LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 13.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIAbsulutorium dla Burmistrza - jaka jest prawda?
2017-07-01

KOMENTARZE: 2

Podczas XXIX Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach głosami radnych z klubu „Łomianki” wywodzącego się z KWW Tomasza Dąbrowskiego przegłosowano udzielenie Burmistrzowi Łomianek absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu, który zamknął się w kwocie blisko 126 mln zł po stronie dochodów i około 143 mln zł po stronie wydatków.Ku zaskoczeniu wszystkich radni z klubu „Łomianki” – klubu burmistrza – zaraz po rozpoczęciu obradowania nad absulotorium niemal doprowadzili do paraliżu i przerwania obraz rady, opuszczając miejsce posiedzenia, co skutkowało brakiem kworum niezbędnego do kontynuowania sesji. Po kilkunastu minutach zamieszania obrady wznowiono.

W imieniu klubu radnych niezależnych stanowisko przeczytał radny Marcin Etienne. W stanowisku zarzucono burmistrzowi zbyt częste zmiany w budżecie, co może oznaczać, iż tak naprawdę gmina nie realizuje budżetu, a jedynie wiecznie pracuje nad prowizorium.... Zarzucono: przeszacowywanie wartości inwestycji lub ich niedoszacowanie, a także brak należytej staranności podczas przygotowywania przetargów...; skrajnie nieuczciwy podział dochodów Gminy... W tubie propagandowej Urzędu chwali się prowadzonymi w gminie inwestycjami. Problem w tym, że niektóre z nich nie były w ogóle konsultowane z mieszkańcami, inne stoją w sprzeczności z interesami mieszkańców, a jeszcze inne nie posiadają ekonomicznego uzasadnienia do ich realizacji... budowa stadionu, którego koszt ma wynieść ponad 14 milionów złotych... forsowana przez Burmistrza oraz jego zastępcę budowa tzw. Małej Obwodnicy Łomianek; przebudowa ul. Grzybowej wbrew woli mieszkańców. W stanowisku możemy przeczytać, że: Nie było w historii Łomianek burmistrza, który tak nagminnie, świadomie i na tak ogromną skalę dopuszczałby się naruszeń prawa. Burmistrz Tomasz Dąbrowski niewątpliwie w działaniu tym wiedzie... prym. Łamie prawo, ale i podżega innych do łamania prawa... Przejawem niegospodarności Burmistrza było również utrzymywanie wysoko opłacanej kadry zarządzającej. Mieszkańcy gminy łożyli na wynagrodzenia osób, które podejmowały błędne decyzje lub których orzeczenia stały w sprzeczności z interesem mieszkańców. Radny Etienne apelował do radnych: Wasz głos w sprawie absolutorium będzie wyrazem zaprzeczenia lub akceptacji dla określonych wartości, jakimi są uczciwość, praworządność, ale też zwykła ludzka przyzwoitość.

Swoje uwagi zgłosił też radny Bogusław Pawłowski – Jeżeli są pieniądze to je wykorzystajmy, a nie przekładamy, wykorzystujemy sztuczki księgowe... Pokażcie ludziom ile zadań zostało otwartych a ile zostało wykonanych. Wstyd! Papier tylko pracuje.... Nie ma potwierdzenia tego w terenie. Tak, matematyka się zgadza, dzięki pani skarbnik... Matematyka się zgadza, ale życie to nie matematyka.

Panie Burmstrzu, dziękuję za szkołę na Dąbrowie Leśnej... Jest ona elementem wzrostu wartości całego społeczeństwa Dąbrowy... Dzięki tej inwestycji dzieci z Dąbrowy nie będą musiały przechodzić przez trasę E7, żeby dojść do szkoły. Jestem bardzo wdzięczny, że ta szkoła zostanie uruchomiona – chwalił radny Bogumił Sikorski.

Zachowanie radnych nazywających się niezależnymi, a będącymi w totalnej opozycji napawa mnie zażenowaniem... Wierzyłem, że wszyscy – 21 osób – będziemy pracować na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta i gminy. Wierzyłem, że wszystkim leży na sercu dobro Łomianek, poprawa warunków życia. Szybko jednak nastąpiło otrzeźwienie. Część radnych za punkt honoru postawiło sobie destrukcję i próby paraliżu prac Rady Miejskiej i Burmistrza. Apeluję... weźcie się do pracy, skończcie z awanturnictwem i pieniactwem.... Łomianki pięknieją, Łomianki to plac budowy... Wszystko idzie zgodnie z planem. Dziękuję panu Burmistrzowi – mówił m.in. radny Paweł Słupski Kartaczowski z klubu radnych burmistrza.

Też wierzyłam w porozumienie ponad podziałami, ale nie uważam, aby to była nasza wina, że już troje radnych z Waszego klubu znalazło się w izolatce. Stanowisko Radnych Niezależnych jest też wynikiem sposobu prowadzenia sesji oraz polityki, która powoduje antagonizowanie postaw – dodała radna Ewa Krzyżowska z klubu Radnych Niezależnych.

Dowodem na to, że pan burmistrz lekko sobie waży nasze zdanie jest sam fakt, że go na tej sali nie ma. Jest to niepoważne. Trwa sesja absolutoryjna, jest dyskusja na temat pracy burmistrza, a on wyszedł – zauważyła radna Małgorzata Żebrowska- Piotrak.

Zastępca burmistrza Piotr Rusiecki ostro odpowiedział na stawiane zarzuty. Jego zdaniem były to informacje nieprawdziwe. Radnym zalecił, aby podali się do dymisji i nie szkodzili gminie. Na koniec burmistrz Tomasz Dąbrowski podziękował za udzielenie absolutorium zarówno swoim radnym jak i swojemu zastepcy.

/ red.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Marta Małaczynska IP: 188.146.160.*
2017-12-15, 11:35    
w spr."zablokowania dostępu" do WODY ZDROJU NR 4 -ul Armii Poznań po przebudowie ulicy.

Kępa Kiełpińska - dziękuję za szybką interwencję. Po remoncie ulicy - owszem ładnie - ale nie było dostępu samochodem do tego zdroju dla tych co nie mają wodociągu i poprosiłam o instalację takiego zdroju w okolicy Kępy Kiełpinskiej.
WODA do picia jest KONIECZNA bo u nas nie ma wodociągu a woda jaką posiadamy nie nadaje się do picia ani kąpieli...jest koloru brąz... dominuje żelazo, niestety.
Nadspodziewanie szybko MAMY WODĘ i Dziękujemy!!Duża ulga i mamy wodę blisko..
NIEZALOGOWANY: #Marta Małaczyńska IP: 188.146.160.*
2017-12-15, 12:00    
DROGA w ulicy 6 Pułku Piechoty
- wyboista na całej długości od drogi asfaltowej.
Asfalt kończy się i zaczyna nasza gehenna - dla samochodu grozi uszkodzeniem zawieszenia! Koszt zawieszenia tylko w moim przypadku to jakieś 3 tyś zł...rocznie!Przegląd musi być co roku...

Owszem troszkę dosypano nam na połowę drogi drobnego kruszywa hutniczego...CHWAŁA za tyle! ... ale tylko na połowę drogi?

Czy zabrakło kruszywa czy GMINA nie lubi mieszkańców dalszych posesji?
Jeździmy tą drogą do pracy, na zakupy... mamy jakieś ...3 km do "cywilizacji"...Starsi emeryci poruszają się na rowerach i takie podskakiwanie na siodełku powoduje wypadanie szczęki...komiczne i niestety prawdziwe.
Wniosek: na rowerku bez sztucznej szczęki!
Może udałoby się umieścić SKRZYNKĘ na GAZETĘ INFO i Gazetę Łomiankowską - gdzieś w okolicy posesji SOŁTYSA- tak na dobry dodatek? Bardzo by sie przydało - to przecież dostęp do prasy...WESOŁYCH ŚWIĄT!
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT