LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 19.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISpór o Grzybową // VIDEO
2017-11-10

KOMENTARZE: 4

Dziesiątki ochroniarzy, strażników miejskich i policjantów powitało mieszkańców ulicy Grzybowej rankiem w czwartek 19 października. Zablokowany wjazd na ulicę, barierki uniemożliwiające normalne przemieszczanie się... Skąd się tam wzięli?

Straż Miejska podlega bezpośrednio Burmistrzowi Łomianek. Komenda Powiatowa Policji dla PWZ informuje, że: policjanci podjęli interwencję w związku z pisemną informacją otrzymaną od Burmistrza Łomianek, która zawierała prośbę o utrzymanie ładu i porządku podczas wykonania prac związanych z wycinką drzew kolidujących z przebudową drogi w Łomiankach na ul. Grzybowej. Policjanci przebywali we wskazanym miejscu ok. 8 godzin, a w działaniach tych udział wzięło łącznie 24 funkcjonariuszy.

Wszystkie te siły burmistrz Tomasz Dąbrowski zaangażował celem przeprowadzenia wycinki kilku drzew, co do których – jak twierdzą mieszkańcy ul. Grzybowej – nie ma jasności na kogo działce się znajdują.Powody i przesłanki tak uporczywego i niecodziennego sposobu działania Burmistrza Dąbrowskiego budzą zrozumiałe podejrzenia w kontekście faktu, że mieszkańcy otrzymali zawiadomienie o wyznaczaniu „punktów granicznych” dotyczących właśnie kontrowersyjnych działek, które ma się odbyć 15 listopada. Jak twierdzą mieszkańcy sprawa ma też swój bieg w sądzie i prokuraturze. W związku z powyższym proszą o wstrzymanie się z działaniami do czasu wyjaśnienia spraw własnościowych.

Przybyli ma miejsce radny Rady Miejskiej Wojciech Berger, radny PWZ Hubert Zadrożny i Witold Gawda z fundacji Dialog zaangażowali się w polubowne rozwiazanie konfliktu. Udało się.

Również Przewodniczący Rady Mejskiej Tadeusz Krystecki stwierdził, że jeżeli nie ma pewności co do własności działek o które toczy się spór, to należy sprawę dokładnie wyjaśnić. Na miejscu pojawili się też radni Paweł Słupski Kartaczowski i Andrzej Graf.

Szkoda, że do mieszkańców nie miał czasu, chęci czy odwagi przyjechać sam burmistrz Dąbrowski. Szkoda, że manipuluje się faktami, a walkę mieszkańców o to, aby burmistrz działał zgodnie z prawem określa się jako „działania opozycji”. Zwyczajnie szkoda...

Ostatecznie Policja po wysuchaniu argumentów mieszkańców nie podjęła żadnych stanowczych działań i wszyscy rozeszli się po 8 godzinach do domów. Zapewne ciąg dalszy nastąpi. Oby tym razem rozwiązania siłowe zostały zastąpione zwykłą rozmową opartą na rzetelnej dokumentacji.

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #mkj IP: 193.17.14.*
2017-11-10, 09:45    
zablokować przejazd tak żeby pozostali mieszkańcy grzybowej nie mogli przejechać.gmina położyła kostkę i niech teraz się odwalą a inni niech się martwią w końcu mają wjazd od Kampinowskiej a nie mi przed domem będą jeździć
NIEZALOGOWANY: #poprostu IP: 79.191.184.*
2017-11-10, 18:00    
A w tubie burmistrza pisali że byli radni Berger i Zadrożny i że tylko opozycja. A tu proszę okazje się że bylo jeszcze trzech radnych burmistrza. Krystecki Graf i Słupski. Widać na filmie. Na co liczą autorzy manipulacji. Chyba nie zakładają że ciemny lub wszystko kupi. No chyba że lud faktycznie jest ciemny i bezrefleksyjnie przyjmuje to co mu wciskają?

Jak widać manipulacja ma krótkie nogi jak zostanie pokazana obiektywna informacja.
Brawo Info Łomianki za przekazywanie rzetelnych informacji bez propagandy i manipulacji.
NIEZALOGOWANY: #Marcin IP: 178.42.45.*
2017-11-11, 09:16    
W jakim celu przybył p. Tadeusz Krystecki - przewodniczący RM? Nic nie miał do powiedzenia, jego sposób wymowy i zachowania przedstawia osoba mało elokwentna. Czemu na stanowisko przewodniczącego nie wybrano z komitetu Burmistrza kogoś lepszego, np Panią Wandę Kuczerę, jest osobą najlepszą, trzyma poziom na sesjach i komisjach. ps. Tak trzymać!!!
NIEZALOGOWANY: # IP: 94.254.170.*
2017-11-12, 14:44    
Jaka Władza czyli Dąbrowski i Rusiecki takie działania.
Nic dodać nic ująć. Nie kompetentni uważający Łomianki za prywatny folwark....
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT