LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 30.9.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMistrzostwa Europy w Tańcu na Wózkach
2014-10-26

KOMENTARZE: 0

Stowarzyszenie Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing-Duet pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej organizuje Mistrzostwa Europy w Tańcu na Wózkach 2014.

Impreza odbędzie się w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym (ICDS) w Łomiankach w dniach 6-10 listopada 2014 r. Ceremonia otwarcia mistrzostw w dniu 8.11 br planowana jest o godz. 15.00 (w dn. 9.10. rozpoczęcie o godz. 14.00).

W turnieju weźmie udział 120 zawodników w tym 60 tancerzy na wózkach z 18 krajów europejskich. Jest to wydarzenie o dużej randze i prestiżu, najważniejsza w roku 2014 impreza europejska, w której biorą udział niepełnosprawni tancerze.

Zawody rozgrywane będą w dwóch konkurencjach - combi (osoba niepełnosprawna tańczy ze sprawnym partnerem) oraz duo (dwie osoby na wózkach), oraz w dwóch klasach tanecznych klasa 1 - osoba na wózku o mniejszej sprawności ruchowej, klasa 2 - osoba na wózku o większej sprawności ruchowej. Ponadto w dwóch stylach: standardowym (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep) i latynoamerykańskim (samba, cha-cha, rumba, pasodoble, jive). Po raz pierwszy w Mistrzostwach Europy w Tańcu na Wózkach będą rozgrywane nowe kategorie: soliści i styl dowolny.

Taniec to dyscyplina dająca możliwość zorganizowania wspaniałego widowiska sportowego. Widowiska, które dostarcza bogatych wrażeń estetycznych dzięki zestawom barw, strojom zawodników, rywalizacji sportowej, a przede wszystkim elegancji ruchu tancerzy. Sędziowie, oceniając tancerzy na wózkach, biorą pod uwagę takie same kryteria, jak przy ocenie par sprawnych, tzn. rytm, charakter tańca, technikę, a także choreografie, prezencje, charyzmę i ogólne wrażenie. Biorąc to wszystko pod uwagę, taniec na wózkach jest niezapomnianym przeżyciem dla występujących par i dla publiczności. Taniec dla ludzi niepełnosprawnych jest doskonałą formą rehabilitacji, zabawą, źródłem radości, satysfakcji oraz sposobem integracji.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT