LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 7.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICzwarty Orszak Trzech Króli
2016-12-30

KOMENTARZE: 0

Z wielką radością informujemy, że 6 stycznia 2017 roku, już po raz czwarty, ulicami Łomianek przejdzie Orszak Trzech Króli. Ten niezwykle barwny i radosny pochód, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpocznie się na placu przed kościołem św. Małgorzaty o godz. 12.30, bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 11.30.

Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wyjątkowym, bowiem dzieląc się wspólnie Bożonarodzeniową radością, mamy możliwość współtworzyć razem z ponad 500 miejscowościami w Polsce oraz kilkunastoma na świecie, bezprecedensowe wydarzenie: największe uliczne jasełka przypominające jedno z najstarszych świąt w Kościele.

Hasłem tegorocznych ulicznych jasełek jest wezwanie „POKÓJ I DOBRO”, bezpośrednio związane z postacią świętego Franciszka z Asyżu, który staje się w pewien sposób patronem tegorocznego Orszaku. W trakcie pochodu uczestnicy będą mieli możliwość poznać go bliżej. Ten wielki Święty, ubogi miłośnik człowieka i przyrody wyznaczył Kościołowi drogę, o której przypomina nam Papież Franciszek – drogę prostoty i ubóstwa. Jest to droga, którą pierwszy obrał Jezus Chrystus przychodząc na świat jako bezbronne dzieciątko w ubogim, betlejemskim żłóbku.

Niech ten wspólnie podarowany czas będzie naszym prezentem, jaki możemy ofiarować nowo narodzonemu Dzieciątku, żywym świadectwem naszej wiary, budowaniem wspólnoty i jedności, pomysłem na rodzinne świętowanie, a także zacieśnianiem więzi mieszkańców naszego miasta.

Po przejściu ulicami Łomianek razem z Trzema Królami i św. Franciszkiem pokłonimy się Świętej Rodzinie i wspólnie zaśpiewamy kolędy. Zachęcamy, aby przyjść na orszak ubranym w kolorze czerwonym, zielonym lub żółtym.

Zapraszamy Serdecznie!
Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Łomiankach

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum