LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 11.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBędzie przejście przy Orliku
2015-12-10

KOMENTARZE: 4

Wiślana w Łomiankach Dolnych przechodzi powolną metamorfozę, to jednak nie wystarcza, aby ulica stała się w końcu bezpieczna. Niezbędne jest przejście dla pieszych przy boisku.

O tym, że Orlik przy Wiślanej cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży wiedzą wszyscy. Wystarczy w godzinach popołudniowych spojrzeć na liczbę graczy na boisku – obiekt przyciąga wielu młodych i małych pasjonatów sportu. Niestety to tyle powodów do zadowolenia, bo jest też problem, o którym mówią nie same dzieci, a ich rodzice i wszyscy ci, którzy jeżdżą przy Orliku.

– Nie wiem jak można wybudować boisko nie zapewniając normalnego dojścia do niego. Dzieci mają dwa wyjścia: albo idą trawnikiem po prawej stronie ulicy, albo chodnikiem po przeciwnej i potem przez jezdnię, często uciekając przed rozpędzonymi samochodami – opowiada mama Karola. Podkreśla też, że w takich miejscach szczególnie powinno się dbać o bezpieczeństwo. A tu nie ma po jednej stronie chodnika, ani przejścia dla pieszych, a amatorów szybkiej jazdy w tym rejonie nie brakuje. – Oby nie doszło do jakiejś tragedii. Dzieci muszą przecież jakoś dotrzeć do boiska, więc przechodzą na chybił trafi ł. Co będzie jak potrąci je jakiś samochód? Wytłumaczą, że dziecko wtargnęło na jezdnię? – denerwuje się kobieta.

O problemie poinformowaliśmy władze gminy. Okazuje się, że dzięki naszej interwencji będą zmiany.
– Urząd Miejski w Łomiankach informuje, że po przeprowadzeniu wizji w terenie uznaje się za zasadne wprowadzenie zmian w stałej organizacji ruchu i planuje się wyznaczenie przejścia dla pieszych w ciągu ul. Wiślanej na wysokości Orlika. Jednocześnie wyjaśnia się, że wymaga to wykonania projektu stałej organizacji ruchu i zatwierdzenia go w Starostowie Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim – mówi Marta Andrusiak, Naczelnik Wydziału Inwestycji. Podkreśla też, że opracowanie projektu zostało już zlecone (prace projektowe są w toku), a realizacja zależna będzie od terminu zatwierdzenia organu zarządzającego ruchem.

To nie koniec zmian na ul. Wiślanej. W tym roku wykonano odcinek oświetlenia w kierunku ul. Łużyckiej, a na lata następne planuje się kontynuację przebudowy ulicy, szczególnie w zakresie wykonania ciągu pieszo-rowerowego.

A.S.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #kliolkl IP: 81.7.15.*
2015-12-10, 14:46    
Dzięki Naszemu Panu Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu mamy zatrudnionych w Urzedzie w Pionie Inwestycji prawdziwych fachowców. Naprawiamy Łomianki. Łomianki zmieniają się na lepsze dzięki Panu Burmistrzowi i Radnym przyjmującym Uchwały Burmistrza.
Prawdziwie dobre decyzje dla mieszkańców są podejmowane i realizowane za co mieszkańcy dziękują Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu.
NIEZALOGOWANY: #Wielbiciel IP: 195.28.83.*
2015-12-10, 16:46    
I z duchem twoim.
NIEZALOGOWANY: #Tsiang Tsung Mao IP: 5.172.252.*
2015-12-10, 19:38    
Łubu dubu, łubu dubu. Niech żyje nam, niech żyje nam Wódz Narodu.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 178.36.18.*
2015-12-21, 21:13    
Bardzo to piękne, ale przed gwiazdką, w ramach zapewne prezentu, wyłączono światło na odcinku przy orliku. Tak, że wszyscy piesi tam mają nadal darmowy zimny prysznic w dodatku w absolutnych ciemnościach. Kierowcy również mają gwarancję grubej warstwy gęstego błota na nadwoziu, Co właściwie nie jest problemem, gdy koło trafi w blisko 30 cm wyrwy w asfalcie, ukryte sprytnie w kałużach. A cała dalsza część gminnej Wiślanej tonie w tonach błota wywiezionego z kolejny raz modernizowanych rurociągów w okolicy ( 3 czy 5 wykopy na Szopena bo tracę już rachubę.) Wszelkie powierzchnie chłonne wody opadowej, dawno przestały działać, co zapewne ma być gwarancją że stan ten będzie trwał co najmniej przez następne miesiące a może lata. A poprzednik burmistrza, po zrobieniu planów przebudowy ulicy Wiślanej, przegrał z obecnym błotorobem.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum