LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 2.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKolejne centrum handlowe - temat wraca
2016-01-26

KOMENTARZE: 13

Zdania mogą być oczywiście podzielone, tym nie mniej obecne władze Łomianek najwyraźniej uważają, że tak. O inwestycje na terenie jednego z osiedli w Łomiankach, przy ul. Warszawskiej zabiega od lat firma Ghelamco.

Zamierzenie inwestorów to wybudowanie na terenie kilku hektarów po byłych Zakładów Drzewnych przy ul. Warszawskiej około 11 000 m2 pow. centrum handlowego.
Ghelamco jest jednym z większych graczy na rynku, obecnie realizuje m.in. Warsaw Spire. Będzie to najprawdopodobniej drugie po Auchan centrum wielkopowierzchniowe w Łomiankach, a pierwsze w centrum miasta. Czy jest nam ono niezbędne?

Aby umożliwić tę inwestycję Burmistrz Łomianek zawnioskował najpierw o zmiany w studium zagospodarowania naszej gminy, a obecnie chce wprowadzić zmiany w planach zagospodarowania.

Usytuowanie tak dużego centrum handlowego w środku miasta, przy ul. Warszawskiej, na odcinku między Zakładami „Polmo”, a blokami osiedla Baczyńskiego jest co najmniej kontrowersyjne. Mieszkańcy protestują, argumentując, że zabudowa centrum sięgnie daleko w głąb zabudowy domów jednorodzinnych. Zaburzy to też lokalny handel oraz spowoduje przeniesienie się życia mieszkańców do galerii. Obecnie na terenie tym jest skład węgla oraz stacja LPG.

W ramach planowanego centrum wielkopowierzchniowego władze gminy dopuściły też stację paliw. Byłaby to pierwsza w Łomiankach stacja paliw w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej.

14 stycznia odbyła się dyskusja nad przygotowanymi przez urząd planami miejscowymi dla obszaru os. Prochownia. Uwagi do planu można wnosić do 15 lutego. Wyłożone plany znajdziecie tu: http://bip.lomianki.pl

Ewa Krzyżowska
Radna Rady Miejskiej w Łomiankach


Załączone dokumenty:
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Łomianki Prochownia.pdf


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #prochownia IP: 178.42.102.*
2016-01-27, 08:43    
Jakie jest pani zdanie na ten temat? Jak pani będzie działała/Ewa Krzyżanowska/ w tej sprawie?
Po artykule odnosi się p. do sprawy w sposób neutralny?
Czy ta inwestycja być ma pani poparcie?
Takie pytania które mi przyszły po przeczytaniu artykułu,
po prostu chciałbym poznać pani stanowisko, nie zaś stanowisko ,,biernego,, komentatora?// które jest przedstawione w artykule/
NIEZALOGOWANY: # IP: 85.25.103.*
2016-01-27, 11:32    
Proponuje aby burmistrz wybudował lotnisko tak jak w Radowmiu, jajlepiej w centrum Łomianek, wtedy bedzie światowo.
Co też tym człowiekiem kieruje aby działać wbrew woli mieszkańców osiedla Prochownia? Zupełnie nie mogę tego pojąć.
NIEZALOGOWANY: #eko IP: 95.49.238.*
2016-01-27, 11:51    
Cóż czasem gdy się powie ,,NIE,, ktoś weźmie to ambicjonalnie i gdy będzie miał wszystkie mechanizmy w ręku postawi na swoim, nawet wbrew prawom natury.

Można? Można
NIEZALOGOWANY: #myrek IP: 194.15.120.*
2016-01-27, 11:54    
Dobrze, niech budują. Zrobią w końcu porządek z tym bałaganem w centrum miasta. Centrum handlowe Marcpol stoi w połowi puste więc i tam tłumów nie będzie. Podatek trafi do gminnej kasy, może starczy na jakąś inwestycję. Teraz mamy tam piękny skład węgla, postój koparek, stację lpg i stare budynki w tle - świetna wizytówka. A przeciwnicy budowy na tamtym terenie? Cóż niech zrobią zrzutkę, wykupią teren i budują co chcą.
Przez takich samych maruderów do tej pory nie mamy zbudowanej S7 wzdłuż Puszczy.
NIEZALOGOWANY: #extra IP: 46.165.230.*
2016-01-27, 12:18    
Coś tam musi być extra skoro burmistrza tak bardzo upiera się aby budować te centrum handlowe wbrew mieszkańcom. Nie wierzę, aby to była tylko taka wizja.

Pamiętacie jak mailem wysłanym z konta pocztowego Rusieckiego Dąbrowski chciał zamknąć Info Łomianki jak pokazali komisję rady miejskiej http://www.lomianki.info/docum..., na której się mówiło o tym terenie na osiedlu Prochownia?

Gdzie to było? Gdzie to było?
http://www.lomianki.info/docum...
http://www.lomianki.info/docum...

NIEZALOGOWANY: #o żesz IP: 213.158.197.*
2016-01-27, 12:23    
Jeżeli teraz średnia prędkość po Warszawskiej to max. 40 km/h to po wybudowaniu centrum handlowego będzie 20 km/h.

NIEZALOGOWANY: #....... IP: 107.170.228.*
2016-01-27, 12:31    
Zamiast kolejnego molocha handlowego i parkingu w to miejsce bardzo dobrze wpasowałby się jakiś park, rynek, miejsce spotkań mieszkańców. Miejsce gdzie możnaby spokojnie pobyć z sąsiadami, z dziećmi, jakaś fontanna, ławeczki, mała kawiarnia czy cukiernia, plac zabaw, może miejsce małych koncertów plenerowych.

No, ale realizacją takich niekomercyjnych pomysłów nie zamują się firmy, które mają worki giftów dla osób decyzyjnych :)
NIEZALOGOWANY: #POPIERAM BURMISTRZA DĄBROWSKIEGO IP: 91.250.241.*
2016-01-27, 12:39    
JAK SIĘ WAM WSIOKI NIE PODOBA TO WY.........

BURMISTRZ JAK NIKT DOTĄT ROZWIJA ŁOMIANKI, JEST WSPANIAŁYM GOSPODARZEM.
NOWE OSIEDLA NAD WISŁĄ NIE POTRZEBUJĄ PARKU I INNYCH ŁAWECZEK BO KAŻDY BEDZIE MIAŁ SWÓJ PARK PRZY BLIŹNIAKU.
WASI KLIENCI BEDA POTRZEBOWAĆ ZAKUPY ZROBIĆ PO DRODZE Z PRACY.

NIEZALOGOWANY: #Ada Ada IP: 104.232.3.*
2016-01-27, 13:38    
Zagospodarować ten teren trzeba koniecznie bo straszy i szkoda takiego miejsca na to co jest teraz, ale ignorowanie mieszkańców nie jest ok.
Może jednak burmistrz by się w końcu spotkał i porozmawiał z sąsiadami tego terenu? No chyba że ma gdzieś ich opinię no to inna sprawa.

~POPIERAM... lecz się.
NIEZALOGOWANY: #Lwowski IP: 79.172.193.*
2016-01-27, 14:44    
W normalnie zarządzanym mieście, tam gdzie się szanuje mieszkańców, szerokie konsultacje na temat takiego strategicznego miejsca w centrum miasta powinny być czymś normalnym.
Mieszkańcy już ponad trzy lata temu zgłaszali swój protest, jak widać do burmistrza głos mieszkańców dotarły.
http://www.lomianki.info/docum...

Nikt nie jest przeciw zmianom na terenie zakładów drzewnych, jednak władza powinna szanować zdanie mieszkańców, sąsiadów tego terenu. Można rozmawiać o róznym rozwiązaniach, jednak nie ma chęci ze strony władzy.
NIEZALOGOWANY: #zadra IP: 79.189.37.*
2016-01-27, 19:44    
Na terenie Zakładów Drzewnych chyba rośnie jeszcze kilkusetletni dąb. Poprzednie wizualizacje zagospodarowania terenu pokazywały wyraźnie, że pozostanie on na swoim miejscu. Na najnowszej wizualizacji dębu niestety już nie widać. Dobrze przynajmniej, że przy wjeździe przewidziano lądowisko dla helikopterów na dachu okrąglaka. Oj będzie światowo! Brakuje jedynie oznaczenia literą H. Tylko dach jakiś taki płaski. Czyżby już na tym etapie planowano nadbudowę? Z tego co gadają wiewiórki, głównym udziałowcem w likwidowanej spółce jest radna Maria Zalewska. Plany muszą się udać !
NIEZALOGOWANY: #Tadeusz IP: 198.50.145.*
2016-01-28, 12:02    
Radna Maria Zalewska była w 2011 r., nie wiem czy teraz jest, akcjonariuszem Mazowieckiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego, ale to przecież o niczym nie świadczy.

http://www.imsig.pl/pozycja/20...

"Podjęcie uchwały wniosku akcjonariusza Marii Zalewskiej reprezentującej powyżej 10% akcji Spółki z dn. 9.08.2011 r. dotyczącego umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, o następującej treści:
Podjęcie uchwały w sprawie wyboru likwidatora sądowego do przeprowadzenia likwidacji Spółki Akcyjnej MPPD S.A. w celu zabezpieczenia interesów akcjonariuszy pozostałych w mniejszości."
NIEZALOGOWANY: #HEY! IP: 79.191.61.*
2016-01-29, 00:24    
I tak zrobią co zachcą, przegłosują wszystko co zostanie ustalone. Trzeba się już teraz z tym pogodzić. Sami sobie taką władzę wybraliśmy.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum