LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 6.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPlanszówki PRACOWNI ŁOMIANKI
2015-02-05

KOMENTARZE: 3

Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI w ostatnią sobotę ferii zorganizowało popołudnie z grami planszowymi (popularnie zwanymi PLANSZÓWKAMI). Dwie sale Klubu Tenisowego Frajda wypełniły się po brzegi. Gracze zajęli wszystkie stoliki i krzesła, a nawet materace.

Nie byliśmy pewni czy jest to interesująca forma spędzenia wspólnie czasu. Zwłaszcza, że pogoda nie przekonywała do wyjścia z domu. Okazało się, że odwiedziło nas kilkadziesiąt osób, całe rodziny z dziećmi, od najmłodszych do nastolatków, które przez prawie 4 godziny pasjonowały się wspólną grą. Warto było zorganizować to popołudnie i planujemy kolejne takie spotkania.

A jak to wyglądało?

W grze Wsiąść do pociągu chodziło o zbudowanie połączeń kolejowych na mapie przedstawiającej Europę z roku 1900. 5 graczy budowało między miastami kolorowe linie kolejowe. Ich długość zależała od kart wagonów, które dobierało się ze specjalnej talii w trakcie rozgrywki. Emocje rosły z każdą chwilą, kto zbuduje dłuższą linię, kto połączy Moskwę z Madrytem, czy Londyn ze Smyrną?

Inny stolik to świat bankierów i finansistów. Na blacie rozłożona plansza i karty do gry Monopol polegającej na pomnażaniu swojego kapitału przez handel nieruchomościami i pobieranie czynszu od innych graczy. Tu już panował XXI wiek, nie było gotówki bo wszelkie transakcje realizowano za pomocą kart kredytowych i terminala płatniczego.

W kolejnych grupach co chwilę słychać było wybuchy śmiechu lub głośne dyskusje. Na stolikach rozłożone Rummikub, Q Twist, Bluff, Niagara, i Top A Top - szalona gra, w której liczył się przede wszystkim refleks, uczestnicy wstawali, siadali, wykrzykiwali różne hasła.

W drugiej salce na materacach trzy drużyny. Tutaj grało się w Blokusa, Chińskie warcaby, Jeżyki i Pędzące żółwie a w przerwach, kiedy rodzice popijali herbatę, najmłodsi uczestnicy urządzali wyścigi z przeszkodami. Było wesoło.

Ponieważ planujemy kontynuację PLANSZÓWEK, prosimy o kontakt osoby, które chciałyby przekazać Stowarzyszeniu niepotrzebne już ale kompletne gry planszowe. Zapraszamy do kontaktowania się z nami poprzez e-mail: pracownia@lomianki.org oraz do odwiedzania naszej strony www.PracowniaLomianki.org i profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Pracownia.Lomianki. Można tam obejrzeć m.in. film z czwartego już Bazaru Zabawek Używanych, który odbył się w grudniu 2014 r.

Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Krzysztof IP: 83.6.234.*
2015-02-11, 17:15    
Kiedy następne granie? Chętnie się wybiorę z synem. Czy obowiązują jakieś zapisy albo rezerwacje? Nie każdy korzysta z facebooka.
NIEZALOGOWANY: #Małgorzata IP: 46.77.124.*
2015-02-12, 16:28    
Też proszę o informacje kiedy następny raz będzie można pograć w planszówki. Tylko proszę nie face bookach i twisterach.
Napiszcie tutaj.
2015-02-12, 20:04    
Następne wspólne granie w gry planszowe planujemy w połowie marca. Na pewno damy znać :) Pozdrawiamy i zapraszamy!
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT