LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 8.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIInscenizacja już w niedzielę
2016-09-16

KOMENTARZE: 6

W niedzielę odbędzie się impreza pt. Bitwa pod Łomiankami 1939.

Jak informuje UM Łomianki program uroczystości przewiduje (18.09.2016 - niedziela):
- godz. 12.00 - uroczysta Polowa Msza Św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pododdziałów historycznych przy Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie,
- godz. 13.45 - przemarsz na pole bitwy (KW Wilczeniec) rekonstruktorów, mieszkańców Łomianek oraz przybyłych na uroczystości gości,
- godz. 14.15-16.00 - rekonstrukcja pn. "Bitwa pod Łomiankami 1939"

Uwaga! W trakcie uroczystości samochody można będzie pozostawić na bezpłatnym parkingu przy ICDS.
W związku z rekonstrukcją, Komunikacja Miejska Łomianki uruchomi w niedzielę specjalne linie autobusowe. Przejazd nimi będzie bezpłatny. Autobusy będą oznakowane napisami "Bitwa pod Łomiankami".
Linia dowozowa będzie miała swój początek na przystanku Zachodnia 01 w Dąbrowie. Autobusy wyruszą stamtąd o godz. 13.00, 13.30 i 14.00. Trasa będzie przebiegać ul. Zachodnią, Wiosenną, Kolejową, Wiślaną, Akacjową, Brukową, Warszawską, Armii Poznań aż d przystanku tymczasowego zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Rolnicza i Paderewskiego.

Linia odwozowa będzie wyjeżdżać z przystanku tymczasowego zlokalizowanego na ul. Armii Poznań przy Kościelnej Drodze. Autobusy wyruszą o godz. 15.30 i 16.00 następującą trasą: Armii Poznań – Warszawska – Brukowa – Akacjowa – Wiślana – przystanek Zachodnia 01.

W związku z zamknięciem ul. Rolniczej na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Ogrodowej, w godzinach ok. 11.00-14.00 linia "BIS" będzie kursować objazdem: ul. Warszawską i Ogrodową do Rolniczej.

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Kasia IP: 128.52.128.*
2016-09-16, 14:22    
To już w tą niedzielę? Trzeba znowu przygotować jakieś proszki na uspokojenie dla psa.

Czy nie można robić tego "widowiska" tam gdzie faktycznie ta potyczka miała miejsce, czyli na Wólce Węglowej. Tam jest puste pole bez mieszkańców, nikomu by nie przeszkadzało i z faktami historycznymi by się nie mijało. Teraz to jest trochę naciągane to "pod Lomiankami". Tak samo "pod Łomiankami" jak i "pod Izabelinem", "pod Warszawą" czy "pod Laskami".

Jedyny plus, że wyrównali kawałek ulicy. Pewnie Aptekarz z Ministrem przyjadą.

NIEZALOGOWANY: #BITWA TAK!!!!!!!!!!!!1 IP: 64.113.32.*
2016-09-16, 14:48    
Jak ci sie POpaprańcu nie podoba Nasza Bitwa, zorganizowana przez Naszego Pana Burmistrz Tomasza Dąbrowskiego, albo jak ci się nie podoba Patronat Naszego Pana Ministra Antoniego Macierewicza to wypier......... do ożarowa, albo jeszcze dalej.

To że Bitwa była na łąkach w Łomiankach wiedzą wszyscy, poczytaj sobie Naszą Gazetę Łomiankowską i nie potrzeba tu twoich mądrości POpaprańcu.

Prawdziwy Patriota będzie zawsze stał murem za Naszym Burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim i zawsze za Panam Prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

A tak wogule to kogo obchodzi twój piesek? Opozycja zawsze się do czegoś musi przyczepić. Stadion nie pasuje, Bitwa nie pasuje, bo pieski się boją.
NIEZALOGOWANY: #Bartek IP: 87.118.92.*
2016-09-16, 15:28    
Mi się sama inscenizacja podoba. Może organizowanie co roku tego samego widowska to zbyt często, ale się nie czepiam. Może ktoś jeszcze nie widział.

Nie podoba mi się natomist agresja z jaką są atakowani wszyscy, którzy mają inne zdanie niż Pan Burmistrz i jego Zastępca. Wrzucanie wszystkich do worka z napisem "opozycją" to manipulacja. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i powinno się je szanować.

Więcej szacunku dla mieszkańców.
NIEZALOGOWANY: # IP: 178.175.128.*
2016-09-16, 16:10    
Kolego ,,BITWA,, swoim komentarzem dałeś świadectwo tego kim jest "prawdziwy patriota" popierający burmistrza Dąbrowskiego i prezesa Kaczyńskiego. Gratulacje.

Jestem dumny, że nie należę do tej grupy.
NIEZALOGOWANY: # IP: 79.191.86.*
2016-09-17, 12:09    
Czy jest szansa aby zobaczyć rozliczenie finansowe tej imprezy? Jeżeli są tam wydawane środki publiczne to chyba taka informacje nie jest tajna. W jaki sposób można otrzymać takie informacje? Czy radni z Komisji Rewizyjnej mogli by się tym tematem zająć?
NIEZALOGOWANY: #Gas IP: 95.49.78.*
2016-09-17, 22:44    
Z Dekretu Cesarza...: "Oddelegowuję mego Zasłużonego pracownika Ps. "Bitwa" w internetowej wojnie z POpaprańcami, oraz opozycją, do uczestnictwa w kolejnej edycji ["Bitwy Pod Łomiankami"], oraz organizacji kolejnych walk, nie tylko na polach (tam gdzie zawsze), gdyż miejsca przez zabudowania jednorodzinne , coraz mniej!

Zadanie należy wykonać do 01 lutego 2017 r. i przedstawić sprawozdanie finansowe z tych wydarzeń za rok 2016 , do dnia 30.04.2017."

Podpisano:
(Podpis nieczytelny)
Miłościwie wam Panujący.

P.S.
Rozliczenie za baloniki i waty cukrowe , proszę podesłać mi na maila.

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum