LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 28.1.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICzy coś jest nie tak?
2016-09-30

KOMENTARZE: 3

Wydawałoby się..., że decyzje na temat spraw ważnych dla życia mieszkańców radni Rady Miejskiej powinni podejmować świadomie. Zagłosowanie za lub przeciw konkretnej uchwale powinno być poprzedzone dyskusją najpierw na komisjach Rady Miejskiej, po wysłuchaniu uwag zainteresownych tematem mieszkańców, a potem na Sesjach, po kolejnej dyskusji, ewentualnym doprecyzowaniu sprawy, jeżeli ona tego wymaga. Wydawałoby się...

Niestety ostatnimi czasy nie dość, że Komisje odbywają się raczej sporadycznie, co wiąże się z brakiem możliwości przedyskutowania i poznania szczegółów rozwiązań proponowanych przez urzędników, to dyskusja podczas Sesji jest ograniczana, redukowana do minimum. Uwagi zgłaszane przez „radnych niezależnych”, czy też chęć poznania szczegółów uzasadniających proponowane uchwały są lekceważone i sprowadzane do niepotrzebnego szukania dziury w całym przez opozycję. Sytuacja taka dotyczy również uchwał wprowadzanych do porządku obrad, już podczas trwania Sesji, uchwał, z którymi radni nie mieli szans się wcześniej zapoznać.

Radnym wywodzącym się z Komitetu Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego taka sytuacja nie przeszkadza. Zazwyczaj wiedzą kiedy mają podnieść rękę i robią to jednogłośnie, bez wątpliwości. Dwoje radnych z tegoż Komitetu, po zgłoszeniu swoich zastrzeżeń m.in. do sposobu obradowania, zostało z niego„wyrzuconych”, a funkcje, które do tej pory pełnili zostały im odebrane pod pretekstem nienależytego wywiązywania się z powierzonych im zadań.

Inną niepokojącą kwestią jest ograniczanie radnym dostępu do pism kierowanych do Rady Miejskiej. Przewodniczący rady nie przekazuje pism radnym, a radni dowiadują się o istnieniu takich dokumentów od osób trzecich. Ile takich przypadków było – nie wiadomo.

Taki stan rzeczy prowadzi oczywiście do sprawnego wykonywania decyzji proponowanych przez burmistrza – współpraca działa. Burmistrz chce – większość radnych przegłosuje – szybko, bezboleśnie. Mając jednak na uwadze fakt, że Rada Miejska jest władzą uchwałodawczą, a Burmistrz wykonawczą, mając na uwadze fakt, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym to Rada Miejska powinna kontrolować działania Burmistrza, a nie odwrotnie... (nie oceniając, czy Rada podejmuje dobre czy złe decyzje), to może jednak coś jest nie tak?

mm.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #wyborca IP: 83.6.126.*
2016-10-05, 02:00    
To co widać na nagraniu z posiedzenie radnych daje do myślenia. Czy radni pracują dla burmistrza czy dla mieszkańców?
NIEZALOGOWANY: #paranoja IP: 178.42.43.*
2016-10-05, 13:35    
Ci radni tylko dla Burmistrza i vice
NIEZALOGOWANY: # IP: 31.0.71.*
2016-10-05, 15:23    
Radni realizują plan komitetu wyborczego. Może forma nie jest przekonująca ale zobaczymy jaki będzie efekt.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT