LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMini-dabata pod chmurką w Dąbrowie
2014-11-07

KOMENTARZE: 23

Do udziału w spotkaniu z mieszkańcami Dąbrowy zostali zaproszeni - jak informuje Agnieszka Zdunek z zarządu Osiedla Dąbrowa Leśna - wszyscy kandydaci na stanowisko Burmistrza Łomianek: Tomasz DĄBROWSKI – KWW Tomasza Dąbrowskiego; Witold GAWDA – KWW Dialog Zmieni Łomianki; Urszula GOŁĄB – KWW Urszuli Gołąb; Marcin KOLWAS – KW Platforma Obywatelska RP; Marcin PAWLICKI – KWW Marcin Pawlicki i Mieszkańcy Łomianek; Wiesław PSZCZÓŁKOWSKI – KWW Zgoda Buduje Przyszłość; Hubert ZADROŻNY – KW Prawo i Sprawiedliwość.

Na udział w spotkaniu z mieszkańcami zdecydowało się sześciu z siedmiu zaproszonych kandydatów. Nie pojawił się kandydat Tomasz Dąbrowski.

Spotkanie odbyło się "pod chmurką", gdyż ani kandydaci, ani chcący się z nimi spotkać mieszkańcy nie zostali wpuszczeni do świetlicy osiedlowej.
Przed spotkaniem kandydatów z mieszkańcami o godzinie 17.00 odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy po remoncie organizowane przez Urząd Miasta. Około godziny 18.00 - czyli w czasie kiedy miało rozpocząć się spotkanie kandydatów z mieszkańcami - w świetlicy było kilkanaście osób, głównie kandydaci lub osoby powiązanymi z KWW Tomasza Dąbrowskiego.

Kandydat z KWW Tomasza Dąbrowskiego Bogusław Pawłowski (będący jednocześnie przewodniczącym Zarządu Osiedla Dąbrowa Leśna) poinformował, że spotkanie z kandydatami jest odwołane, co budziło niekryte zdziwienie wśród przybyłych mieszkańców. Kandydat z tego samego KWW - Henryk Kostrzewski - poinformował, że z upoważnienia burmistrza Tomasza Dąbrowskiego ma zamknąć świetlicę, nie wpuszczać nikogo oraz "zaopiekować się" kluczami.

Wiceprzewodnicząca Zarządu Osiedla Dąbrowa Leśna - Agnieszka Zdunek - podkreślała, że sala była rezerwowana dużo wcześniej, a Urząd odmówił udostępnienie sali w ostatniej chwili, kiedy już zostali zaproszeni kandydaci i mieszkańcy. W związku z zaistniałą sytuacją zaprosiła wszystkich zgromadzonych na teren za świetlicą, gdzie przybyli kandydaci - pod wiatą, przy stole do ping-ponga - przedstawili mieszkańcom swoje pomysły dotyczące rozwoju Łomianek oraz Dąbrowy.
Było słychać żartobliwe porównania, że warunki w których przyszło się spotkać mieszkańcom Dąbrowy przypominają czasy komunizmu, kiedy to trzeba było się ukrywać przed władzą.

Spotkanie odbyło się w spokojne i życzliwej atmosferze, trwało około 2 godzin i było ciekawym dopełenieniem Debaty, która odbyła się 2 listopada w ICDS.Zapraszamy do obejrzenia zapisu video spotkania.

redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 217.99.252.*
2014-11-07, 22:43    
Panie Burmistrzu tz.otwarcie Klubu Seniora nie było tak pilne,żeby tak podle potraktować debatę kandydatów na burmistrza Łomianek.
Nie było zagrożenia , takie otwarcie powinno się odbyć w innym dniu.
Poza tym nie rozumiem,co to było za otwarcie.Nic nowego nie powstało.Budynek przy ul.Akacjowej funkcjonuje wiele lat i zawsze z niego mogli korzystać seniorzy.
Jak pokazuje zapis filmowy,to znaczna część gości niby tego klubu seniora to ludzie pana burmistrza.Widać dobrze.Siedzą obok siebie.
Takiego konfliktowego burmistrza nie było w żadnej kadencji.
Wstyd dla gminy
NIEZALOGOWANY: #dabrowiak IP: 178.42.135.*
2014-11-08, 07:52    
Kolejna prowokacja opozycji. Wiedzieli że jest otwarcie klubu seniora, wiedzieli, że będą w środku seniorzy, wiedzieli, że nie mają zgody urzędu. POmimo to zapraszali wszystkich i chcieli ich wpuścić do środka, aby była zadyma.

Kolejny raz
NIEZALOGOWANY: #małgorzata IP: 178.42.138.*
2014-11-08, 08:55    
prowokacja? ale chyba burmistrza! Pracownik Urzędu gminy Anna Grabowska przyjęła i wpisała w kalendarz wydarzeń rezerwację sali na debatę, to decyzją burmistrza akurat w ten termin zostało wciśnięte bardzo ważne wydarzenie jakim jest otwarcie klubu seniora, a nie można było tego pogodzić? doba ma 24 godziny. Pan Tomasz Dąbrowski już przedstawił swój program wyborcy: Mam was mieszkańcy głęboko w nosie!
NIEZALOGOWANY: #kondi IP: 194.15.124.*
2014-11-08, 11:04    
Jasne, że to urząd jest odpowiedzialny za koordynowanie kalendarza spotkań, a doprowadzenie do konfliktu było celowe. Wszędzie tam, gdzie w miejscach publicznych, które powinny służyć samorządowi i demokracji, którykolwiek inny kandydat chce zorganizować spotkanie, zależni od burmistrza Dąbrowskiego urzędnicy to uniemożliwiają. Tak było kilka razy w ICDS (zgoda na spotkanie 2 listopada była wyjątkiem, po to by burmistrz miał pretekst do uchylenia się od rozmowy z mieszkańcami, bo termin jego zdaniem niewłaściwy). W Domu Kultury, który jest naszą wspólną własnością, nikt inny nie może się spotkać. To są metody, jak z putinowskiej Rosji.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 5.172.252.*
2014-11-08, 14:15    
To że Dąbrowski nie chce rozmawiać z mieszkańcami to jego problem, ale utrudnienie organizacji wszystkiego co nie jest po patronatem to zwyczajna patologia.
Totalna kompromitacja p. Dąbrowskiego i jego kandydatów.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 178.36.11.*
2014-11-09, 15:58    
Jak nie nieobecność z powodu zapominanego przez rodaków kościelnego święta zmarłych, które dla wszystkich pozostałych jest pierwszego, to numer z zablokowaniem sali na termin spotkania. Zarządzanie przez konflikt to stary numer takich farbowanych lisów rządnych władzy jak Dąbrowski.
NIEZALOGOWANY: #magda IP: 37.30.58.*
2014-11-09, 22:50    
Zyczę P.Dąbrowskiemu aby wygrał te wybory i dalej tak jak do tej pory uczciwie i rzetelnie był Burmistrzem Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #alex IP: 79.185.76.*
2014-11-10, 01:26    
Pani Urszula wypadła zaskakująco dobrze! Życzę jej wielu sukcesów i wytrwałości!
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 95.49.239.*
2014-11-10, 08:09    
Jeżeli ktoś nie dostrzega manipulacji w fakcie blokowania dostępu do sali, to jego problem.
Jeżeli ktoś zgadza się na demonstracyjne manipulowanie starszymi ludźmi, to niech się zastanowi nad swym postępowaniem, bo sam może dożyć takiego czasu.
NIEZALOGOWANY: #dream IP: 193.109.212.*
2014-11-10, 09:11    
Do #Magda - Szanowna Pani o jakiej uczciwosci i rzetelności Pani mówi? Cała kadencja T.Dąbrowskiego to manipulacja prowadzona przez P. Rusieckiego! Co T. Dąbrowski zrobił dla Łomianek np.:
1) konfliktował współpracę z Radnymi oraz zarządami osiedli i sołectwami,
2) zatrudnił dyr. DK, który przyznał się do sprzeniewierzenia publicznych pieniędzy,
3) "zapuścił" inwestycyjnie Łomianki - oprócz doraźnego łatania dziur nic nie zrobiono, a przepraszam ścieżkę rowerową vis a vis SP1, która prowadzi "donikąd" i plac zabaw dla dzieci, przy najbardziej ruchliwej ulicy w Łomiankach - SUPER POMYSŁ - pogratulować głupoty,
4)wprowadził cenzurę - na osiedlowych i sołeckich tablicach ogłoszeniowych nic bez zgody Burmistrza nie można tam zamieścić,
5) utudnia organizowanie imprez, które nie są pod Jego Szanownym patronatem,
6) z publicznych pieniędzy moich i Pani wydał 60 stronicową publikację, którą chwali się tuż przed wyborami co zrobił przez całą kadencję - ciekawe ile to kosztowało i czemu ma służyć!

Naprawdę Super świetny burmistrz z tego p. T. Dabrowskiego. Pani Magdo trochę krytycznego spojrzenia na to co Szanowna władza robi w Łomiankach. Żyjmy i oceniajmy ŚWIADOMIE!
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec Łomianek IP: 195.238.71.*
2014-11-10, 10:15    
do #Dream a co się Panu czy też Pani nie podoba, że Pani Magda ma inne zdanie bo popiera burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, każdy ma własne zdanie i niech się tego zdania trzyma. Nie Panu/Pani to oceniać.
NIEZALOGOWANY: #dream IP: 193.109.212.*
2014-11-10, 10:31    
Do #mieszkaniec Łomianek: Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania. Nikomu tego nie zabraniam. Zwróciełem tylko uwagę, że nie wszystko wygląda tak wspaniale jak np. opisuje się to w Gazecie Łomiankowskiej, jak wiele działań T. Dabrowskiego i P. Rusieckiego to pozory. Dlaczego np. imprezę 25 lecia praw miejskich zorganizowano w okresie wyborczym?? Dlaczego tylko wybrani o tym wiedzieli, dlaczego ??? Uważam, że należy ludzi UŚWIADAMIAĆ może dzięki temu będziemy mieli naprawdę mądrą, uczciwą i rzetelną władzę - WYBIERAJMY ŚWIADOMIE!!!
NIEZALOGOWANY: #W|W IP: 5.79.68.*
2014-11-10, 12:26    
Kompletna porażka Dąbrowskiego i jego awanturników Pawłowskiego i Kostrzewskiego. Jak tak można traktować mieszkańców?

Panie Dąbrowski niech pan nie zapomina, że pracuje pan za NASZE PIENIĄDZE i pana obowiązkiem jest służba mieszkańcom a nie walaka z nami!
NIEZALOGOWANY: #Czas na zmiany IP: 77.95.229.*
2014-11-10, 12:52    
Świetlicę zajęli m.in. Marcin Bogdan, Wiesław Bochenek, Tadeusz Kordek, Krzysztof Terczyński, Joanna Roszkowska, Zofia Kubicka, Bogusław Pawłowski, Henryk Kostrzewski, Paweł Słupski Kartaczowski. Krzysztof Ambroziak, Wanda Kuczera, Wanda Karaś, Radosław Obolewski.

Przecież to Komitet polityczny Tomasza Dąbrowskiego.

Jak towarzystwo chce sięspotykać to niech sobie coś wynajmie a nie blokują miejsce które należy do mieszkańcóe i powinno mieszkańcom służyć.
NIEZALOGOWANY: #gooor IP: 79.185.150.*
2014-11-10, 18:45    
Kompletna kompromitacja Dąbrowskiego i jego Komitetu wyborczego mam nadzieję, że to pójdzie w świat!
NIEZALOGOWANY: #Marek IP: 79.185.150.*
2014-11-10, 18:48    
Dąbrowski już dawno zapomniał, że jest dla nas, za nasze pieniądze i powinien nam służyć a nie traktować jak swoich podwładnych!
NIEZALOGOWANY: #paula213 IP: 188.33.211.*
2014-11-10, 22:09    
Za równo Dąbrowski jak i Pszczółkowski nie jest w stanie zaproponować nam dalszego rozwoju miasta i prawidłowego wykorzystania funduszy europejskich.
NIEZALOGOWANY: #madzia IP: 188.127.28.*
2014-11-11, 16:15    
A ja troszkę z innej beczki. Bardzo interesuję się osobą Pani Urszuli Gołąb. Jest na prawdę fajną babką, która ma na prawdę ciekawe pomysły.
NIEZALOGOWANY: #pawelo IP: 188.127.28.*
2014-11-11, 16:33    
No powiem szczerze, że mnie też ta Pani pozytywnie zaskoczyła. Pierwszą styczność z nią miałem na debacie gdzie mimo czytania z kartki wypadła wyśmienicie.
NIEZALOGOWANY: #niezalogowany IP: 83.6.194.*
2014-11-11, 17:36    
Z mojego punktu widzenia, każdy z kandydatów będzie lepszy niż duet Dąbrowski-Rusiecki w przyległościami.
NIEZALOGOWANY: #karola IP: 188.127.28.*
2014-11-11, 17:41    
O Dąbrowskim i Rusieckim nawet nie chce już słyszeć... Tyle krzywdy co wyrządzili oni dwaj nikt inny nie jest w stanie wyrządzić.
NIEZALOGOWANY: #j23 IP: 83.31.5.*
2014-11-11, 18:15    
Nie licytujmy się. Większego dna niż Dąbrowski i Rusiecki nie będzie. Namawiajmy ludzi żeby poszli na wybory i zagłosowali za którymś z pozostałych kandydatów/kandydatek.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator IV IP: 89.174.20.*
2014-11-13, 10:58    
Cieszy, że kampania wyborcza jest zdecydowanie bardziej różnorodna niż 4 lata temu. Smuci arogancja burmistrza. Sporo zrobił przez te 4 lata ale z takim podejściem do reguł demokracji i nas wyborców będzie miał duże problemy z reelekcją.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT