.pl i obaczyć czym się zajmują.

Uwierz, że życie w Łomiankach to nie tylko to co pokazują w gazecie łomiankowskiej. Jest znacznie ciekawsze i bogatsze, mieszkają w Łomiankach ludzie o szerokich horyzontach i poglądach. Nie tylko zwolennicy potańcówek i discopolo (discopolo też akceptuje, ale nie w nadmiarze).
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum