LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 30.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIWarto się zaangażować...
2017-12-21

KOMENTARZE: 2

Finał Szlachetnej Paczki minął, a my powoli dochodzimy do siebie po intensywnym weekendzie. W tym roku do projektu udało nam się zakwalifikować 13 rodzin z Łomianek i okolic. Dlaczego tylko tyle i aż tyle?

Pierwsza kwestia to wolontariusze. W tym roku w wolontariacie wzięło udział siedmioro wspaniałych ludzi, którzy poświęcali swój wolny czas, który mogliby spędzić z rodziną na rozrywce, czy żeby się bardziej wyspać, by pomagać. To jest właśnie miłość, zdolność do zrezygnowania z siebie, ze swojego własnego ja, na rzecz drugiego człowieka.

Druga kwestia jest taka, że nigdy nie wiadomo ile będzie tych historii rodzin – może być jedna, a może być ich sto. Jednak moje spostrzeżenia po głównej części projektu są takie, że warto się zaangażować i dać coś z siebie, chociażby tylko dla tej jednej rodziny, bo dla niej może to być start w zupełnie nowe życie. Dlatego zachęcamy już teraz, żeby w przyszłym roku zgłaszać się do wolontariatu już przed wrześniem. Im nas będzie więcej, tym większej liczbie rodzin jesteśmy w stanie pomóc – bez wolontariusza nie ma pomocy.

Finał Szlachetnej Paczki, który odbył się 9-10 grudnia to szczególny dla nas weekend, pełen radości i cudów. Wtedy to dopiero widzimy konkretny efekt naszego wolontariatu i pracy z rodzinami. A cuda działy się w całej Polsce, czego mamy świadectwa z kraju. Jednak największym przeżyciem chyba dla wszystkich wolontariuszy jest moment, kiedy widzimy reakcje ludzi czy to samotnych, czy rodzin otrzymujących paczkę. Patrzymy jak ludzie cieszą się z najdrobniejszych rzeczy, takich jak pasta do zębów czy proszek do prania, że je mają, po prostu. Uświadamiamy sobie wtedy jak wiele mamy i za jak niewiele jesteśmy wdzięczni.

Mamy już pomysły na przyszły rok jak dotrzeć do rodzin, które ze swoją ciężką sytuacją są cały czas ukryte i będziemy do tego dążyć w ciągu roku.

Nie sposób też nie zauważyć, jak nieocenioną pomocą dla rodzin jest projekt 500+. Widać znaczne zmiany w sytuacji materialnej rodzin uboższych na przestrzeni czasu, co bardzo cieszy.

Paczka to wspaniały projekt, w którym kierujemy się szlachetnymi celami i robimy to. Kształtujemy nasze serca na szlachetne i ostatecznie pomagamy tym, spośród nas, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Właśnie tym jest Szlachetna Paczka.

Patryk Lubiejewski
www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaLomianki

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Luiza IP: 88.156.134.*
2017-12-22, 23:02    
Pewnie, że warto się zaangażować - pomoc innym wpływa pozytywnie nie tylko na życie potrzebujących, ale również samych pomagających. Jestem wolontariuszką Fundacji Szlachetny Gest i moja "praca" daje mi naprawdę dużo radości. Oczywiście niejednokrotnie bywa bardzo ciężko, bowiem obserwuję ludzkie cierpienia, a dokładnie - cierpienia dzieci, bo to one są podopiecznymi tej fundacji. Dlatego apeluję - jeśli ktoś ma w sobie chęć pomocy, zapraszam do wsparcia chorych, potrzebujących dzieci, które zasłużyły na lepszy los. Za sprawą serc dobrych ludzi życie podopiecznych fundacji może się odmienić.
NIEZALOGOWANY: #Adam IP: 83.6.77.*
2017-12-24, 02:02    
Szlachetna Paczka to super akcja. Wspaniale że działa również w Łomiankach.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT