LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 27.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPikieta w Burakowie w sprawie S7
2018-02-02

KOMENTARZE: 14

Dziś - 2 lutego o godzinie 17.00 na przejściu dla pieszych w Burakowie miała miejsce pikieta dotycząca budowy trasy S7 zorganizowana - podobnie jak miesiąc temu - przez Stowarzyszenie ŁOMIANKI RAZEM przy wsparciu promocyjnym Urzędu Miejskiego w Łomiankach. Pikieta odbyła się pod hasłem - CZAS APOKALIPSY.

Pikietujący domagali się budowy trasy S7 w wariancie II, czyli przez Dąbrowę.

Podobnie jak miesiąc temu w pikiecie wzięło udział około 100 osób w tym zauważalna grupa pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek podległych Burmistrzowi Łomianek oraz radnych związanych z Burmistrzem Dąbrowskim i Stowarzyszeniem ŁR.

Atmosfera była spokojna, a sama pikieta zabezpieczana przez Policję nie była zbyt dużym utrudnieniem dla kierowców, gdyż i tym razem zarządca drogi skrócił czas trwania światła zielonego dla pieszych na rzecz wydłużenie czasu przejazdu dla samochodów.

Byliście?

WIĘCEJ ZDJĘĆ: www.facebook.com/lomianki.info

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec Burakowa IP: 46.165.230.*
2018-02-02, 20:56    
Mieszkam obok i tak z ciekawości zajrzałem na "blokadę". No cóż. To była raczej blokadka, blokadziunia.

Może z 50 osób (w powyższym artykule przesadzono), kręciło się po pasach z kilkoma dyktami. Był a jakże "nadzorca" Rusiecki, był też radny Krystecki i kilkunastu policjantów oraz straż miejska.
Jakby policzyć to by się okazało że organizatorów i zabezpieczających służb było więcej niż pikietujących, tak podejrzewam, pewnie się czepiam, bo jak był nadzorca to napiszą że był sukces i mieszkańcy pikietowali tłumnie :)

Może zamiast wydawać pieniądze na wkładki o tych "blokadach" w gazecie uwielbiającej burmistrza, zamiast wieszać transparenty nad Warszawską, zamiast zawracać głowę zwykłym mieszkańcom to byście pojechali to odpowiednich instytucji i porozmawiali.
Wiem, wiem Dąbrowski kiedyś na bitwie krzyczał, że koniec z dialogiem, ale może jednak by ktoś mądrzejszy od burmistrza zastosował tą sprawdzoną formę wpływu na decyzje i zwyczajnie porozmawiał z tymi od których zależy to kiedy S-siódemka powstanie?

Taka moja drobna sugestia. No chyba że te "blokady" to mają słuzyć zupełnie czemuś innemu, to przepraszam już się nie mądraluje?

ps. przepraszam za brak przecinków i błędy literowe. piszę z telefonu

NIEZALOGOWANY: #APOKALIPSA IP: 104.244.74.*
2018-02-02, 21:23    
W PIKIECIE WZIĘŁO UDZIAŁ KILKA SET OSÓB I KILKA SET JEZDZIŁO SAMOCHODAMI ŻEBY ZROBIĆ KOREK NA DK7. CZYLI BYŁO NAS PONAD 1000 OSÓB!!!

TAKA JEST PRAWDA. BYŁA APOKALIPSA TAK JAK BYŁO OBIECANE

NASTĘPNA PIKIETA JUŻ W MARCU.
ZAGLĄDAJCIE NA FAEBOOK / ŁOMIANKI RAZEM

PRAWDZIWA RELACJA JUŻ W NAJBLIŻSZEJ GAZECIE ŁOMIANKOWSKIEJ!!!!
NIEZALOGOWANY: #pikietujący IP: 77.87.79.*
2018-02-02, 22:25    
Popieram przyśpieszenie budowy obwodnicy, popieram takie pikiety ale tym razem było nas znacznie mniej niż w styczniu. Może jeszcze mieszkańcy Łomianek nie wrócili z ferii zimowych? A może było za zimno?

Zastanawim się też, czy obecność radnych z jednej opcji politycznej oraz ataki na radnych opozycji, zawłaszczenie pikiet przez burmistrza i urząd przez tak bezpośrednie namawianie do uczestnictwa w nich oraz wykorzystyawnie wizerunku pikietujących, upolitycznianie, nie odstrasza ludzi od popierania w ten sposób budowy obwodnicy.

Może warto się nad tym zastanowić i podjąć jakieś działania by były one postrzegane jako prawdziwie społeczne?
NIEZALOGOWANY: #tadek IP: 37.47.46.*
2018-02-03, 08:20    
Jak widać z foto twarze te same co na poprzedniej piketce. Jakoś radości i entuzjazmu raczej nie widać na twarzach organizatorów. Piotr R. jakiś skulony i zmięty, radna organizatorka z ŁR też jakaś nie w sosie. Dzielnicowy z pod H.Marymonckiej jakiś zagubiony.Pracownicy urzędu uczestniczący w blokadce z martwym wyrazem twarzy, jedynie radny niosący dwa talerze z grochówką był uradowany jak również radosny był wygląd pajaca z bębenkiem. A tak nawiasem mówiąc to ile taka imprezka kosztowała i czy ta rozdawana grochówka nie była z puli przeznaczonej na dożywianie bezdomnych w mrożne dni. Kolejna porażka ekipy T-P-T.
NIEZALOGOWANY: #Kamil IP: 37.187.94.*
2018-02-03, 13:05    
Trochę się obawiałem tej pikiety, ale nie zauważyłem by blokowała ruch. W normalnym czasie dojechałem po dziecko do przedszkola.

Jak nie mają czego lepszego do roboty to niech sobie pikietują.
Wolna wola.

Mam nadzieję, że ani jedna złotówka z pieniędzy publicznych nie jest pakowana w tą zabawę wyborczą.
NIEZALOGOWANY: # IP: 83.31.147.*
2018-02-03, 21:56    
Mam pytanie, czy osoby demonstrujące były na bezpłatnym urlopie?
Zdjęcie nr 2 to kto tam jest? jakaś znajoma twarz?
Zamiast pracować to stwarzano zagrożenie w ruchu lądowym.
Ci Policjanci przydaliby się do walki z piratami drogowymi na ulicach Łomianek ale niestety ktoś zajął ich czas.W jakim celu? kto wydał zgodę na pikietę? I czemu było tylko kilkanaście osób? Czyżby Mieszkańcy nic nie wiedzieli? A może każdy wie po co to wszystko? Na pewno nie jest to miejsce by przyspieszyć i tak podjete już decyzje. To Burmistrz ma się pofatygować w imieniu Łomianek i rozmawiać o przyspieszeniu budowy z instytucjami odpowiedzialnymi za pracę. Po to go ludzie wybrali. Nie po to by samemu w ramach protestu innym ograniczać swobodę ruchu po 7.
NIEZALOGOWANY: # IP: 192.160.102.*
2018-02-03, 23:58    
A jakie to ma znaczenie czy pracownicy byłi na urlopie. Blokada była po godz. 17.00. Boli was że Burmistrza Rusieckiego popierają wszyscy jego pracownicy? Muszę was zasmucić bo rwszyscy bardzo cenią Pana Burmistrza i wszyscy podziwiają.
NIEZALOGOWANY: #KOWALSKA IP: 89.64.22.*
2018-02-04, 08:23    
Toa.chyba nie maja wyjścia. Jestem mieszkancem lomuanek prawoe 40 lat. Od kliku sa korki. Mieszkalam chwile w innym miescie pod Warszawa, gdzue tez sa korki,o wiele większe niz tu.To jest normaln. Ta pikieta nic nie da oprocz pompowania wyborczych sondaży.
Jest mala, nieskuteczna, zlizono z pracownikow urzedow miejskich i pociotkow, i na dodatek prawie nie zwiekszyla korka, który i tak zawsze tam jest.
Idzcie sobie pikietowac do odpowiednich urzedow. A Pan Burmistez niech wsiadze w limuzune i sie przejedzie do urzędów na rozmowy w 4 oczy jak mu tak zalezy. A nie ludzi na ulice goni z teansparentami, i fotografuje sie gdzie wlezie ogrzewajac sie w blasku lokalnych sukcesow i wydarzeń.
Spokoju zycze i w kolejnych wyborach rizsadnych decyzji.
NIEZALOGOWANY: #dobra rada IP: 31.0.71.*
2018-02-05, 14:08    
Dyplomacją mogliby więcej załatwić zwłaszcza że burmistrzowi i radnym burmistrza z Łomianek Razem blisko do Prawa i Sprawiedliwości przez kontakty z posłanką Czerwińską która ma dobre kontakty przez miesięcznice smoleńskie z prezesem Kaczyńskim. Wymaga to pewnie troszkę wysiłku ale droga nie jest rak daleka jakby się mogło wydawać.
NIEZALOGOWANY: # IP: 51.15.208.*
2018-02-06, 20:09    
NASTĘPNA PIKIETA 9 MARCA OD GODZ. 17:00 PRZYEJŻDZAMY SAMOCHADAMI I BLOKUJEMY CAŁĄ PUŁKOWĄ

ZBIÓRKA W BURAWKOWIE. PIKIETA SAMOCHODOWA PRZYJEDZCIE SAMOCHODAMI I ZROBIMY TAKIE KORKI JAK NIGDY

MUSICIE POPIERAĆ DZIAŁANIA ŁOMIANKI RAZEM I BURMISTRZA łOMIANEK TOMASZA DĄBROWSKIEGO. BO POPIERAJĄ NAS 1000ce MIESZKAŃCÓW ŁOMIANEK I MŁOCIN I CZOSNOWA

CAŁE ŁOMIANKI RAZEM PROTESTUJĄ NA PUŁKOWEJ SAMOCHODAMI I SĄSIEDZI

DOBRA ZMIANA JEST W ŁOMIANKACH.
NIEZALOGOWANY: #opserwator IP: 5.172.237.*
2018-02-07, 19:54    
bylo set osob zalezy kto liczyl i kto ma dzialki na trasie tej trasy wlasciciele tych gruntow nie moga sie doczekac kiedy dorwa sie do kasy drepcza dla prywatnych korzysciprzyjrzec sie tym organizatorom co tak obywatele za nimi podazaja to sa cwane lisy rude bardzo wiarygodne
NIEZALOGOWANY: #estrialterestrial IP: 83.31.147.*
2018-02-11, 14:36    
Obserwatorze drogi opowiadasz jakieś science fiction chyba przechodzące w pulp fiction.
Po pierwsze odszkodowania będą lecz będzie to średnia cen gruntów rolnych w okolicy. Zatem dorwą się raczej jak łysy do sera/chudego odtłuszczonego/ stać ich będzie co najwyżej na....krawat lub tacę w kościele.
Następnie zadam pytanie niezalogowanemu:
,,tjaktiojem,, można? Następny Markus z Pulp fiction....
NIEZALOGOWANY: #Mieszkaniec IP: 31.0.126.*
2018-02-13, 14:56    
Zdecydowanie popieram tę inicjatywę. Dlatego przyszedłem i wyraziłem swoje poparcie dla przyspieszenia prac nad budową S7. Nic więcej, żadnych ukrytych podtekstów politycznych, czy innych.

Dziękuję organizatorom za włożony wysiłek. Wszystko przebiegało sprawnie a jednocześnie w pełni bezpiecznie.

Szkoda, że tak mało osób zechciało się przyłączyć - mało w porównaniu do liczby osób, które chciałyby powstania S7.
NIEZALOGOWANY: # IP: 37.248.164.*
2018-02-21, 03:24    
Mam mieszane odczucia. Obwodnica jest potrzebna bez żadnych wątpliwości. Ale czy takie protesty coś pomogą? Patrząc na to ile osób protestowało, jak znikome jest zainteresowanie tymi protestami, to chyba takie wątpliwości ma więcej osób. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to jak intensywnie je promowano.
Albo faktycznie mieszkańcy postrzegają protesty jako wstęp do kampanii wyborczej? Nie wiem.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT