LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 30.9.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI



PKW w sprawie odpowiedzi burmistrza
2014-11-14

KOMENTARZE: 7

Zaproszenie do udziału w Debacie Kandydatów na Burmistrza Łomianek zostało wystosowane do wszystkich komitetów wyborczych, które wystawiają swojego kandydata na ww. stanowisko. Odpowiedzi wpłynęły bezpośrednio od wszystkich komitetów wyborczych oprócz KWW Tomasza Dąbrowskiego.

W związku z odpowiedzią przesłaną drogą mailową przez Urząd Miejski w Łomiankach a podpisaną przez urzędnika - Burmistrza Łomianek, poprosiłem Państwową Komisję wyborczą o opinię prawną dotyczącej ww. odpowiedzi.

Na pytanie:
"Proszę o opinię prawną dotyczą odpowiedzi Urzędu Miejskiego w imieniu jednego z kandydatów na Burmistrza Łomianek na zaproszenie wystosowane do KWW Tomasza Dąbrowskiego.
Interesuje mnie czy wykorzystywanie Urzędu Miejskiego w Łomiankach do celów prywatnych związanych z kandydowaniem kandydata Tomasza Dąbrowskiego na stanowisko Burmistrza Łomianek, jest zgodne z obowiązującym prawem."


Otrzymałem odpowiedź od Przewodniczącego PKW:
"...informuję, że w sprawach związanych z wyborami odpowiedzi na wystąpienia kierowane do komitetu wyborczego powinien udzielać komitet wyborczy, ewentualnie zainteresowany kandydat. Środki wydatkowane na ten cel powinny pochodzić ze źródeł własnych komitetu wyborczego."

W świetle powyższej opinii Państwowej Komisji Wyborczej jeszcze bardziej zasadne stają się pytania, które niezwłocznie wystosowałem do KWW Tomasza Dąbrowskiego oraz do Urzędu Miejskiego. Pytałem czy odpowiedź urzędnika była wystosowana na zlecenie komitetu wyborczego, czy urzędnik opłacany z pieniędzy wszystkich mieszkańców jest wykorzystywany do załatwiania prywatnych spraw związanych z kandydowaniem kandydata Tomasza Dąbrowskiego w wyborach samorządowych oraz jeżeli faktycznie tak jest - to na podstawie jakich umów i na jakich warunkach finansowych to się odbywa.

Niestety do tej pory ani KWW Tomasza Dąbrowskiego,a nie Urząd Miejski nie udzielił żadnej informacji.



Jednocześnie - jako organizator Debaty - chciałbym bardzo przeprosić wszystkich mieszkańców biorących w niej udział oraz kandydatów, którzy wyrazili chęć spotkania się z mieszkańcami, że w związku z tym, iż uczestniczyli w Debacie, zostali obrażeni przez Urząd Miejski kierowany przez Tomasza Dąbrowskiego, jakoby byli osobami dla których "ważniejsze były wiece wyborcze niż uszanowanie pamięci o zmarłych".
Nigdy nie przypuszczałem, że spotkanie dotyczące przyszłości Łomianek zostanie wykorzystywane przez władzę do szkalowania osób w nim uczestniczących, nie sądziłem też, że mieszkańcy zainteresowani sprawami Łomianek zostaną obrażeni przez urzędującego burmistrza. Jak widać, niestety się pomyliłem.

Ponadto oświadczam, że informacja - w temacie Debaty - publikowana w internecie przez KWW Tomasza Dąbrowskiego, przez zastępcę burmistrza Łomianek Piotra Rusieckiego, przez Stowarzyszenie Łomianki Razem jest manipulacją i nieprawdą.

Maciek Moraczewski, redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info






KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator IV IP: 89.174.20.*
2014-11-14, 13:36    
Droga Redakcjo! Nasza wylotówka S7 trafiła na listę rezerwową, czyli możliwość jej realizacji została przesunięta na okres po 2020 r a Wy sie podniecacie skąd przyszła odpowiedź burmistrza. Zamiast zając sie poważnymi tematami to marnujecie czas na mało istotne dla nas, mieszkańców sprawy. Chciałbym wreszcie dowiedzieć się jakie jest stanowisko w tej sprawie kandydatów na burmistrzów i co zamierzają z tym problemem zrobić.
NIEZALOGOWANY: #entomol IP: 79.191.198.*
2014-11-14, 14:43    
Jak chcesz wiedzieć jakie jest stanowisko kandydatów, to ich zapytaj. A nie czekasz, że inni to za ciebie załatwią. I wtedy wreszcie się dowiesz.
NIEZALOGOWANY: #Ujikm IP: 83.24.55.*
2014-11-14, 17:50    
Kolejna manipulacja, przecież pismo było skierowano do urzędu, więc urząd odpowiedział. Ktoś wprowadza w błąd pkw?
NIEZALOGOWANY: #A.M. IP: 178.42.111.*
2014-11-14, 18:11    
Ujikm, nie rozumiesz, nie chcesz rozumieć, albo rozmyślnie "zamulasz" (osobiście obstawiam to trzecie) - pismo było skierowane z urzędu, a dotyczyło spraw wyborczych kandydata, obecnego burmistrza.
NIEZALOGOWANY: #jerzy IP: 79.185.4.*
2014-11-14, 18:59    
Większych bzdur nie widziałem! To zwykła manippulacja Dąbrowskiego.
2014-11-14, 22:16    
Dobry wieczór Państwu,
- wygląda na to, że Redakcja Łomianki.Info złapała kandydata na - jak by to delikatnie ująć - na dyskusyjnych praktykach. Co na to powiedzą wyborcy ?
Nasze Laboratorium z ciekawością oczekuje wyniku głosowania.
Po I turze będzie czas na głębsze refleksje i skondensowane działania. Widzimy już teraz, że nasze Miasteczko jest wspaniałym polem doświadczalnym w skali kraju, jeżeli chodzi o praktyczne aspekty demokracji.
Stawiamy tezę, którą rozwiniemy po I turze, iż Łomianki wpadły w swoistą "pułapkę demokracji".
Proszę Państwa, z tego trzeba będzie wyjść ! Takie zadanie widzimy przed nową Radą i Burmistrzem.
Pozdrowienia dla wszystkich.
Laboratorium Łomianki
NIEZALOGOWANY: #rob IP: 178.42.170.*
2014-11-19, 01:31    
Termin debaty faktycznie był trochę niefortunny, osobiście też chciałbym przyjść, ale w te dni to niestety nie pasowało.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:



Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem




KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT