LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINie podłączysz się - gmina Cię ukaże
2016-01-11

KOMENTARZE: 4

Jak informuje Urząd Miejski w Łomiankach...

15 stycznia Straż Miejska rozpocznie kolejne kontrole nieruchomości. Właściciele posesji, którzy nie spełnią obowiązku przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej, zostaną ukarani mandatami.

W związku z wybudowaniem sieci kanalizacyjnej w gminie i zgodnie z obowiązującym prawem przypomina się o obowiązku przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Posiadanie szczelnego szamba nie zwalnia z tego obowiązku.
W poprzednim miesiącu Straż Miejska skontrolowała 86 posesji, których właściciele nie wywiązali się z obowiązku przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Zostali wtedy pouczeni o ciążącym na nich obowiązku. 15 stycznia br. rozpoczną się ponowne kontrole tych samych posesji - oraz kolejnych - i w przypadku stwierdzenia braku przyłączenia, Straż Miejska będzie wystawiać właścicielom mandaty w wysokości 500 zł lub kierować wnioski do Sądu Rejonowego. Wszystkie te działania są wykonywane w związku z wydanymi kilka miesięcy temu decyzjami administracyjnymi nakazującymi przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.
Gmina ma umocowanie prawne do wydania decyzji nakazującej wykonania obowiązku. Wykonanie decyzji nakazującej przyłączenie podlega egzekucji w trybie przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Niezależnie od prowadzonego postępowania i w tym samym czasie, na właściciela posesji, który uchyla się od ww. obowiązku, może być nakładana kara grzywny. (Grzywna w celu przymuszenia może być nakładana kilkakrotnie w tej samej lub wyższej kwocie!) Gmina może również skierować wniosek o ukaranie do sądu przeciwko właścicielowi posesji niewykonującemu obowiązków wynikających z ww. ustawy.
ZWiK oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach oferują pomoc w zakresie pozyskania na preferencyjnych warunkach środków finansowych na wykonanie przyłączy.
Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikami Biura Obsługi Klienta Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach ul. Rolnicza 244, tel. (22) 751-35-04.

źródło, foto: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #o żesz IP: 213.158.197.*
2016-01-12, 11:16    
Wygrzebali jakieś świeże prawo z 1966 roku.
Wtedy jak i teraz kanalizowano kraj na potęgę.
NIEZALOGOWANY: #ujik IP: 89.234.157.*
2016-01-12, 12:44    
Bardzo dobrze, że Nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski robie pożądek z gówniarzami! Jak sie ktoś nie podpożądkuje decyzji Naszego Pana Burmistrza to powinien ponieść srogą karę.
Funkcjonariusze powinni pilnować aby decyzje Pana Burmistrza były wykonywane, nie może być tak że robią sobie co chcą. Koniec z tym!!!!!!!! Ma być pożądek i wykonywanie poleceń!!!!!
NIEZALOGOWANY: #jupik IP: 83.24.203.*
2016-01-13, 00:46    
Wesołych Świąt, panie burmiszrzu. Jak jusz pan przestanie byc burmiszczem (tzn. za 2 lata, jak pr pana wykopie ze stołka), to nowa władza postara się wymyśleć nowe pożądki żeby panu też porzyczyć Wesołych Świąt. Jak pan ma rozum, niech pan pr wykopie wcześniej ze stołka.
NIEZALOGOWANY: #hoho IP: 91.206.210.*
2016-02-01, 13:23    
Ciekawe ? czy naprawdę będą sprawdzali ? Niech będzie w końcu porządek, a nie syf. Dramat żeby w lato z niektórych posesji śmierdziało szambo.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT