LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 19.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBrawo Tadziu... czyli współpraca i lojalność
2017-07-01

KOMENTARZE: 10

Radny Adam Salwowski (z klubu radnych burmistrza) został odwołany z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łomiankach. Nie jest zapewne przypadkiem, że nastąpiło to po tym, jak Salwowski wypowiedział się negatywnie – w imieniu mieszkańców, których reprezentuje – o planach realizacji tzw. Małej Obwodnicy od granic Czosnowa do Burakowa. Nowym przewodniczącym został radny Piotr Bartoszewski z klubu radnych burmistrza.Radny Salowski podzielił los radnej Wandy Karaś oraz radnego Bugusława Pawłowskiego (KWW T. Dąbrowskiego), którzy też mieli odwagę w zeszłym roku wystąpić w imieniu mieszkańców i nie zgodzić się z działaniami władzy. Radna Karaś została odwołana – oczywiście głosami radnych burmistrza – z funkcji przewodniczącej Komisji Społecznej, a radny Pawłowski z funkcji przewodniczącego Komisji ds. Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego. Tradycją już stało się, że radni przy okazji pozbawienia funkcji zostają przedstawieni w bardzo negatywny sposób, bez możliwości udzielenia wyjaśnień w mediach kontrolowanych przez burmistrza.

Radna Wanda Karaś, kiedyś bardzo blisko związana z burmistrzem Dąbrowskim, opisała podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, jakie zasady panują w klubie radnych KWW Tomasza Dąbrowskiego – „Każdy kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Nie ma żadnej możliwości wypowiedzi własnego zdania, nie istnieje absolutnie taka swoboda. Wszyscy muszą śpiewać jednym głosem, tak jak pan Rusiecki zarządzi. Na myślenie nie ma miejsca."

Oczywiście w polityce bardzo ważna jest lojalność i radnych „lojalnie współpracujących” docenia, obecnie chyba najsprawniejszy i najbardziej wpływowy polityk w Łomiankach, wiceburmistrz Piotr Rusiecki. W charakterystyczny dla siebie sposób notorycznie dzieli radnych na tych dobrych i złą opozycję.

Wystarczy jedno spojrzenie, aby np. radna Joanna Roszkowska (w spadku otrzymała funkcję przewodniczącej Komisji ds. Planowania i Zagospodarowania) złożyła wniosek formalny o zamknięcie dyskusji, kiedy radni niezależni zaczynają zadawać kłopotliwe i zbyt dociekliwe pytania na temat podejmowanych uchwał. Sposób ten radna opanowała do perfekcji. Wniosek oczywiście jest przegłosowywany natychmiast i jednogłośnie przez radnych burmistrza. Radny Bogumił Sikorski również zaczął być chwalony przez Rusieckiego od chwili, kiedy zaczął głosić peany na temat działań burmistrza. System działa.

Piotr Rusiecki też zawsze służy pomocą w prowadzeniu sesji. Pomaga przewodniczącemu Tadeuszowi Krysteckiemu, sugerując kiedy dopuścić kogoś do głosu, kiedy i jak poprowadzić głosowanie. Pracę przewodniczącego ostatnio zastępca skwitował słowami: „Brawo Tadziu”.

Czy dotychczasowe przykłady można odczytywać jako wskazówkę dla pozostałych radnych – jak mają głosować, myśleć?

Mimo, że posiedzenia są zwoływane w godzinach kiedy mieszkańcy są w pracy (przypadek?), to może warto czasem zajrzeć na sesję, aby poznać prawdę o działaniach radnych i poznać znaczenie słów współpraca i lojalność... Abstrahując od tego, które decyzje, których radnych są dobre lub złe dla Łomianek...

/mm.

[C] www.lomianki.info
Radna Joanna Roszkowska

[C] www.lomianki.info
Radni: Maciej Wroniewski, Piotr Bartoszewski, Paweł Słupski Kartaczowski

[C] www.lomianki.info
Przewodniczący Rady Tadeusz Krystecki, wiceburmistrz Piotr Rusiecki, burmistrz Tomasz Dąbrowski

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Lewy IP: 37.47.42.*
2017-07-07, 22:42    
Strasznie wymowna jest ostatnia fota jak Tadek i Piotrek dogadują się za plecami Tomka, a Tomek głuchy na wszystko albo rżnie głu...chego
NIEZALOGOWANY: #mnich IP: 31.0.36.*
2017-07-08, 00:58    
Z jednej strony szkoda mi tych rannych radnych. Ale sami wiedzieli w jaki układ wchodzą z panem Rusieckim.
Każdy kto troche więcej i dociekliwiej przejrzał się władzy to wie kto tam rozdaje karty i kto jest właściwie ""burmistrzem"".

A to że większość mieszkańców się tym nie bardzo interesuje jest bardzo wygodne temu układowi.
NIEZALOGOWANY: #...... IP: 31.0.39.*
2017-07-08, 13:11    
Radni zależni tak cichutko i pod linijkę podnoszą rączki :) Zawsze mnie zastanawiało skąd taka "jednobezmyślność".
NIEZALOGOWANY: #oklujjonkl IP: 37.248.167.*
2017-07-10, 19:28    
Prawdziwymi radnymi dla mieszkańców są ci którzy wykonują to co chce Pan Burmistrz Tomasz Dąbrowski najlepszy Burmistrz Łomianek który został wybrany przez mieszkańców i wszystko co robi jest najlepsze dla mieszkańców Łomianek. Jest tak jak powinno być a jak ktoś nie jest lojalny to wie co go czeka. Można też zawsze zrezygnować z mandatu radnego.

Jak się to komuś nie podoba to przecież może się wyprowadzić z Łomianek. Nikt nie będzie płakał. Rumunia lub gdzie kto chce.
NIEZALOGOWANY: #Janek IP: 83.0.146.*
2017-07-14, 09:14    
Patrząc na to co się dzieje, widać że przewodniczący Rady sobie nie radzi, lekko to określiłem , on nie potrafi czytać - czy to stres ? , czy wina wykształcenia?. Radni są maszynką do głosowania, mam wrażenie że zapomnieli o mieszkańcach. Wybory za rok więc pewnie sobie niedługo o nas przypomną. Mam nadzieję że to ostatni rok tak nieudolnej i zadufanej w sobie władzy. Wychodzi im jedno pijar i konfliktowanie mieszkańców.
NIEZALOGOWANY: #drożdżowy socho IP: 79.191.81.*
2017-07-15, 21:25    
Przewodniczący nie musi umieć czytać tylko odpowiednio prowadzić posiedzenie Rady, więc uwaga zapełnię nie na miejscu. Zupełnie nie rozumiem dlaczego masz takie oczekiwania co do przewodniczącego Tadeusza Krysteckiego. Przyjrzyj się lepiej pozostałym radnym. Skoro pana Krysteckiego wybrali na przewodniczącego to musi być kimś wybitnym na tle pozostałych radnych id burmistrza.
NIEZALOGOWANY: #Janek IP: 83.0.146.*
2017-07-17, 10:52    
Przepraszam że ośmieliłem się wymagać od przewodniczącego Rady umiejętności czytania. Sugerujesz że na czele Łomianek może stać analfabeta? - aby tylko pracę dobrze organizował. Ja uważam że to wstyd i obciach dla mieszkańców Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #adam IP: 83.6.75.*
2017-07-20, 02:23    
W Łomiankach widzę że wygląda to podobnie jak w sejmie. Dyscyplina ponad wszystko i decyzje też są dyktowane zza pleców.
NIEZALOGOWANY: #Janek IP: 83.0.146.*
2017-08-02, 12:17    
Dlaczego obecnie w Łomiankach ktoś musi być winien?. W gazecie łomiankowskiej napisał wiceburmistrz że opozycja chciała więcej zmian nazw ulic ale on wybawca nas od tego uchronił. Dlaczego nie napiszę jaka to opozycja?, kto chce zmian nazw ulic? Tylko miesza i kombinuje. Dlaczego nasza władza nie może choć w tak prostej sprawie napisać prawdy?. Musi być jakiś haczyk , niewiadoma żeby mógł pojawić się wybawca?. O co chodzi?.
NIEZALOGOWANY: #bajobongo IP: 178.42.247.*
2017-08-14, 17:58    
Każdy, historycznie dyktator by rządzić potrzebuje wroga.
Wroga którego namacalnie w skaże palcem.
Bez wroga by nie istniał.
Zatem krzywy chodnik, źle zawieszona flaga, brak pogody podczas imprezy, brak chęci do klaskania, krytyka.
Wszystko to wina tych złych czyt.opozycji.

Tylko gdyby nie lęk przed opozycją to każdy pomysł nawet niedorzeczny który by szkodził byłby klepnięty i w urzędowej prasie pochwalony.

Przypomnę zatem gdyby ktoś zapomniał. W każdej rodzinie, każdym domu,wsi,na ulicy w mieście,Powiecie,Kraju trudno jest znaleźć ludzi myślących i uczesanych w ten sam sposób. Coś nas wszystkich różni ale czasem idziemy na kompromisy i razem współpracujemy.
Jeżeli ktoś tego nie rozumie jest po prostu głupi.
Zatem by demokracja oraz więzi społeczne były silne potrzebne są ustępstwa, wspólne kompromisy nie zaś ciągłe zawłaszczanie coraz większego pola działalności polityczno-społecznej. Bez opozycji nie ma demokracji i władzy jej należnej.
Ale nie wiem czy jest sens pisania o tym skoro większości marzy się dyktat jednostki.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT