LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 27.11.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI



Budowa masztu wstrzymana
2015-09-11

KOMENTARZE: 20

Protesty mieszkańców przyniosły efekt. Wstrzymana zostaje budowa masztu sieci Play u zbiegu ulic Kościelna Droga i Armii Poznań.

10 lipca starostwo wydało pozwolenie na budowę stacji bazowej (masztu) telefonii komórkowej sieci Play. Inwestor nie czekał długo i rozpoczął budowę. Zainteresowali się nią okoliczni mieszkańcy, którzy nie mieli pojęcia o tym co ma stanąć nieopodal ich domów. Informacja o maszcie antenowym zbulwersowała wszystkich. Nikt nie zapytał, nawet nie powiadomił sąsiadów inwestycji o zamiarach sieci Play. Postanowiono działać. Na placu budowy rozpoczął się protest.

- Przez dwa dni staliśmy i negocjowaliśmy. W końcu udało się osiągnąć chwilowe wstrzymanie budowy - opowiada Marek Bogusz. W sprawę niechcianej budowy masztu zaangażowało się wiele osób, w tym radny Andrzej Graf, który razem z mieszkańcami spotkał się ze starostą i przekazał mu pisemny protest. W kancelarii urzędu złożone zostały oficjalne wnioski o wznowienie postępowania i uchylenia wydanej decyzji.

- Wobec podnoszonych przez mieszkańców zarzutów dotyczących usytuowania masztu oraz niedostatecznej informacji i braku udziału właścicieli okolicznych działek w postępowaniu o pozwolenie na budowę, Starosta Warszawski Zachodni zadecydował o wznowieniu postępowania - poinformowało nas Starostwo Powiatowe. Co to oznacza w praktyce? Decyzja o pozwoleniu na budowę została uchylona. - 7 września wydano postanowienie o wznowieniu postępowania w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę masztu, dzień później wydano postanowienie wstrzymujące wykonanie decyzji ostatecznej - pozwolenia na budowę masztu - wyjaśniają urzędnicy.

Tego samego dnia - czyli 8 września ok. godz. 14 pisma trafiły do inwestora.

Teoretycznie więc, przynajmniej na razie, problem powinien zostać rozwiązany. Niestety, nic bardziej mylnego - pomimo decyzji starosty, nocą z 8 na 9 września wylano fundament pod maszt. Dalej zapanowała cisza, co nie oznacza, że mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Teraz starostwo dokładnie przyjrzy się całej sprawie i przeanalizuje dokumentację. Zaplanowano też spotkanie starosty, burmistrza i przedstawiciela inwestora. Burmistrz Łomianek zapewnił starostwo, że w razie potrzeby wskaże inną działkę pod planowaną stację bazową.
- Wskazaliśmy inne lokalizacje oddalone od osiedli mieszkańców, a także wystąpiliśmy do starosty o uzyskanie pełnej dokumentacji w tej sprawie czy nie naruszono prawa. Mamy nadzieję, że starosta wycofa się z tej decyzji i następnym razem skonsultuje ją z mieszkańcami - mówi burmistrz Piotr Rusiecki.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie całej sprawy sieć Play. Odpowiedź była krótka: "Nie będziemy komentować"...

AS

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info






KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #miau IP: 46.113.167.*
2015-09-12, 11:18    
kazdy chce miec szybki internet i dobry zasieg ale nikt nie chce widziec masztów - paranoja! czy protestujący korzysta ją z usług telefonii komórkowej?
może w ramach protestu zerwą umowy i wyrzucą urządzenia?! Kretynstwo
NIEZALOGOWANY: #MoToM IP: 5.172.252.*
2015-09-12, 20:07    
Kolego "miau". Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zgłosił się do inwestora i zaproponował, aby ten masz postawili na Twojej działce.
Ty będziesz szczęśliwy, bo inwestor wyceluje ten szybki internet i dobry zasięg bezpośrednio w Twoje okno, a mieszkańcy protestujący nie będą protestować i podziękują Ci szczerze.
NIEZALOGOWANY: #miau IP: 46.113.167.*
2015-09-12, 20:39    
motom - masz komórkę? korzystasz z niej? jak tak to CI powiem, ze to dzieki temu, ze u kogoś na dzialce stoi nadajnik!
NIEZALOGOWANY: #MoToM IP: 46.77.124.*
2015-09-13, 00:31    
Może temu komuś podobnie jak Tobie nadajnik na działce nie przeszkadza. Jednak to zupełnie nie jest powodem dla którego komuś mógłbyś zabraniać posiadania innego poglądu na temat stawiania masztów.
Jeszcze raz. Jak masz chęć na maszt na swojej dzialce to się zgłoś do inwestora. A wcześniej porozmawiaj o swoim pomyśle z sąsiadami, gdyż nie wszystko co Tobie się podoba musi się podobać innym.
Tylko tyle i aż tyle w tym temacie. Żyj i pozwól żyć innym.
NIEZALOGOWANY: #Jurek IP: 157.25.200.*
2015-09-14, 08:24    
@MoToM: No przecież ten oprotestowany maszt P4 miał stanąc na działce, którą ktoś zaproponował inwestorowi. Dokładnie jak to opisujesz w swojej propozycji skierowanej do @miau. I temu komuś nie przeszkadza ten nadajnik. Jak orfzystam z LTE Play i mam słaby zasięg więc PROTESTUJE przeciwko wstrzymaniu tej budowy
NIEZALOGOWANY: #Jo IP: 176.10.99.*
2015-09-14, 14:42    
Każdy może protestować, nawet protestować przeciwko protestom. Protetujcy przeciw masztowi zorganizowali się więc zapewne i protestujący przeciw protestującym też się zbiorą.
Jak ustalicie date i godzinę to podajcie tutaj. Chętnie się przyłączę do waszego protestu przeciw protestującym. Też korzystam z LTE i bardzo chętnie bym miała lepszy zasięg, bo czasami dziura w zasięgu mnie dobija!!!

Nie może być tak, że przyszli mieszkańcy Doliny Łomiankowskiej zostaną pozbawiani zasięgu. Jak wyobrażacie sobie sprzedaż mieszkań bez dostępu do szybkiego interenetu. To jawne dzialanie na niekorzyść przedsiębiorców!!!


Zalądajcie!
Najnowsze i rzetelne informcje na Facebook Łomianki Razem
NIEZALOGOWANY: #Jurek IP: 157.25.200.*
2015-09-14, 15:58    
No własnie: najlepiej jest mieć szybki internet ale niech maszt stoi poza zasięgiem wzroku, szybki dojazd do domu ale droga niech biegnie z dala od domu, plac zabaw dla dzieci ale nie pod moim oknem. Najlepiej jak to wszystko jest niedaleko ale u innych i niewidoczne z okien
NIEZALOGOWANY: #Jurek IP: 157.25.200.*
2015-09-14, 15:59    
Ciekawe komu ten maszt wsadzą i czy ten ktoś się skapnie i też będzie protestował.
NIEZALOGOWANY: #Obiektywny IP: 94.254.193.*
2015-09-14, 20:47    
Zawiść i ciemnogród! A potem pretensje do operatorów czemu zasięg słaby lub wolny internet...
NIEZALOGOWANY: #Spokojny IP: 79.191.93.*
2015-09-15, 02:37    
Dbanie o zdrowie własne i własnej rodziny nazywasz "ciemnogrodem"? Po co takie ostre słowa. Więcej szacunku do sąsiadów.

Potrzeby jest dialog i porozumienie. Wspólne podejmowanie decyzji, szukanie kompromisów, a nie narzucanie decyzji według jakiegoś tam jedynie słusznego planu. Szanujmy się nawzajem.

Czasy jedynie słusznej opcji się skończyły, choć faktycznie po tym co wyprawia nasza władza, to ciężko to sobie uświadomić.
NIEZALOGOWANY: #Jurek IP: 157.25.200.*
2015-09-15, 08:40    
@Spokojny: no właśnie Wasza "jedyna słuszna opcja" czyli oprotestowac wszystko co się da - wygrała. A może się myle i jednak chcieliście się dogadac z P4 i wypracowac kompromis? Jeżeli tak to jaki?
NIEZALOGOWANY: #miau IP: 85.158.138.*
2015-09-15, 11:42    
@Jurek - spokojnie - Spokojny ma internet z nieba od najwyzszego - bo przeciez dba o zdrowie - nie uzywa tez wi fi komórek nie spozywa produktów z E itd.

żałość bierze jak się czyta takich gości jak spokojny...
NIEZALOGOWANY: # IP: 109.163.234.*
2015-09-15, 11:52    
Mi to wygląda na prowokację i kolejną hucpę opozycji. Powinno to być opisane w Naszej Gazecie Łoiankowskiej!
Nasz Burmistrz Tomasza Dąbrowski powinien z tym zrobić porządek!
NIEZALOGOWANY: #kierowca IP: 46.77.124.*
2015-09-17, 19:02    
Temat trudny, bo gdzieś te maszty muszą być. Ale z drugiej strony ja sam nie byłbym szczęśliwy gdyby stał na działce obok.
Obrażanie protestujących i nazywanie ich opozycją nie jest uczciwe. A jeżeli robią to urzędnicy to jest to żenujące, podobnie jak w przypadku świetlicy w Burakowie.
NIEZALOGOWANY: #legis IP: 83.31.61.*
2015-09-20, 16:44    
Szkoda że takiego samego wsparcia nie otrzymali od wiceburmistrza Rusieckiego mieszkańcy osiedla Łomianki Górne, którzy prosili go o pomoc w sprawie ulokowania inwestycji supermarketu Netto przy ulicy Podleśnej i Krzywej.

Jeszcze raz wiceburmistrz pokazał że jego mottem jest rządzenie przez konflikt: jednych mieszkańców się popiera, innym robi na złość. Fałsz i obłuda.
NIEZALOGOWANY: #adam.s IP: 31.63.181.*
2015-09-25, 12:28    
Ciekawe, byłem jednym z niewielu protestujących przeciw wybudowaniu masztu w Dziekanowie Polskim przy s-7, niedaleko kościoła. Maszt stoi, jak przysłowiowy ch.... .
I co nikt nie pytał sąsiadów o zgodę, informacje o budowie wywieszono w kampinosie i co?
Była dyskusja? nie było.
Teraz uważam że najwłaściwszym miejscem na maszt wysokiej mocy powinien być budynek w którym urzęduje burmistrz.
Skoro fale ultra nie szkodzą, nie zaszkodzą też burmistrzowi oraz jego ścisłemu gronu współpracowników.

Niech jarzeniówki się jarzą bez pomocy elektrowni.
NIEZALOGOWANY: #sdd IP: 91.237.52.*
2015-11-03, 20:06    
Najgorsze jest to, że to buractwo, nie rozumie, że gdy nadajnik będzie daleko, to podczas rozmowy telefonicznej przez komórkę będą bardziej napromieniowywani przez ich własny telefon. Telefon komórkowy dostosowuje bowiem siłę sygnału do siły sygnału stacji bazowej. Gdy stacja bazowa jest blisko, wówczas nadaje z minimalną mocą, a gdy jest daleko - nadaje z dużą mocą - a przecież komórkę trzyma się tuż przy głowie. Tak więc drodzy protestujący - dużo szybciej dostaniecie raka, czego wam serdecznie życzę, gdy nadajnik będzie dalej.
NIEZALOGOWANY: #Waldek IP: 171.25.193.*
2015-11-04, 12:51    
Każdy może mieć swoje zdanie, ale bardzo proszę aby nie obrażać nikogo. Nie zniżajmy się do poziomu tych którzy obrażają mieszkańców i wyzywają ich od "hucpy".

Ostatnie lata wiele złego narobiły w Łomiankach, więc nie dajmy się wciągnąć w tę ich politykę nienawiści.

Różnijmy się w opiniach, ale róbmy to z szacunkiem i kulturą.
NIEZALOGOWANY: #Rodzic IP: 193.17.14.*
2015-11-04, 15:20    
Zgadzam się z Waldkiem "z szacunkiem i kulturą" .Bardzo proszę Dyrektora CK oraz Władze Gminy o wywalenie tego okropnego chóru z CK tych starych ryczących pierdoł wyjących że żal d..... ściska.Dzieciaki i myrodzice jesteśmy zmuszani do słuchania tych wyjących gniotów.Bez nich będzie z szacunkiem i z kulturą .
NIEZALOGOWANY: #waldek IP: 83.28.215.*
2020-11-13, 08:12    
Następny maszt w Kiełpinie firma EmiTel S.A. buduje maszt na działce 323/1 to jest obok kwiaciarni na ul.Rolnicza na przeciw cmentarza. Ciekawe czy okoliczni mieszkańcy wiedza. Dziwna inwestycja bo przecież tak około 400m jest maszt opisany w temacie. Może chodzi o opróżnienie tamtej działki, bo tam ostro działają deweloperzy.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:



Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem










KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT