LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 15.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKlub Mam - wiosenne aktualności
2017-05-04

KOMENTARZE: 0

Mamy zaangażowane w działalność Klubu Mam organizują cykliczne spotkania na które serdecznie zapraszają nowe mamy z maluchami i starszymi dzieciakami. W klubowym miejscu spotkań, w Domu Narodzin na ulicy Polnej, odbywają się w każdy wtorek zajęcia z języka angielskiego, kawa i zajęcia tematyczne dotyczące najróżniejszych tematów związanych z prowadzeniem domu, wychowaniem dzieci i rozwojem osobistym.

Przed świętami wielkanocnymi w ramach takich tematycznych zajęć na stołach w klubie znalazły się wielkanocne gadżety: jajeczka, zajączki, wstążeczki, piórka, cekiny, świeczki, i żywe gałązki tui i bluszczu.
Te wszystkie rzeczy zamieniły się w świąteczne dekoracje, którymi później wraz z życzeniami świątecznymi mamy obdarowały bliskich i udekorowały swoje domy.

"Wykonywanie ozdób, i samodzielne tworzenie sprawia że umysł odpoczywa. Prace manualne rozwijają zmysły i wpływają korzystnie na cały organizm" mówi Justyna Kubicz, artysta plastyk, animatorka Klubu Mam i organizator klubowych zajęć plastycznych.

W ramach projektu, który realizowany jest dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Łomianki na wiosnę, ruszył także projekt adresowany dla dzieci - Mały Ogrodnik. Zajęcia odbywają się w środowe popołudnia. Dzieci zakładają grządki, sieją nasionka, prowadzą zielniki i zeszyty ogrodnika spędzając czas na wolnym powietrzu. Zajęcia prowadzi również jedna z klubowych mam - Małgorzata Kowalska; architekt krajobrazu, mama Basi, Helenki i Michała.

Przed świętami odbyła się też rodzinna sesja zdjęciowa, której pomysłodawczynią była jedna z mam, z pasją i talentem zajmująca się fotografią rodzinną i dziecięcą Paulina Nieminska- Momot z Photo Feelings. Sesja została zorganizowana w okolicach Sadowej, w malowniczym miejscu na skraju lasu. Cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem i sprawiła wiele radości biorącym w niej udział rodzicom oraz dzieciom.

Po świętach mamy zapraszają na współfinansowane ze środków Gminy Łomianki, treningi w wodzie dla mam czyli Aqua aerobic, warsztaty fotograficzne dla mam oraz oczywiście na cykliczne zajęcia prowadzone w Centrum Kultury i w Domu Narodzin.

Wspólne prace twórcze i inne zajęcia organizowane w klubie rozwijają więzi, dając rodzicom i opiekunom maluchów poczucie wsparcia i odskoczni od zabieganej codzienności.

Wszystkich chętnych, zainteresowanych spotkaniami i działalnością Klubu Mam zapraszamy znalezienia Klubu na FB i do wspólnego spędzania czasu.


Plan tygodnia w Klubie Mam:

Poniedziałek godz. 11.00 i czwartek o 10.30
Fit Mama - Gimnastyka dla mam z maluszkami, Centrum Kultury

Wtorek 10.00 Angielski dla mam z maluszkami English for Mum,
godz. 11 - 13 - integrujące, tematyczne lub artystyczne spotkania kawowe, Dom Narodzin ul. Polna 28a

Środa godz. 16.30 - warsztaty Mały Ogrodnik

Piątek godz. 10 - Musical babies - muzyczny angielski dla maluszków, Centrum Kultury

Niedziela godz.19 - Aqua aerobic, treningi w wodzie, pływalnia ICDS

warsztaty fotograficzne - informacja o terminach fundacjaklubumam@gmail.com


Klub Mam istnieje w Łomiankach od 2008 roku. Sformalizowany został w roku 2015 w lipcu i od tej pory działa jako Fundacja Klubu Mam. Od jesieni 2015 roku dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Łomianki, odbywał się m.in kurs szycia, zajęcia z angielskiego dla mam, warsztaty malarskie, warsztaty umiejętności wychowawczych, treningi Buggy Gym i kurs pływania dla niemowląt. Głównym założeniem klubowym jest to, że mamy mogą korzystać ze wszystkich zajęć razem z maluchem "na kolanach". W ramach aktywizacji zawodowej większość zajęć prowadzona jest przez mamy pozostające na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych. Klub mam lubi 530 osób na FB, a na liście mailingowej jest prawie 300 mam.

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT