LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBudżet Łomianek 2018 przyjęty
2017-12-27

KOMENTARZE: 2

14 grudnia 2017 r. podczas 37. Sesji Rady Miejskiej radni debatowali nad przedstawionym przez Burmistrza Łomianek projektem Budżetu Gminy Łomianki na 2018 rok.Radny Marcin Etienne z Klubu Radnych Niezależnych poinformował, że wnosił 31 sierpnia 2017 r. w imieniu mieszkańców Dziekanowa Bajkowego o zabezpieczenie w budżecie na 2018 rok środków na zadania inwestycyjne, które przyczyniłyby się do poprawy jakości życia mieszkańców. Radny stwierdził że w tym roku, jak i w poprzednich latach, żadne ze składanych przez niego wniosków nie zostały uwzględnione w planowanych wydatkach. Zdaniem radnego niezrozumiałym jest fakt, że mieszkańcy Dziekanowa Bajkowego są pomijani przez burmistrza Dąbrowskiego w podziale budżetu. Radny odbiera te działania jako szkodliwe i dyskryminujące mieszkańców sołectwa.

Radna Wanda Karaś pytała czy w budżecie zabezpieczono środki na odszkodowania z tytułu podjęcia przez władze gminy niewłaściwych decyzji.

Radny Bogumił Sikorski z klubu radnych z komitetu burmistrza powiedział, że jest to dobry budżet dla Łomianek i Dąbrowy, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Radny podziękował burmistrzowi m.in. za uwzględnienie w budżecie 200 000 zł na zaprojektowanie dróg w Dąbrowie Leśnej. „Ludzie będą mieli bezpieczne i suche dojście do swoich nieruchomości, bez kałuży, bez dziur, bez brudnych butów” – podkreślał radny Sikorski.

Radny Adam Salwowski stwierdził, że przykro mu jest, że w budżecie nie uwzględniono mieszkańców Dziekanowa Polskiego i Nowego. „Sądzę, że mieszkańcy panu podziękują za to...” – skwitował radny.

Radny Paweł Słupski-Kartaczowski stwierdzi, że w zeszłej kadencji radni nie lubili Łomianek i że nie nazwie ich przez delikatność słowem „oszołomi”. Zdaniem radnego Słupskiego projekt budżetu na 2018 rok jest na miarę naszych marzeń, ambicji i możliwości. Radny, jako przewodniczący klubu radnych wywodzących się z komitetu burmistrza, zadeklarował, że radni burmistrza będą wspierać burmistrza w realizacji tego budżetu. Na koniec radny stwierdził: „Grupa opozycji torpeduje budżet. Boże chroń Łomianki, przed takimi radnymi!” – zakończył radny. Wystąpienie zostało przyjęte oklaskami przez radnych z komitetu burmistrza.

Radna Małgorzata Żebrowska--Piotrak z Klubu Radnych Niezależnych wyraziła nadzieję, że burmistrz Tomasz Dąbrowski będzie miał na uwadze wszystkich mieszkańców gminy, a nie tylko wybranych.

Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski stwierdził, że budżet na 2018 rok, tak jak i poprzednie w tej kadencji, jest spełnieniem obietnic z programu wyborczego. Dodał też, że będzie się tego skrupulatnie trzymał – „Ani kroku na bok...”.

Burmistrz Tomasz Dąbrowski pokrótce przedstawił podstawowe założenia Budżetu Gminy Łomianki na 2018 rok. Podkreślał, że jest to projekt proinwestycyjny. Łączne dochody to prawie 149 milionów złotych, a wydatki prawie 146 milionów, z czego wydatki majątkowe – kierowane tylko i wyłącznie na zadania inwestycyjne – to 41 milionów. Transport zbiorowy będzie nas kosztował 9,9 milionów z czego 5,8 miliona złotych będzie kosztowała tzw. pierwsza strefa, która zacznie funkcjonować od stycznia. Drogi publiczne będą nas kosztować ok. 30 milionów złotych. Pozostałe inwestycje to park przy Jeziorze Fabrycznym, budowa świetlicy, budowa i modernizacja placów zabaw, budowa parku linowego... Nadwyżka 3,4 miliona złotych ma zostać przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Zgodnie z projektem budżetu nie planowane jest zaciąganie nowych zobowiązań. Zadłużenie gminy na 31 grudnia 2018 r. ma wynieść niecałe 19 milionów złotych, co stanowi ponad 12% planowanych dochodów.

W wyniku głosowania 13 głosów ZA, 3 głosy PRZECIW, 2 radnych WSTRZYMAŁO SIĘ od głosu przyjęto Uchwałę Budżetową na rok 2018 w formie zaproponowanej przez Burmistrza Łomianek.

Burmistrz Tomasz Dąbrowski podziękował radnym za przegłosowanie budżetu.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Kolima IP: 79.185.76.*
2017-12-30, 12:48    
Czy mógłby ktoś napisać kto z imienia i nazwiska głosował przeciw rozwojowi miasta i się wstrzymał. Cobym na wyborach się nie pomylił a te nazwiska powinno się publikować na słupach i gazetach z wykrzyknikiem. Mamy prawo wiedzieć kto jest przeciw Łomiankom.
NIEZALOGOWANY: #podatnik IP: 31.0.67.*
2017-12-31, 20:25    
Szkodą dla mieszkańców że burmistrz tak niesprawiedliwe dzieli pieniądze które wypracowaliśmy wszyscy
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT