LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 21.4.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIGobeliny Marii Hoffman - wystawa w Domu Kultury
2006-11-16

KOMENTARZE: 0

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza 24 listopada 2006 r. o godz. 18.00 na wystawę gobelinów autorstwa Marii Hoffman.

Maria Hoffman uprawia tkaninę artystyczną, malarstwo i rzeźbę. Jest także projektantką wnętrz i ogrodów oraz projektantką i realizatorką dekoracji roślinnych, a także animatorką kultury. Od 1993 roku prowadzi, wraz z mężem, rodzinną, usługową firmę plastyczną pod nazwą „HOFFMAN ART & DESIGN Studio Projektów i Realizacji Plastycznych”, która zajmuje się głownie projektowaniem i realizacją wnętrz, wystaw, grafiki użytkowej i ogrodów, a także edukacją plastyczną. Jej projektu i realizacji dekoracja kwiatowa dla firmy „PlantiCo Zielonki” uzyskała IV miejsce i Nagrodę Publiczności na Pierwszym Pochodzie Kwiatów w Warszawie w 1998 roku...

W 1999 roku zaprojektowała i zrealizowała dekorację kwiatową Archikatedry Św. Jana Chrzciciela w Warszawie z okazji wizyty Jana Pawła II, znakomicie ocenioną za stylistyczne odniesienia do architektury świątyni. Jest autorką trzech tematycznych wystaw autorskich: „Tradycja dekoracji roślinnych we wnętrzach na przełomie wieków” – Muzeum Podkarpackie w Krośnie 2001, „Boże Narodzenie i moje dekoracje” – Łomianki 2002-2003, „Wielkanoc w tradycji wiosennego cyklu świątecznego i moje dekoracje” – Łomianki 2004. W 2006 roku Maria Hoffman zaprezentowała swoje rozwiązania dekorowania roślinami wnętrz i ekologicznego zielonego dachu w programach telewizyjnych cyklu „Maja w ogrodzie” stacji TVN meteo.

Od 2001 roku Maria Hoffman prowadzi Pracownię Rękodzieła Artystycznego przy Domu Kultury w Łomiankach, prowadząc zajęcia z zakresu tkaniny artystycznej. W latach 2003 i 2006 odbyły się, zorganizowane przez nią w Domu Kultury, wystawy dorobku uczestniczek Pracowni.

Maria Hoffman jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa.

Oprócz zainteresowania tradycyjnie rozumianą tkaniną artystyczną interesuje ją tworzenie instalacji łączących wiele różnych materiałów, z dominacją materiału roślinnego i włókien różnego pochodzenia, czerpanie z tradycji rodzimej oraz wielu różnorodnych kultur. Próbując odnaleźć skomplikowane relacje skontrastowanych tworzyw artystka buduje swoje własne obrazy natury i świata wewnetrznego. W swoich pracach z zakresu sztuki włókna pragnie odnaleźć piękno świata poprzez inspirację naturą oraz, wyraźne czasem, nawiązania do sztuki ludowej i prymitywnej. Łączy środki kolorystyczne z fakturowymi, wplata specjalnie przygotowane elementy z innych materiałów...

Na wystawie w Domu Kultury w Łomiankach 24 listopada 2006 roku Maria Hoffman przedstawi swoje prace z kilku ostatnich lat.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum