LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 24.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIRDOŚ w sprawie S7
2018-02-02

KOMENTARZE: 9

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie wystosowaliśmy 1 lutego 2018 r. pytania na temat etapu na którym są aktualnie prace i procedury związane z budową S7 na odcinkach Czosnów-Kiełpin oraz Kiełpin-Warszawa...

Odpowiedź otrzymaliśmy dziś od Rzecznik Prasowej RDOŚ.Poniżej przesyłam informacje dotyczące postępowań z zakresu oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko, jakie w zakresie wspomnianych przez Pana inwestycji zostały zgłoszone do RDOŚ w Warszawie.

Dla przedsięwzięcia pn. Północny wylot z Warszawy drogi ekspresowej S-7 w kierunku Gdańska na odcinku Czosnów-Trasa Armii Krajowej w Warszawie, Etap I - rozbudowa drogi krajowej nr 7 na odcinku Czosnów - Kiełpin do parametrów drogi ekspresowej decyzja środowiskowa została wydana 20.11.2017 r.

Dla odcinka Kiełpin-Warszawa trasy S7 trwa obecnie postępowanie zmierzające do wydania decyzji środowiskowej. Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla trasy S7 na odcinku Kiełpin-Trasa Armii Krajowej wpłynął do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie w sierpniu 2016 r. Od tego momentu Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie pięciokrotnie wzywał inwestora do uzupełnienia dokumentacji zarówno w zakresie braków formalnych, jak i merytorycznych – ostatnie uzupełnienie wpłynęło 8.09.2017 r. Stąd dopiero 18.09.2017 r. możliwe było wystąpienie do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o opinię i wydanie obwieszczenia o tzw. udziale społeczeństwa. W terminie od 27.09.2017 do 26.10.2017 został przeprowadzony udział społeczeństwa – w tym czasie każdy zainteresowany mógł złożyć uwagi i wnioski w sprawie planowanej inwestycji. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie wpłynęło kilka tysięcy uwag i wniosków, które są obecnie analizowane (w decyzji środowiskowej musi się znaleźć odniesienie do każdej uwagi i każdego wniosku zgłoszonego w ramach udziału społeczeństwa). Wśród uwag i wniosków znalazło się m.in. pismo kierowane do RDOŚ w Warszawie przez władze Łomianek.

Z uwagi na zmiany w przepisach prawa, jakie weszły w życie 1 stycznia 2018 r., Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie 12.01.2018 r. wystąpił do Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie o uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia. Termin wydania decyzji środowiskowej dla odcinka S7 Kiełpin-Warszawa został przedłużony właśnie z uwagi na oczekiwanie na uzgodnienie Dyrektora RZGW oraz z uwagi na czas potrzebny na analizę wniosków, które wpłynęły w ramach udziału społeczeństwa.

Protesty mieszkańców nie wpływają na przyspieszenie wydania decyzji przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie – przeprowadzenie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko wymaga dogłębnej analizy dokumentacji, zakończenia wszystkich etapów postępowania przewidzianych przez przepisy prawa, w tym udziału społeczeństwa, uzyskania niezbędnych opinii i uzgodnień. Duża liczba uwag i wniosków powoduje przedłużenie procedury, gdyż Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie jest zobligowany do odniesienia się w decyzji środowiskowej do wszystkich złożonych w ramach udziału społeczeństwa. W przypadku kilku tysięcy uwag ten etap postępowania zostaje znacząco wydłużony.[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #paranoja IP: 83.31.147.*
2018-02-02, 15:25    
Drogi RDOSiu, ale u nas w Łomiankach zbliżają sie wybory samorządowe, więc grupa burmistrzowska wraz z PODLEGŁYMI radnymi będą protestować i blokować S7, czy to wam się RDOŚiu podoba czy nie. Mamy w nosie waszą opinię, bo tu nie chodzi o S7, ale o to, aby wygrać wybory. Wiec zapraszamy dziś na bigos i pikietę wyborczą.
NIEZALOGOWANY: #Joanna IP: 144.217.161.*
2018-02-02, 15:34    
To może następną pikietę trzeba zrobić pod siedzibą RDOS

CZAS APOKALIPSY,
dziś piątek, 2 luty o 17 na przejściu dla mieszkańców Buraków
NIEZALOGOWANY: #kierowca IP: 94.142.242.*
2018-02-02, 15:50    
Czyli wnioski są takie, że całe ta pikieta to tak jak mówili na bazarku to akcja wyborcza i że procedury znowu wstrzymują inwestycje.

Burmistrz i jego Łomianki Razem namawiali do wysyłania swoich wniosków i uwag w sprawie S7 i teraz mamy efekt: "wpłynęło kilka tysięcy uwag i wniosków"
Poczekamy poczekamy.

A poszerzenie gdańskiej od Burakowa do Warszawy jak chcieli radni niezależni w poprzedniej kadencji już mogłoby być zrobione i nikt by nie stał w korkach. Ale oczywiście radni burmistrza wiedzą lepiej co jest dobre dla mieszkańców. Korki na gańskiej i obwodnica do Czosnowa. Gratulacje! Dziekujemy!
NIEZALOGOWANY: #idę na pikietę IP: 212.21.66.*
2018-02-02, 16:20    
Dzięki dla INFO za informacje. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że trzeba pikiety organizować co miesiąc i trzeba wspierać Pana Burmistrza Rusieckiego i Panią Radną Roszkowską w wyborach bo to daje gwarancje dalszej walki S7 dla Łomianek
NIEZALOGOWANY: #mim IP: 94.75.95.*
2018-02-02, 17:01    
Lepiej coś mądrzejszego robić niż blokować drogi. Blokady dróg organizował już świętej pamięci Lepper, albo ekolodzy, którzy żałują drzew, a nie ludzi.
NIEZALOGOWANY: # Sara IP: 31.0.122.*
2018-02-03, 13:05    
Cały czas ludzie Burmistrza (Burmistrz to marionetka) robią nas w "trąbę". Chodzi im tylko o własne interesy.
NIEZALOGOWANY: #janu IP: 159.205.248.*
2018-02-03, 13:21    
Oczywiście najłatwiej jest powtarzać, co parę lat starą bajkę, burmistrza. Obiecywał poprzednio, że do 2021-3 roku będzie obwodnica, a dziś wiadomo, że jej na pewno w tym czasie nie będzie. I znów uspokaja Pan, że nie potrzebujemy zmian na Pułkowej, życiodajnej arterii dojazdowej naszej miejscowości? A to jest kłamstwo, bo wiemy na pewno, że dzięki podobnym bajaniom nie zrobiono nic by poprawić przepustowość Pułkowej, ba nie zbadano nawet czy to jest możliwe. Natomiast z każdym dniem jest bliższa chwila, w której hordy rozwydrzonych aut zaatakują nas ze zbudowanej od strony Gdańska S7! Tak musimy się liczyć z totalny korkiem, jeżeli nic nie zrobimy, bo my tu mieszkamy i tu nasz dom. I musimy coś zrobić, jak desperaci potrzebujemy tego by być! Burmistrz będzie nie ten to inny, a my tu zostajemy i musimy umieć myśleć o perspektywach Tak to niestety zupełne przeciwieństwo w sposobie pojmowania sytuacji przez burmistrza i lokalnych urzędników! Dziś nie mamy, wyboru musimy walczyć i o poprawę na Pułkowej i o przyspieszenie budowy obwodnicy! I dlatego poparcie dla burmistrzowskiego protestu jest tak małe!
NIEZALOGOWANY: #Mati IP: 199.249.223.*
2018-02-03, 14:02    
Zgadzam się z tym że Pan Rusiecki powinien teraz zadecydować by Łomianki Razem radnej Roszkowskiej zablokowały siedzibę tej instytucji. Może takie działania będą skuteczne bo jak widać blokadami mało kto z mieszkańców jest zainteresowany i nawet więcej osób jest tym wkurzona niż popiera.
NIEZALOGOWANY: #bajka IP: 178.42.0.*
2018-02-03, 23:27    
janu, wypraszam sobie, jeszcze nie jestem taka stara :) z całą resztą twojej wypowiedzi zgadzam się bez zastrzeżeń
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT